- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
30 вересня 2019 року № 511
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 грудня 2019 р.
за № 1210/34181
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок видачі в Міністерстві оборони України посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" та листів талонів на право одержання проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості
1. Ця Інструкція визначає порядок видачі в Міноборони та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту (далі - Адміністрація ДССТ) посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" та листів талонів на право одержання проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості, а також порядок їх замовлення, отримання, обліку.
2. Підставою для видачі посвідчення учасника бойових дій, нагрудного знака та листів талонів є рішення (витяг з протоколу) комісій Міноборони, Адміністрації ДССТ, військової частини А0515, командувань видів Збройних Сил України, оперативних командувань "Північ", "Південь", "Схід" та "Захід" (далі - оперативні командування) з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (далі - Комісії) або рішення міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України
"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" .
Після закінчення терміну дії листів талонів нові листи талонів видаються за заявами громадян за місцем їх реєстрації (перебування на військовому обліку) як осіб, які брали участь у бойових діях.
3. Посвідчення учасника бойових дій, нагрудні знаки та листи талонів видаються:
військовослужбовцям Збройних Сил України, які проходять військову службу в Міноборони, військових частинах, військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, установах та організаціях безпосереднього підпорядкування Міноборони,- структурним підрозділом служби персоналу апарату Міноборони;
військовослужбовцям Збройних Сил України, які проходять військову службу в Генеральному штабі Збройних Сил України (далі - Генеральний штаб), в органах військового управління, з’єднаннях, військових частинах, військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, установах та організаціях, підпорядкованих Генеральному штабу,- структурним підрозділом служби персоналу Генерального штабу;
військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту, які проходять військову службу в Державній спеціальній службі транспорту,- структурним підрозділом служби персоналу Адміністрації ДССТ;
військовослужбовцям Збройних Сил України, які проходять військову службу у військовій частині А0515, військових частинах, закладах, установах, підпорядкованих військовій частині А0515,- структурним підрозділом служби персоналу військової частини А0515;
військовослужбовцям Збройних Сил України, які проходять військову службу в командуваннях видів Збройних Сил України, оперативних командуваннях, командуванні Десантно-штурмових військ Збройних Сил України (далі - командування ДШВ), командуванні Сил спеціальних операцій Збройних Сил України (далі - командування ССО), управліннях повітряних командувань Повітряних Сил Збройних Сил України (далі - повітряні командування), органах військового управління, з’єднаннях, військових частинах, військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, установах та організаціях, які їм підпорядковані,- структурними підрозділами служби персоналу видів Збройних Сил України, оперативних командувань, командування ДШВ, командування ССО, управлінь повітряних командувань відповідно;
працівникам Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, особам, звільненим з військової служби (роботи), які набули право на отримання статусу під час проходження військової служби (роботи) у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту, колишнім партизанам та підпільникам, особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі Української повстанської армії, Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії (УНРА), Організації народної оборони "Карпатська Січ", Української військової організації (УВО), збройних підрозділів Організації українських націоналістів і відповідно до Закону України
"Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті" визнані борцями за незалежність України у XX столітті,- обласними та Київським міським військовими комісаріатами (обласними та Київським міським територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки) за місцем реєстрації таких осіб (перебування на військовому обліку).
4. Громадянам інших держав, які перебували в складі Союзу РСР, у разі переїзду на постійне проживання в Україну посвідчення учасника бойових дій, нагрудні знаки та листи талонів видаються обласними та Київським міським військовими комісаріатами (обласними та Київським міським територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки) за місцем реєстрації таких громадян (перебування на військовому обліку).
5. Під час заповнення посвідчення записи "ким видано", "прізвище, ім’я, по батькові" робляться без скорочень. Словами зазначаються дата видачі посвідчення, а також (на правому внутрішньому боці у правому верхньому куті) пункт і стаття Закону України
"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" , відповідно до якого установлено статус. Підпис власника і його фотокартка скріплюються печаткою органу, який видавав посвідчення. Записи у посвідченні завіряються підписом керівника органу (військової частини) або його правонаступника, який видав посвідчення, і скріплюються печаткою.
7. Організацію роботи з видачі посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" та листів талонів, здійснення контролю за виконанням цієї роботи та її законністю забезпечують керівник структурного підрозділу служби персоналу апарату Міноборони, керівники структурних підрозділів служби персоналу Генерального штабу, Адміністрації ДССТ, військової частини А0515, командувань видів Збройних Сил України, оперативних командувань, командування ДШВ, командування ССО, повітряних командувань, військові комісари обласних та Київського міського військових комісаріатів (військові комісари обласних та Київського міського територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки).
8. Про видачу посвідчень (дублікатів посвідчень), нагрудних знаків та листів талонів учасникам бойових дій здійснюється запис в книзі персонального обліку військовослужбовців (інших осіб), яким видані посвідчення учасника бойових дій, нагрудні знаки "Ветеран війни - учасник бойових дій" та листи талонів на право одержання проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості (додаток 1).
9. У разі якщо в посвідчення учасника бойових дій або лист талонів внесено помилковий запис, за заявою особи їй видається нове посвідчення або лист талонів, зіпсовані знищуються, про що складається акт, який зберігається в установі, де були видані нове посвідчення, лист талонів.
10. Підставою для заміни посвідчення учасника бойових дій є рішення (витяг з протоколу) або завірені в установленому законодавством порядку їх копії.
У разі якщо посвідчення учасника бойових дій стало непридатним до використання або було втрачено (викрадено), за заявою особи (після отримання від неї письмових пояснень щодо обставин зіпсування, втрати (викрадення)) їй видається нове посвідчення, на якому у верхньому правому куті ставиться відмітка "Дублікат".
Новий лист талонів до нового посвідчення видається у разі повернення попереднього з видаленням тих талонів, які було використано для проїзду в минулих роках.
Непридатні до використання посвідчення та лист талонів вилучаються та знищуються, про що складається акт, який зберігається в установі, де були видані нове посвідчення та лист талонів.
До заяви щодо втрати (викрадення) посвідчення учасника бойових додаються:
письмові пояснення особи щодо обставин втрати (викрадення) посвідчення;
довідка про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за фактом втрати (викрадення) посвідчення;
опубліковане оголошення в друкованих засобах масової інформації про недійсність втраченого (викраденого) посвідчення.
У разі зміни прізвища, імені або по батькові чи зміни статі за заявою особи їй видається нове посвідчення та лист талонів, попередні знищуються, про що складається акт, який зберігається в установі, де були видані нове посвідчення та лист талонів.
Зазначене оформлюється протоколом Комісії, яка надавала статус учасника бойових дій, після чого вноситься відповідний запис до пункту протоколу, яким було надано цей статус (на вільному від тексту місці, за відсутності такого - на зворотному боці сторінки), із зазначенням назви Комісії, дати та номера протоколу її засідання про зміну прізвища, імені або по батькові чи зміну статі.
Запис здійснюється чорним або фіолетовим чорнилом та засвідчується гербовою печаткою.
У разі якщо протоколи здані до державних архівних установ, Комісія інформує таку установу про внесені зміни.
Інформація стосовно таких осіб подається до внесення в Єдиний державний реєстр ветеранів війни.
До заяви додаються:
копія свідоцтва про одруження (розлучення);
................Перейти до повного тексту