1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 вересня 2020 р. № 916
Київ
Про реалізацію експериментального проекту щодо тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства фінансів та Державної митної служби стосовно реалізації протягом одного року з дня набрання чинності цією постановою експериментального проекту щодо тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності.
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності, що додається.
3. Національному агентству з питань державної служби надавати технічну та консультативно-методологічну підтримку Державній митній службі в організації та проведенні тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності.
4. Міністерству фінансів разом з Державною митною службою протягом трьох місяців після завершення реалізації експериментального проекту, передбаченого пунктом 1 цієї постанови, підготувати звіт про результати його реалізації та пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів.
5. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 вересня 2020 р. № 916
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності
1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту щодо тестування з питань кваліфікації та благонадійності посадових осіб територіальних органів Держмитслужби, які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 895 "Деякі питання територіальних органів Державної митної служби" реорганізуються шляхом приєднання до Держмитслужби (далі - посадові особи), а також тестування на благонадійність посадових осіб митних органів, що включаються до складу комісій з проведення тестування з питань кваліфікації та благонадійності (далі - комісія).
2. Тестування посадових осіб з питань кваліфікації та благонадійності (далі - тестування) проводиться з метою підвищення ефективності діяльності митних органів, запровадження моніторингу та контролю кваліфікації та благонадійності та відповідного інформування суб’єкта призначення.
3. Тестування організовується та проводиться з дотриманням таких принципів:
1) поваги і дотримання прав та свобод людини і громадянина;
2) законності;
3) прозорості;
4) забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
5) об’єктивності, неупередженості та запобігання конфлікту інтересів;
6) мінімізації впливу людського фактора.
4. Після затвердження штатного розпису територіального органу Держмитслужби, утвореного відповідно до статті 21-1 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", Мінфін приймає рішення про проведення тестування. Одночасно Мінфін приймає рішення про утворення робочої групи з організації тестування (далі - робоча група) та затвердження її складу.
5. Робоча група, зокрема:
1) готує пропозиції Держмитслужбі щодо персонального складу комісій;
2) організовує та проводить тестування на благонадійність посадових осіб митних органів, які відібрані робочою групою для формування персонального складу комісій;
3) готує пропозиції щодо переліку посадових осіб, які підлягають тестуванню, із зазначенням займаних ними посад;
4) готує проект плану-графіка проведення тестування;
5) забезпечує проведення організаційно-методичної підготовки до проведення тестування;
6) бере участь у моніторингу відеотрансляції процесу проходження тестування.
6. До складу робочої групи входять представники Мінфіну, Держмитслужби, а також за згодою представники міжнародних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги, які реалізують проекти щодо переходу Держмитслужби до роботи у форматі єдиної юридичної особи, оцінки доброчесності та благонадійності, а також дипломатичних місій.
До складу робочої групи входять голова, заступник голови, секретар та інші члени робочої групи.
Голова робочої групи здійснює загальне керівництво та організовує діяльність робочої групи, головує на її засіданнях, забезпечує виконання покладених на робочу групу завдань.
У разі відсутності голови його обов’язки виконує заступник голови робочої групи.
Секретар робочої групи веде та оформляє протоколи засідань робочої групи, забезпечує інформування членів робочої групи щодо організаційних питань її діяльності, за дорученням голови робочої групи виконує іншу організаційну роботу.
У разі відсутності секретаря його обов’язки за дорученням голови робочої групи виконує інший член робочої групи.
7. Держмитслужба, зокрема:
1) утворює комісії та затверджує їх персональний склад;
2) затверджує перелік посадових осіб, які підлягають тестуванню, із зазначенням займаних ними посад;
3) затверджує план-графік проведення тестування;
4) здійснює матеріально-технічне забезпечення проведення тестування;
5) інформує Міністра фінансів про результати проведення тестування.
8. План-графік проведення тестування повинен визначати час, дату і місце проведення тестування і підлягає оприлюдненню в порядку, визначеному Законом України "Про доступ до публічної інформації".
9. До складу комісії включаються посадові особи митних органів, які успішно пройшли тестування на благонадійність.
До складу комісії входять голова, заступник голови, секретар та інші члени комісії.
У разі відсутності голови його обов’язки виконує заступник голови комісії.
Секретар комісії веде та оформляє протоколи засідань комісії, забезпечує інформування членів комісії щодо організаційних питань її діяльності, за дорученням голови комісії виконує іншу організаційну роботу.
У разі відсутності секретаря його обов’язки за дорученням голови комісії виконує інший член комісії.
Рішення комісії вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більш як половина присутніх на засіданні членів комісії.

................
Перейти до повного тексту