- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 серпня 2019 р.
за № 928/33899
Про затвердження Положення про Всеукраїнську спартакіаду серед регіональних збірних команд державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування
Відповідно до пункту 3 розпорядження Кабінету Міністрів України від 08 травня 2019 року
№ 305-р "Про підготовку та проведення фізкультурно-спортивних заходів серед державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Всеукраїнську спартакіаду серед регіональних збірних команд державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, що додається.
2. Департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Міністерства молоді та спорту України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України відповідно до функціональних обов’язків.
Міністр молоді та спорту України |
І. Жданов |
ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра фінансів України Голова Професійної спілки працівників державних установ України Заступник голови Громадської організації "Фізкультурно-спортивне товариство "Спартак" |
Ю. Джигир Ю. Піжук Г.В. Верзун |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства молоді
та спорту України
24 липня 2019 року № 3799
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 серпня 2019 р.
за № 928/33899
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнську спартакіаду серед регіональних збірних команд державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування
I. Цілі та завдання Всеукраїнської спартакіади
1. Всеукраїнська спартакіада серед регіональних збірних команд державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (далі - Всеукраїнська спартакіада) проводиться з метою зміцнення здоров’я державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
2. Основними завданнями Всеукраїнської спартакіади є залучення державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування до занять фізичною культурою і спортом, організація їх активного відпочинку, розвиток найбільш популярних видів спорту, пропаганда здорового способу життя.
3. Переможці та призери змагань визначаються за результатами проведення Всеукраїнської спартакіади.
II. Строки і місце проведення Всеукраїнської спартакіади
1. Всеукраїнська спартакіада проводиться щороку в три етапи:
перший (січень - травень) - на рівні району, міста, в тому числі міських об’єднаних територіальних громад;
другий (травень - липень) - Кримська республіканська, обласні, Київська та Севастопольська міські;
третій - фінальні змагання.
2. Строки та місце проведення третього етапу (фінальних змагань) визначає організаційний комітет.
III. Організація та керівництво Всеукраїнської спартакіади
1. Загальне керівництво з підготовки та проведення змагань здійснюють організаційні комітети:
на першому етапі - під керівництвом районних державних адміністрацій і районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, а також виконавчих комітетів міських рад, у тому числі міських рад об’єднаних територіальних громад;
на другому етапі - під керівництвом Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій;
на третьому етапі - під керівництвом організаційного комітету Всеукраїнської спартакіади, склад якого затверджує Міністерство молоді та спорту України.
2. Проведення змагань Всеукраїнської спартакіади забезпечують:
на першому етапі - профільні з питань розвитку фізичної культури та спорту структурні підрозділи районних державних адміністрацій, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад, у тому числі міських рад об’єднаних територіальних громад, спільно з районними, міськими організаціями Профспілки працівників державних установ України та міськими організаціями фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" (за згодою);
на другому етапі - профільні з питань розвитку фізичної культури та спорту структурні підрозділи Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій разом з Кримською республіканською, обласними, Київською та Севастопольською міськими організаціями Професійної спілки працівників державних установ України, територіальними організаціями фізкультурно-спортивного товариства "Спартак";
на третьому етапі - Міністерство молоді та спорту України, Професійна спілка працівників державних установ України, громадська організація "Фізкультурно-спортивне товариство "Спартак".
3. З метою якісної підготовки, організації та проведення третього етапу змагань створюється мандатна комісія у кількості 5 осіб, персональний склад якої затверджується головою організаційного комітету Всеукраїнської спартакіади. Мандатна комісія опрацьовує попередньо надані поіменні заявки, а також проводить реєстрацію команд - учасників фінального етапу змагань в офіційний день приїзду і працює протягом проведення фінальних змагань.
Під час реєстрації мандатна комісія перевіряє поіменні заявки та документи, зазначені у підпункті 3 пункту 2 розділу IХ цього Положення, приймає відповідне рішення щодо допуску учасників до змагань.
