- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 липня 2019 р.
за № 834/33805
Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади директора Вищої школи публічного управління
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства України з питань державної служби
№ 63-23 від 28.04.2023 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства України
з питань державної служби
№ 63-23 від 28.04.2023 )
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства України з питань державної служби
№ 63-23 від 28.04.2023 )
1. Затвердити Порядок проведення конкурсу на зайняття посади директораВищої школи публічного управління, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства України з питань державної служби
№ 63-23 від 28.04.2023 )
2. Генеральному департаменту професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (Чмига В.О.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Національного агентства України з питань державної служби Купрія В.О.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства України з питань
державної служби
19 липня 2019 року № 131-19
(у редакції наказу Національного
агентства України з питань
державної служби
)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 липня 2019 р.
за № 834/33805
ПОРЯДОК
проведення конкурсу на зайняття посади директора Вищої школи публічного управління
1. Цей Порядок визначає загальні вимоги щодо проведення конкурсу на зайняття посади директора Вищої школи публічного управління (далі - конкурс).
2. У цьому Порядку термін "розумне пристосування" вживається у значенні, наведеному в
Конвенції про права осіб з інвалідністю, ратифікованій Законом України від 16 грудня 2009 року
№ 1767-VI "Про ратифікацію Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї", термін "позитивні дії" вживається у значенні, наведеному в
Законі України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні".
3. З метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов'язки директора Вищої школи публічного управління (далі - Вища школа), утворюється комісія з відбору кандидатів на зайняття посади директора Вищої школи (далі - Комісія).
4. У своїй роботі Комісія керується
Конституцією та законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, наказами НАДС, дорученнями Голови НАДС, а також цим Порядком.
5. Принципи проведення конкурсу:
забезпечення рівного доступу;
законності;
недискримінації;
прозорості;
неупередженості;
об'єктивності;
доброчесності;
ефективного і справедливого процесу відбору.
Дотримання принципів недискримінації та забезпечення рівного доступу включає можливість забезпечення під час проведення конкурсу розумного пристосування для особи з інвалідністю, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі (з метою забезпечення фізичної та інформаційної безбар'єрності), а також застосування позитивних дій відповідно до
Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні".
Не допускаються будь-які втручання в діяльність Комісії, тиск на голову та членів Комісії, осіб, які беруть участь у конкурсі.
6. Комісія:
приймає, реєструє та перевіряє на відповідність вимогам цього Порядку документи, подані особами, які виявили бажання взяти участь у конкурсі (далі - кандидати);
ухвалює рішення про допуск/недопуск кандидатів до конкурсу;
розглядає подані кандидатами документи, проводить оцінювання кандидатів та їх пропозицій щодо розвитку Вищої школи та майбутньої діяльності на посаді директора Вищої школи (далі - конкурсна пропозиція) з урахуванням вимог, визначених умовами проведення конкурсу на зайняття посади директора Вищої школи (далі - умови проведення конкурсу);
визначає кандидатів, які успішно пройшли конкурс і набрали найбільшу загальну кількість балів, та вносить відповідні пропозиції на розгляд Голові НАДС;
забезпечує відкритість конкурсу;
визнає конкурс таким, що не відбувся.
7. До складу Комісії входять голова, секретар та її члени.
Комісія утворюється у кількості не більше семи осіб.
До складу Комісії можуть входити представники НАДС, інших органів державної влади, трудового колективу Вищої школи (обираються на загальних зборах трудового колективу Вищої школи), наглядової ради Вищої школи, закладів вищої та/або післядипломної освіти, які здійснюють підготовку та/або підвищення кваліфікації державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, фахівці у сфері публічного управління та адміністрування, управління персоналом, освіти дорослих, представники проєктів (програм) міжнародної технічної допомоги, громадських об'єднань, що діють відповідно до
Закону України "Про громадські об'єднання".
Голова та члени Комісії виконують свої функції на громадських засадах.
8. Головою Комісії є заступник Голови НАДС (відповідно до розподілу обов'язків та повноважень). Голова Комісії здійснює координацію діяльності Комісії, головує на засіданнях Комісії, забезпечує виконання покладених на Комісію завдань, приймає рішення відповідно до цього Порядку, організовує та контролює їх виконання, за потреби скликає позачергові засідання Комісії.
9. На засіданнях Комісії у разі відсутності голови Комісії обов'язки голови виконує його заступник, який обирається Комісією з числа її членів на першому засіданні.
10. Секретар Комісії є представником служби управління персоналом НАДС.
Секретар Комісії приймає та реєструє подані кандидатами документи, надає їм консультативну допомогу, веде протоколи засідань Комісії, забезпечує оперативне інформування членів Комісії щодо організаційних питань її діяльності, оформлює відомості про результати конкурсу, а також виконує іншу організаційну роботу за дорученням голови Комісії. Секретар Комісії не має право голосу на засіданні Комісії.
