1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
06 травня 2019 року № 241
(в редакції наказу
Міністерства аграрної політики
та продовольства України
від 14 червня 2024 року № 1822)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 липня 2019 р.
за № 803/33774
ВИМОГИ
щодо маркування кормових добавок у кормових матеріалах та кормових сумішах для продуктивних та непродуктивних тварин, а також вимоги щодо зазначення у маркуванні вмісту вологи у кормах
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1822 від 14.06.2024 )
1. Маркування кормових матеріалів та кормових сумішей для продуктивних та непродуктивних тварин має містити інформацію щодо вмісту таких кормових добавок:
1) кормові добавки, максимальний вміст яких встановлено щонайменше для:
однієї продуктивної тварини (при маркуванні кормових матеріалів та кормових сумішей для продуктивних тварин);
однієї непродуктивної тварини (при маркуванні кормових матеріалів та кормових сумішей для непродуктивних тварин);
2) кормові добавки, що належать до зоотехнічних кормових добавок, кокцидіостатиків та гістомоностатиків;
3) кормові добавки, щодо яких перевищено рекомендований максимально допустимий вміст, зазначений під час їх державної реєстрації.
2. Інформація, яка зазначається у маркуванні щодо кормових добавок, визначених у пункті 1 цих Вимог, має відповідати її реєстраційним даним та містити:
1) назви кормових добавок та їх ідентифікаційні номери (у маркуванні кормових матеріалів та кормових сумішей для продуктивних тварин), назви кормових добавок та/або їх ідентифікаційні номери (у маркуванні кормових матеріалів та кормових сумішей для непродуктивних тварин), присвоєні відповідно до законодавства України або Європейського Союзу;
2) додану кількість кормових добавок;
3) назви категорій або функціональних груп, до яких належать кормові добавки.
3. Додана кількість кормових добавок, зазначена в підпункті 2 пункту 2 цих Вимог, має бути виражена як кількість кормової добавки, за винятком випадків коли в відомостях реєстраційних даних кормових добавках щодо максимально допустимого вмісту кормової добавки в кормах, зазначена речовина, в такому випадку додана кількість кормових добавок повинна бути виражена як кількість зазначеної речовини.
4. Щодо кормових добавок, що належать до функціональної групи "вітаміни, провітаміни та речовини зі встановленим хімічним складом із схожою дією", які необхідно зазначати відповідно до пунктів 1-3 цих Вимог, гарантована протягом усього строку придатності корму загальна кількість кормових добавок може бути зазначена на маркуванні у списку з іншими поживними речовинами замість зазначення їх доданої кількості, якому передує заголовок "добавки".
5. Назви функціональних груп кормових добавок, які можуть бути замінені абревіатурами, зазначені у додатку до цих Вимог.
6. Маркування кормових добавок, присутність яких в кормі виокремлена словами, малюнками або графічними зображеннями, має відповідати вимогам пунктів 1-4 цих Вимог.
7. Оператор ринку, відповідальний за маркування, зобов’язаний надати на запит покупця інформацію щодо назви, ідентифікаційного номера та функціональної групи кормових добавок, які не входять до переліку кормових добавок, визначених у пунктах 1-4, 6 цих Вимог. Зазначена вимога не застосовується до ароматичних сумішей.
8. Щодо кормових добавок, не зазначених у пунктах 1-4, 6 цих Вимог, може застосовуватися добровільне маркування із зазначенням щонайменше назви відповідних кормових добавок або (у разі ароматичних сумішей) із зазначенням щонайменше відповідної функціональної групи кормових добавок.
9. У разі добровільного маркування сенсорних добавок та поживних кормових добавок їх додана кількість має зазначатися відповідно до пунктів 1-4 цих Вимог. Положення цього пункту не поширюється на пункт 8 цих Вимог.
10. Якщо кормова добавка належить до більше ніж однієї функціональної групи, у маркуванні має зазначатися категорія або функціональна група кормової добавки, яка є основною відповідно до її функціонального призначення у відповідному кормі.

................
Перейти до повного тексту