Під час перевірки поданих документів мандатна комісія:
відхиляє заявки, які не відповідають встановленій формі або неправильно оформлені;
розглядає скарги, подані представниками збірних команд, щодо порушення умов участі у Всеукраїнській спартакіаді;
у разі виявлення зазначених порушень приймає відповідне рішення щодо дискваліфікації команди або учасника змагань та повідомляє про це головну суддівську колегію.
Під час своєї роботи мандатна комісія з метою перевірки достовірності поданих відомостей у поіменній заявці може користуватися усіма наявними відкритими джерелами інформації, а також звертатися до Національного агентства України з питань державної служби, органів місцевого самоврядування, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та інших установ і організацій.
4. Безпосереднє проведення змагань покладається на Головну суддівську колегію та на суддівські колегії з видів спорту, які затверджуються:
на першому етапі - профільними з питань розвитку фізичної культури та спорту структурними підрозділами районних державних адміністрацій, виконавчими органами міських рад, у тому числі міських рад об’єднаних територіальних громад, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій;
на другому етапі - профільними з питань розвитку фізичної культури та спорту структурними підрозділами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також територіальними організаціями громадської організації "Фізкультурно-спортивне товариство "Спартак";
на третьому етапі - громадською організацією "Фізкультурно-спортивне товариство "Спартак".
IV. Учасники Всеукраїнської спартакіади
1. Змагання першого та другого етапів Всеукраїнської спартакіади проводяться з видів спорту, передбачених розділом V цього Положення, а також з інших видів спорту, що розвиваються в організаціях, які мають для їх розвитку відповідні умови.
Види спорту, кількісний склад учасників, визначення переможців першого та другого етапів проводяться згідно з положеннями про проведення (певного етапу) Всеукраїнської спартакіади на місцях, які затверджуються:
на першому етапі - районними державними адміністраціями та міськими радами, у тому числі міськими радами об’єднаних територіальних громад, а також районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями;
на другому етапі - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.
У змаганнях беруть участь державні службовці місцевих державних адміністрацій, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, на яких поширюється дія Закону України
"Про державну службу" , посадові особи місцевого самоврядування, на яких поширюється дія Закону України
"Про службу в органах місцевого самоврядування" , працівники патронатних служб державних органів, посади яких передбачені штатним розписом та які працюють за трудовим договором на платній основі.
2. До змагань третього етапу допускаються збірні команди, сформовані з державних службовців органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, посадових осіб місцевого самоврядування та працівників патронатних служб державних органів, які отримали допуск лікаря шляхом проведення медичного огляду та мають страховий поліс, що діє на термін проведення змагання (далі - учасники).
3. Усі учасники беруть участь у змаганнях у спортивній формі.
Склад збірної команди - 24 особи, з них: 22 учасники, 1 представник команди, 1 керівник делегації.
Кожному учаснику команди дозволяється брати участь тільки в одному виді спорту.
4. У разі нещасних випадків, хвороби, травмування учасника команди під час змагань (підтверджених старшим лікарем змагань) дозволяється його заміна у змаганнях з видів спорту програми Всеукраїнської спартакіади (футзал, волейбол) іншим учасником зі складу збірної команди у межах затвердженого розкладу проведення змагань.
V. Програма Всеукраїнської спартакіади
До Програми Всеукраїнської спартакіади на всіх етапах включено змагання з таких видів спорту:
футзал:
змагання командні;
склад команди - 8 осіб;
час гри - два тайми по 12 хв загального часу;
систему проведення змагань визначає суддівська колегія з виду спорту залежно від кількості заявлених команд;
змагання проводяться з урахуванням правил спортивних змагань з цього виду спорту;
волейбол:
змагання командні;
склад команди - 8 осіб незалежно від статі;
зустрічі проводяться з трьох партій;
систему проведення змагань визначає суддівська колегія з виду спорту залежно від кількості заявлених команд;
змагання проводяться з урахуванням правил спортивних змагань з цього виду спорту;
теніс настільний:
змагання особисто-командні в одиночних розрядах;
склад команди - 2 особи (чоловік та жінка);
систему проведення змагань визначає суддівська колегія з виду спорту залежно від кількості заявлених команд;
особисті змагання серед чоловіків та жінок проводяться окремо;
змагання проводяться з урахуванням правил спортивних змагань з цього виду спорту;
шахи:
змагання особисто-командні;
проводяться окремо серед чоловіків та жінок;
склад команди - 2 особи (чоловік та жінка);
змагання проводяться за швейцарською системою з урахуванням правил спортивних змагань з цього виду спорту;
шашки:
змагання особисто-командні;
проводяться окремо серед чоловіків та жінок;
склад команди - 2 особи (чоловік та жінка);
змагання проводяться за швейцарською системою з урахуванням правил спортивних змагань з цього виду спорту.
