1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.07.2019 № 1004
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 серпня 2019 р.
за № 884/33855
Про затвердження Порядку конкурсного відбору підручників та посібників для осіб з особливими освітніми потребами, здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти і посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників
Відповідно до статей 4, 75 Закону України "Про освіту" , статті 37 Закону України "Про загальну середню освіту" , постанов Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2018 № 284 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів, забезпечення діяльності експертних рад з питань проведення експертизи дисертацій", від 23 січня 2019 року № 41 "Про затвердження Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників", підпункту 68 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 ,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок конкурсного відбору підручників та посібників для осіб з особливими освітніми потребами, здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти і посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників, що додається.
2. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А.О.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.А.) зробити відмітку у справах архіву.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Карандія В.А.
Міністр Л.М. Гриневич
ПОГОДЖЕНО:

Виконавчий директор громадської
спілки "Всеукраїнське громадське
об’єднання "Національна Асамблея
людей з інвалідністю України"

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Голова Державної регуляторної
служби України





Н. Скрипка


Л. Денісова


К. Ляпіна
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
17 липня 2019 року № 1004
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 серпня 2019 р.
за № 884/33855
ПОРЯДОК
конкурсного відбору підручників та посібників для осіб з особливими освітніми потребами, здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти і посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм проведення конкурсного відбору підручників та посібників для осіб з особливими освітніми потребами, здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти і посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників (далі - Конкурс) згідно з переліком підручників (посібників), у виданні яких за кошти державного бюджету є потреба (далі - перелік), який затверджується наказом МОН про проведення Конкурсу.
Дія цього Порядку не поширюється на конкурсний відбір електронних підручників (посібників) для осіб, зазначених у абзаці першому цього пункту.
Для цілей цього Порядку до посібників належать навчальні, навчально-методичні, методичні посібники та посібники серії "Шкільна бібліотека".
2. Перелік має містити вид навчального видання (підручник/посібник), предмет вивчення (навчальний предмет), назву підручника (посібника) та його призначення (наприклад, для осіб з порушеннями слуху, інтелектуальними порушеннями тощо).
3. Конкурс проводиться окремо для кожного класу закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, або для закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі - заклади освіти).
4. Конкурс проводить МОН на засадах відкритості, прозорості, гласності.
5. МОН забезпечує організаційне супроводження Конкурсу із залученням установи, що належить до сфери його управління (далі - Конкурсна установа).
6. Інформація щодо проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному вебсайті МОН, вебсайті Конкурсної установи протягом двох робочих днів із дня видання МОН наказу про проведення Конкурсу.
7. У Конкурсі можуть брати участь фізичні та юридичні особи, які володіють виключними майновими правами на використання підручника (посібника) та які надають згоду передати на безоплатній основі МОН та Конкурсній установі (у разі укладання договорів на видання підручників (посібників) за рахунок коштів державного бюджету) право на розміщення підручників (посібників) в електронному вигляді у pdf-форматі на офіційному вебсайті МОН, вебсайті Конкурсної установи, Національній освітній електронній платформі для безоплатного доступу користувачам мережі Інтернет строком на п’ять років (далі - Учасники).
8. Один автор (авторський колектив) може подати на Конкурс, зокрема через іншого Учасника, не більше одного підручника (посібника) з однієї назви підручника (посібника), у тому числі у співавторстві з іншими особами.
9. Для проведення Конкурсу створюються комісія з прийому комплектів конкурсних матеріалів Конкурсу (далі - Комісія ПККМ) та Конкурсні комісії.
Результати роботи зазначених комісій оформлюються протоколом, який підписують голова, секретар та всі члени комісії, присутні на засіданні. Голова та секретар підписують усі сторінки протоколу.
Засідання кожної комісії є правоможним, якщо у ньому брали участь не менше ніж 2/3 її складу.
Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від її затвердженого складу.
Організація роботи комісій покладається на голів та секретарів цих комісій.
За наявності технічної можливості засідання комісій може здійснюватися дистанційно із обов’язковою відео- або аудіофіксацією процесу розгляду питань та прийняття рішень. Відео- та аудіозаписи є невід’ємними частинами протоколів засідань комісій.
10. Склад Комісії ПККМ формує Конкурсна установа у кількості трьох осіб з числа її працівників, які не залучені до роботи інших комісій, не є Учасниками або особами, які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів (далі - конфлікт інтересів).
11. Конкурсні комісії створюються відповідно до:
виду навчального видання (підручник/посібник) та/або назви підручника (посібника);
предмета вивчення (навчального предмета);
призначення підручника (посібника) (наприклад, для осіб з порушеннями слуху, інтелектуальними порушеннями тощо) (у разі необхідності);
типу закладів освіти (закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, або закладів професійної (професійно-технічної) освіти).
Склад Конкурсних комісій у кількості не менше семи фахівців (непарна кількість) затверджується наказом МОН та оприлюднюється на офіційному вебсайті МОН та вебсайті Конкурсної установи протягом двох робочих днів із дня завершення їх роботи.
Членами Конкурсних комісій можуть бути наукові, науково-педагогічні і педагогічні працівники, працівники Конкурсної установи, представники асоціацій та спілок учителів (викладачів), представники громадських організацій, підприємств, установ та організацій (за їх згодою).

................
Перейти до повного тексту