1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.11.2019 № 598
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 грудня 2019 р.
за № 1218/34189
Про затвердження Особливих вимог до підготовки та реалізації прав і обов’язків здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладі освіти Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
Відповідно до пунктів 6, 8 частини четвертої статті 13 Закону України "Про вищу освіту" , пункту 10 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 411 , та пункту 13 Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти (наукових установах), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року № 261 , з метою визначення особливих вимог до підготовки та реалізації прав і обов’язків здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладі освіти Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Особливі вимоги до підготовки та реалізації прав і обов’язків здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладі освіти Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, що додаються.
2. Установити, що підготовка кандидатів та докторів наук, що здійснюється в Інституті спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" і започаткована до 01 вересня 2016 року, продовжується в межах передбаченого строку підготовки відповідно до законодавства, чинного на момент набрання чинності Законом України від 01 липня 2014 року № 1556-VII "Про вищу освіту".
3. Установити, що підготовка кандидатів та докторів наук, що здійснюється в Інституті спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" і започаткована до набрання чинності цим наказом, продовжується відповідно до законодавства, чинного на момент їх зарахування до аспірантури та докторантури.
4. Департаменту кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України згідно з розподілом обов’язків.
Голова Служби
полковник

В. Петров
ПОГОДЖЕНО:

Ректор Київського політехнічного
інституту ім. Ігоря Сікорського

Перший заступник Міністра цифрової
трансформації України

Заступник Міністра освіти і науки України



М.З. Згуровський


О. Вискуб

Є. Стадний
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації Державної
служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України
13 листопада 2019 року № 598
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 грудня 2019 р.
за № 1218/34189
ОСОБЛИВІ ВИМОГИ
до підготовки та реалізації прав і обов’язків здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладі освіти Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
I. Загальні положення
1. Ці Особливі вимоги визначають вимоги до підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук (далі - здобувачі) для потреб Держспецзв’язку як за державним замовленням Адміністрації Держспецзв’язку, так і поза ним.
2. Державне замовлення Адміністрації Держспецзв’язку на підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів здійснюється для задоволення потреб Держспецзв’язку щодо заміщення посад наукових і науково-педагогічних працівників, вимоги до яких передбачають наявність наукового ступеня.
3. Підготовка здобувачів для потреб Держспецзв’язку здійснюється на відповідних посадах аспірантів та докторантів у закладі освіти Держспецзв’язку (далі - ЗО Держспецзв’язку) в аспірантурі та докторантурі закладу вищої освіти, військовим навчальним підрозділом якого є ЗО Держспецзв’язку (далі - заклад вищої освіти), відповідно до умов укладеного державного контракту на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів.
Така підготовка організовується та проводиться відповідно до Законів України "Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України", "Про вищу освіту", "Про наукову і науково-технічну діяльність" та "Про освіту", актів Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України з урахуванням особливостей проходження військової служби в Держспецзв’язку.
4. Підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії в ЗО Держспецзв’язку здійснюється відповідно до отриманої закладом вищої освіти ліцензії за очною (денною), очною (вечірньою) та заочною формами навчання, а також поза аспірантурою.
Підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії здійснюється:
в аспірантурі закладу вищої освіти (далі - аспірантура) за очною (денною) формою навчання - осіб офіцерського складу Держспецзв’язку з призначенням на посади аспірантів у ЗО Держспецзв’язку;
в аспірантурі за очною (вечірньою) формою навчання - осіб офіцерського складу Держспецзв’язку без призначення на посади аспірантів у ЗО Держспецзв’язку;
в аспірантурі за заочною формою навчання - осіб офіцерського складу, державних службовців та інших працівників, які здобули вищу освіту ступеня магістра (спеціаліста) (далі - співробітники) як Держспецзв’язку, так й інших державних органів, а також фізичних осіб без призначення на посади аспірантів у ЗО Держспецзв’язку;
поза аспірантурою - самостійно у вільний від виконання службових обов’язків час співробітників, які проходять військову службу (працюють) на посадах наукових та науково-педагогічних працівників за основним місцем роботи в Держспецзв’язку.
5. Підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора наук здійснюється:
у докторантурі закладу вищої освіти (далі - докторантура) за очною (денною) формою навчання - осіб офіцерського складу Держспецзв’язку з призначенням на посади докторантів у ЗО Держспецзв’язку;
шляхом самостійної підготовки наукових досягнень до захисту - самостійно у вільний від виконання службових обов’язків час співробітників, які мають ступінь доктора філософії (кандидата наук) та опубліковані праці за темою наукових досягнень у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях.
6. Підготовка здобувачів із числа осіб офіцерського складу Держспецзв’язку зі спеціальностей, за якими заклад вищої освіти має ліцензії на провадження освітньої діяльності на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти або за якими в ЗО Держспецзв’язку не проводиться підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора наук, здійснюється в аспірантурі або докторантурі закладів вищої освіти (наукових установ) інших державних органів з дозволу Голови Держспецзв’язку або особи, яка виконує його обов’язки.
7. Підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії із числа співробітників інших державних органів у ЗО Держспецзв’язку проводиться за заочною формою навчання на контрактній основі відповідно до договору, укладеного між відповідним державним органом, фізичною або юридичною особою та закладом вищої освіти.
8. Підготовка здобувачів із числа громадян інших країн у ЗО Держспецзв’язку здійснюється на підставі міжурядових угод та ліцензії закладу вищої освіти на провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземців та осіб без громадянства за відповідною спеціальністю.
9. Фінансування підготовки здобувачів у ЗО Держспецзв’язку здійснюється за рахунок:
видатків державного бюджету - для очної (денної) та очної (вечірньої) форм навчання за державним замовленням Адміністрації Держспецзв’язку;
коштів юридичних чи фізичних осіб - для заочної форми навчання в ЗО Держспецзв’язку.
10. З метою забезпечення усіх видів утримання здобувачів під час їхньої підготовки в аспірантурі за очною (денною) формою навчання та докторантурі до штатного розпису (штату) ЗО Держспецзв’язку включаються посади аспірантів та докторантів.
II. Права та обов’язки здобувачів
1. На аспірантів і докторантів поширюються права та обов’язки здобувачів вищої освіти, визначені Законом України "Про вищу освіту" (крім пунктів 12, 24-26 частини першої та частин другої, дев’ятої статті 62) та Порядком підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти (наукових установах), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року № 261 (далі - Порядок підготовки здобувачів), з урахуванням вимог законодавства, що визначає порядок проходження військової служби у Держспецзв’язку.
2. Здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії (крім аспірантів очної (денної) форми навчання) не рідше двох разів на рік разом зі звітними матеріалами подають до ЗО Держспецзв’язку довідку про проходження військової служби (працівник - довідку з основного місця роботи в Держспецзв’язку).
3. Здобувачі, які навчаються за очною (денною) формою навчання, залучаються до несення внутрішньої служби у ЗО Держспецзв’язку на загальних підставах.
Здобувачі останнього року підготовки, які навчаються за очною (денною) формою навчання, не залучаються до несення внутрішньої служби, а також до інших заходів, не передбачених їх індивідуальними планами підготовки.
Аспіранти та докторанти з числа військовослужбовців звільняються від занять з професійного навчання.
4. Присвоєння чергових військових звань здобувачам здійснюється згідно з Положенням про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженим Указом Президента України від 31 липня 2015 року № 463.
III. Порядок замовлення на підготовку здобувачів
1. Державне замовлення Адміністрації Держспецзв’язку на підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів (здобувачів) формується тільки за очною (денною), очною (вечірньою) формою навчання в аспірантурі та за очною формою навчання в докторантурі і визначається з урахуванням ліцензійного обсягу, зазначеного в ліцензії закладу вищої освіти, за якою він провадить освітню діяльність на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти, з огляду на потреби Держспецзв’язку в комплектуванні посад, вимоги до яких передбачають наявність наукового ступеня, а також можливості ЗО Держспецзв’язку щодо забезпечення кваліфікованого наукового керівництва.
2. Підрозділ кадрової роботи Адміністрації Держспецзв’язку на підставі прогнозу стану укомплектованості посад, вимоги до яких передбачають наявність наукового ступеня, спільно із ЗО Держспецзв’язку здійснює розподіл замовлення на підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів (здобувачів) за спеціальностями, за якими заклад вищої освіти має ліцензії на провадження освітньої діяльності на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.
3. На підставі розподілу замовлення на підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів (здобувачів) за спеціальностями підрозділ кадрової роботи Адміністрації Держспецзв’язку спільно із ЗО Держспецзв’язку в порядку та строки, визначені законодавством України, готує пропозиції щодо проєкту державного замовлення на підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів на наступний за плановим рік та наступні два бюджетні періоди у натуральному та вартісному виразах.
IV. Організація прийому до аспірантури та докторантури
1. Вступ до аспірантури та докторантури здійснюється на конкурсній основі відповідно до державного замовлення Адміністрації Держспецзв’язку на підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів на рік вступу, умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України на рік вступу, цих Особливих вимог та додатка до правил прийому до закладу вищої освіти, яким щороку визначається порядок вступу для здобуття вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у ЗО Держспецзв’язку (далі - додаток до правил прийому).
2. Додаток до правил прийому на рік вступу розробляє ЗО Держспецзв’язку, погоджує Голова Держспецзв’язку та затверджує голова вченої ради закладу вищої освіти.
У додатку до правил прийому визначаються:
перелік спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів у ЗО Держспецзв’язку та за якими заклад вищої освіти має ліцензії на провадження освітньої діяльності на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти;
порядок, перелік і строки подання документів для вступу до аспірантури та докторантури;
зміст, форма і строки вступних випробувань для конкурсного відбору вступників до аспірантури та докторантури за кожною спеціальністю або відповідною галуззю знань.
3. ЗО Держспецзв’язку, який здійснює підготовку здобувачів, протягом місяця після затвердження додатка до правил прийому повідомляє підрозділ кадрової роботи Адміністрації Держспецзв’язку про прийом до аспірантури та докторантури із зазначенням правил прийому.

................
Перейти до повного тексту