VI. Безпека та підготовка місць проведення Всеукраїнської спартакіади
VII. Умови визначення та нагородження переможців і призерів Всеукраїнської спартакіади
1. Переможці першого та другого етапів змагань визначаються згідно з положеннями про проведення (певного етапу) Всеукраїнської спартакіади на місцях, що затверджуються відповідно до пункту 1 розділу IV цього Положення.
2. Переможці фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади визначаються:
в особистій (командній) першості у кожному виді програми з виду спорту;
у командній першості у видах спорту;
у загальнокомандній першості серед регіональних збірних команд державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Особиста першість у кожному виді програми з виду спорту визначається згідно з чинними правилами спортивних змагань з відповідного виду спорту.
У таких видах спорту, як теніс настільний, шахи та шашки, учаснику за зайняте особисте місце нараховуються очки згідно з таблицею нарахування очок (додаток 1) (особисті змагання з видів спорту). У таких видах спорту, як волейбол та футзал, команді нараховуються очки згідно з таблицею нарахування очок (командні змагання з видів спорту).
Командна першість у таких видах спорту, як теніс настільний, шахи та шашки, визначається за найбільшою сумою очок, набраних учасниками команди у видах програм з видів спорту. Командна першість визначається за найбільшою сумою очок, які набрали учасники команди. Якщо однакову кількість очок отримали дві або більше команд, перевага надається команді з більшою кількістю 1, 2, 3 тощо особистих місць з видів програм з видів спорту.
Загальнокомандне місце визначається за найбільшою сумою очок, набраних командами з усіх видів спорту.
У разі однакової кількості очок у загальнокомандному заліку у двох або більше команд перевага надається командам, що мають більше 1, 2, 3 тощо місць у командному заліку. Якщо такі показники однакові, перевага надається командам, що мають більше 1, 2, 3 тощо особистих місць з видів програм з видів спорту.
3. Учасники, які посіли 1, 2, 3 місця в особистій першості у кожному з видів спорту, є переможцями і нагороджуються медалями, дипломами, кубками, а також цінними подарунками Професійної спілки працівників державних установ України.
Команди, які посіли 1, 2, 3 місця у командному і загальнокомандному заліках, нагороджуються дипломами та кубками.
VIII. Умови фінансування Всеукраїнської спартакіади
1. Витрати на підготовку та проведення змагань першого та другого етапів Всеукраїнської спартакіади здійснюються за рахунок:
1) місцевих державних адміністрацій (районних та обласних), міських рад, у тому числі міських рад об’єднаних територіальних громад;
2) районних, міських та обласних організацій Професійної спілки працівників державних установ;
3) інших джерел, не заборонених законодавством.
2. Витрати на підготовку та проведення третього етапу (фінальних змагань) здійснюються за рахунок:
1) громадської організації "Фізкультурно-спортивне товариство "Спартак" - харчування місцевих суддів та медичного персоналу; проїзд, добові в дорозі, проживання та харчування суддів з інших міст, членів мандатної комісії, членів організаційного комітету; нагородження медалями, дипломами, кубками переможців в особистому, командному та загальнокомандному заліках; придбання канцелярських товарів; послуги (оренда) спортивних споруд; оренда приміщень та обладнання; оформлення місць змагань, поліграфічні послуги, медичне забезпечення, оплата інших послуг, необхідних для проведення третього етапу (фінальних змагань);
................Перейти до повного тексту