11. Організаційною формою роботи Комісії є засідання.
Голова та члени Комісії можуть брати участь у засіданні Комісії в режимі відеоконференцзв'язку (за рішенням голови Комісії).
12. Засідання Комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини від її загального складу.
Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях Комісії, приймаються більшістю голосів присутніх членів Комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні Комісії.
Під час прийняття Комісією рішення щодо допуску/недопуску кандидата до конкурсу за результатами перевірки поданих ним документів головуючий на засіданні Комісії не має вирішального голосу. У разі рівного розподілу голосів кандидат допускається до наступних етапів конкурсу.
Рішення Комісії оформлюється протоколом, який підписують голова, секретар і члени Комісії, які брали участь у засіданні.
13. Для забезпечення максимальної прозорості проведення конкурсу за рішенням Комісії може здійснюватися відео- або аудіофіксація процедури конкурсного відбору. Аудіо- та відеозаписи конкурсних відборів зберігаються у НАДС протягом трьох років і не підлягають оприлюдненню. За зверненням кандидата йому надається копія відповідного запису.
14. Кандидат повинен відповідати таким кваліфікаційним вимогам:
наявність вищої освіти не нижче ступеня магістра;
загальний стаж роботи не менше семи років, з яких не менше трьох років у сфері освіти та/або професійного розвитку працівників;
досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років;
вільне володіння державною мовою.
Кандидату, який під час подання документів для участі у конкурсі надав копію сертифіката або іншого документа, що посвідчує володіння англійською, або французькою, або німецькою мовою не нижче рівня B1 відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти (CEFR), а також копію документа про присвоєння наукового ступеня та до проходження співбесіди пред'явив їх оригінали, додатково виставляється по 1 балу за володіння іноземною мовою та науковий ступінь. Такі бали враховуються після проведення співбесіди під час визначення загальної кількості балів.
15. Конкурс оголошується наказом НАДС, яким затверджуються персональний склад Комісії та умови проведення конкурсу згідно з додатком 1 до цього Порядку.
До персонального складу комісії за потреби вносяться зміни.
16. Тривалість конкурсу не може перевищувати тридцяти робочих днів. Початком конкурсу вважається дата, на яку призначено засідання Комісії для розгляду поданих кандидатами документів.
17. Конкурс вважається завершеним з дня ухвалення Комісією рішення про визначення результатів проведеного конкурсу та внесення відповідних пропозицій на розгляд Голові НАДС.
18. Оголошення про проведення конкурсу розміщується на офіційному вебсайті НАДС і офіційному вебсайті Вищої школи.
Документи для участі у конкурсі приймаються протягом п'ятнадцяти робочих днів з дати оприлюднення НАДС оголошення про проведення конкурсу.
19. В оголошенні про проведення конкурсу містяться умови його проведення.
20. Кандидати подають Комісії такі документи:
заяву про участь у конкурсі (із зазначенням згоди / відсутності згоди на здійснення відео- та аудіофіксації, обраного кандидатом способу отримання повідомлень з питань проведення конкурсу, зокрема у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв'язку, а також потреби в забезпеченні розумного пристосування, необхідного для участі кандидата в конкурсі (за наявності)) за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку;
копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
копію трудової книжки (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, або документів, що підтверджують досвід роботи;
копію (копії) документа (документів) про освіту (з додатком, що є невід'ємною частиною документа);
копію документа, що підтверджує рівень володіння державною мовою;
резюме у довільній формі;
конкурсну пропозицію;
рекомендації та інші документи (їх копії) на свій розсуд (за наявності);
копію індивідуальної програми реабілітації (за потреби в забезпеченні розумного пристосування).
Документи подаються Комісії у паперовій формі (через поштову скриньку НАДС або поштою (рекомендованим листом) на адресу, зазначену в умовах проведення конкурсу) або в електронній формі (на адресу електронної пошти, зазначену в умовах проведення конкурсу). Документи реєструються Комісією в день їх надходження.
Відповідність паперових копій оригіналам документів засвідчуються підписом кандидата. У разі подання документів в електронній формі, на заяву та електронні (скановані) копії відповідних документів накладається кваліфікований електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті кандидата.
Копії документів повинні бути придатними для сприйняття їх змісту. Електронні (скановані) копії оригіналів документів повинні бути кольоровими.
Кандидат забезпечує достовірність інформації у поданих ним документах.
21. Конкурс проходить у декілька етапів:
прийняття рішення про оголошення конкурсу;
оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;
прийняття поданих кандидатами документів;
перевірка поданих кандидатами документів на відповідність установленим цим Порядком вимогам;
розгляд Комісією конкурсних пропозицій та презентація кандидатами конкурсних пропозицій;
проведення співбесіди на засіданні Комісії;
визначення кандидатів, які успішно пройшли конкурс і отримали найбільшу загальну кількість балів (у загальному рейтингу кандидатів);
................Перейти до повного тексту