1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
05 квітня 2019 року № 441
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 квітня 2019 р.
за № 447/33418
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 418 від 12.04.2023 )
ВИМОГИ
до використання приміщень закладів освіти для проведення вступних випробувань з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 412 від 12.04.2021 )
1. Ці Вимоги визначають особливості використання приміщень закладів освіти для проведення вступних випробувань з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання.
2. Використання приміщень закладів освіти, необхідних для роботи пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання (далі - пункт тестування), у яких проводять вступні випробування з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти (далі - вступне випробування), відбувається на безоплатній основі.
3. Пункт тестування - тимчасовий пункт в системі зовнішнього незалежного оцінювання, розташований в окремій будівлі або її частині, ізольованій на час проведення вступного випробування.
Межею пункту тестування є зовнішній периметр будівлі (її частини), у якій організовано його роботу.
4. Будівлі, споруди та приміщення, у яких створюються пункти тестування, мають відповідати вимогам щодо доступності згідно з державними будівельними нормами та стандартами.
5. Пункти тестування створюються на базі закладів вищої освіти (їх структурних підрозділів), що здійснюють набір на навчання за ступенем вищої освіти магістра (далі - заклади вищої освіти), а також за потреби - на базі інших закладів освіти.
Використання бази закладів загальної середньої освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, інших закладів освіти комунальної форми власності здійснюється за погодженням з відповідним структурним підрозділом з питань освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - обласні органи управління освітою).
( Пункт 5 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 412 від 12.04.2021 )
6. Назва пункту тестування має збігатися з найменуванням закладу освіти, у якому його створено. Нумерацію пунктів тестування здійснює Український центр оцінювання якості освіти (далі - Український центр).
За наявності в закладі освіти окремих корпусів пункт тестування може створюватися в кожному з них. У назві такого пункту тестування зазначається номер (або назва) корпусу.
Створення в приміщенні закладу освіти двох пунктів тестування можливе за умови забезпечення окремого входу до кожного з них та позначення їх меж на час проведення вступного випробування. У назві таких пунктів тестування вказуються індекси 1 та 2, які відокремлюються від іншої частини назви позначкою "/".
7. Пункти тестування повинні мати аудиторії, у яких мають бути:
аудиторна дошка;
годинник;
15 столів і 15 стільців для осіб, які зареєструвалися для проходження вступного випробування (далі - вступники);
стіл і 2 стільці для інструктора та старшого інструктора;
1-2 стільці для осіб, уповноважених на здійснення спостереження або контролю за проведенням вступного випробування;
місце для особистих речей вступників (стіл, стільці тощо).
У пунктах тестування, крім аудиторії з 15 робочими місцями, можуть бути сформовані аудиторії на 30 або 45 робочих місць, у яких передбачено розміщення двох або трьох стандартних аудиторій по 15 робочих місць у кожній.
8. Пункти тестування для проведення основної сесії вступного випробування можуть створюватися в:
1) обласних центрах (крім міст Донецьк та Луганськ), місті Київ, містах Слов’янськ, Маріуполь Донецької області, місті Сєверодонецьк Луганської області;
2) інших містах обласного підпорядкування (за потреби), визначених Українським центром;
3) населених пунктах, розташованих у передмісті міст, зазначених у підпункті 1 цього пункту (за потреби), умови транспортного сполучення з якими та відстань до яких максимально наближені до наявних у відповідному обласному центрі (м. Києві) - пункти тестування в цих населених пунктах створюються за наявності погодження з Українським центром.
9. Пункти тестування для проведення додаткових сесій вступних випробувань створюються у містах, де розташовані регіональні центри оцінювання якості освіти (далі - регіональний центр).

................
Перейти до повного тексту