1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
05.09.2019 № 1708
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 грудня 2019 р.
за № 1252/34223
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови Національного банку № 185 від 25.12.2023 )
Про затвердження Змін до Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя, та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13 листопада 2003 року № 123
Відповідно до статей 30, 31 та 36 Закону України "Про страхування", статей 27 та 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", постанови Кабінету Міністрів України від 23 червня 2003 року № 953 "Про обов’язкове страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду" та підпункту 56 пункту 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, ПОСТАНОВИЛА:
1. Затвердити Зміни до Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя, затвердженої розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 17 грудня 2004 року № 3104, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 січня 2005 року за № 19/10299 (у редакції розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 18 вересня 2018 року № 1638), що додаються.
2. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13 листопада 2003 року № 123 "Про затвердження Порядку і правил формування, розміщення та обліку страхових резервів з обов’язкового страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду", зареєстроване в Міністерстві юстиції України 02 грудня 2003 року за № 1107/8428.
3. Департаменту державного регулювання та методології нагляду на ринках фінансових послуг разом з департаментом юридичного забезпечення подати це розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Управлінню забезпечення діяльності Голови та членів Комісії забезпечити оприлюднення цього розпорядження після його державної реєстрації.
6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на члена Нацкомфінпослуг Залєтова О.М.

Голова Комісії

І. Пашко

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної податкової служби України

В.о. Голови Державної фіскальної
служби України

В.о. Міністра фінансів України



С. Верланов


Д. Гутенко

Ю. Гелетій
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Національної
комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері ринків
фінансових послуг
05 вересня 2019 року № 1708
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 грудня 2019 р.
за № 1252/34223
ЗМІНИ
до Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя
( Див. текст )
1. Абзац другий пункту 3 розділу I викласти у такій редакції:
"аквізиційні витрати (acquisition costs) - обсяг витрат страховика, визначених у його обліковій політиці, які можуть включати:".
2. У розділі II:
1) пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. Страховики, які отримали ліцензію на провадження діяльності з обов’язкового страхування цивільної відповідальності оператора ядерної установки за ядерну шкоду, що може бути заподіяна внаслідок ядерного інциденту, та є членами Ядерного страхового пулу, зобов’язані вести облік резерву катастроф за цим видом страхування. Такі страховики розраховують резерви незароблених премій відповідно до пункту 3 або 5 розділу III цієї Методики.";
2) абзаци четвертий, п’ятий пункту 5 викласти в такій редакції:
"договори перестрахування укладають Ядерний страховий пул та/або уповноважені ним особи, що діють від імені та за дорученням членів Ядерного страхового пулу,-
формування технічних резервів з відповідних видів страхування за такими договорами здійснюють страховики згідно з цією Методикою.";
3) пункт 8 після слова "перестрахування" доповнити словами "(розмір часток перестраховиків у технічних резервах)".
3. У розділі V:
1) пункт 4 після абзацу третього доповнити новим абзацом четвертим такого змісту:
"Якщо після обрання страховиком для формування резерву збитків, які виникли, але не заявлені, за видом страхування іншим, ніж обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, методу фіксованого відсотка умови, зазначені у цьому пункті, не виконуються, страховик переглядає застосування зазначеного методу на наступний календарний рік та вносить зміни до Внутрішньої політики страховика з формування технічних резервів (далі - Політика), що розробляється відповідно до цієї Методики та затверджується страховиком, з урахуванням вимог пункту 3 розділу Х цієї Методики.".
У зв’язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п’ятим;
2) доповнити розділ після пункту 4 новим пунктом 5 такого змісту:
"5. Страховик з початку календарного року може розраховувати резерв збитків, які виникли, але не заявлені, з обов’язкового страхування цивільної відповідальності оператора ядерної установки за ядерну шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок ядерного інциденту, та за договорами перестрахування, зазначеними у пункті 5 розділу II цієї Методики, із застосуванням методу прогнозної збитковості як суму добутків зароблених страхових премій на відповідний коефіцієнт, зазначений у додатку до цієї Методики, про що зазначається у Політиці.

................
Перейти до повного тексту