1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.03.2018 № 926/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 квітня 2018 р.
за № 483/31935
Про затвердження Переліку заходів щодо реалізації пробаційних програм
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 3677/5 від 22.11.2018 № 1739/5 від 11.06.2019 № 376/5 від 09.02.2024 )
Відповідно до частини третьої статті 10 Закону України "Про пробацію", пункту 14 Порядку розроблення та реалізації пробаційних програм, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року № 24, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Перелік заходів щодо реалізації пробаційних програм, що додається.
2. Департаменту публічного права Міністерства юстиції України (Кравченко Л.М.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Чернишова Д.В.

Міністр

П. Петренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
28.03.2018 № 926/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 квітня 2018 р.
за № 483/31935
ПЕРЕЛІК
заходів щодо реалізації пробаційних програм
1. Реалізація пробаційних програм щодо засуджених до покарання у виді пробаційного нагляду, або осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, на яких судом покладено такий обов’язок (далі - суб’єкт пробації), забезпечується уповноваженим органом з питань пробації (далі - орган пробації).
При реалізації пробаційної програми щодо суб’єкта пробації орган пробації може залучати надавачів соціальних послуг, створених відповідно до Закону України "Про соціальні послуги".
( Пункт 1 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 376/5 від 09.02.2024 )
2. Орган пробації забезпечує подання до суду, у межах територіальної юрисдикції якого він розташований, інформації про затверджені пробаційні програми, визначені в них завдання, зміст заходів, оцінку результатів реалізації пробаційної програми, іншої додаткової інформації про пробаційні програми, а також наявність фахівців, які пройшли відповідне навчання щодо реалізації пробаційних програм.
3. У день отримання рішення суду, який поклав на суб’єкта пробації обов’язок проходження пробаційної програми, керівник органу пробації доручає представнику персоналу органу пробації, який пройшов відповідне навчання, реалізацію пробаційної програми (далі - куратор пробаційної програми).
Якщо вид пробаційної програми судом не визначено, його визначає куратор пробаційної програми з урахуванням результатів оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення.
( Пункт 3 доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1739/5 від 11.06.2019 )
При отриманні рішення суду, який поклав на кривдника обов’язок проходження пробаційної програми, орган пробації надсилає інформаційне повідомлення (додатки 1, 2) районним, районним у мм. Києві та Севастополі держадміністраціям та виконавчим органам сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад, за місцем проживання кривдника у триденний строк з дня надходження рішення суду.
( Пункт 3 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3677/5 від 22.11.2018 ) ( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 376/5 від 09.02.2024 )
4. Реалізація пробаційної програми передбачає:
складання графіка реалізації пробаційної програми;
виконання заходів, передбачених пробаційною програмою;
оцінку результатів проходження пробаційної програми;
підготовку висновку про виконання заходів, передбачених пробаційною програмою.
5. До початку реалізації пробаційної програми куратор пробаційної програми ознайомлює суб’єкта пробації з метою програми, знаннями та навичками, які він може набути за результатами проходження програми, графіком реалізації пробаційної програми (під підпис) та попереджає про відповідальність за невиконання обов’язків, покладених на суб’єкта пробації судом, відповідно до статей 49-3, 166 Кримінально-виконавчого кодексу України.
Суб’єкт пробації, а також неповнолітній суб’єкт пробації, його батьки або інші законні представники ознайомлюються з графіком реалізації пробаційної програми та зі змінами до нього під підпис.
Суб’єкту пробації надається копія графіка реалізації пробаційної програми.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 376/5 від 09.02.2024 )
6. Графік реалізації пробаційної програми (додаток 3) складається куратором пробаційної програми з урахуванням індивідуального плану роботи із засудженим та має узгоджуватись із заходами зазначеного плану, а також можливостями суб’єкта пробації.
Графік реалізації пробаційної програми додається до індивідуального плану роботи із засудженим.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 376/5 від 09.02.2024 )
7. Початок реалізації пробаційної програми для осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, визначається куратором пробаційної програми з урахуванням того, що строк реалізації пробаційної програми не може перевищувати іспитовий строк визначений судом.
Початок реалізації пробаційної програми для особи, засудженої до покарання у виді пробаційного нагляду, визначається куратором пробаційної програми з урахуванням того, що строк реалізації пробаційної програми не може перевищувати строк відбування покарання.
( Пункт 7 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 376/5 від 09.02.2024 )
8. Реалізація пробаційної програми може бути розпочата до закінчення проходження суб’єктом пробації лікування від алкоголізму, наркоманії або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб, психіатричного лікування, якщо відсутні об’єктивні причини, пов’язані із зазначеним лікуванням, що перешкоджають реалізації пробаційної програми.
9. Виконання суб’єктом пробації заходів, передбачених пробаційною програмою, передбачає:
відвідування занять відповідно до графіка реалізації пробаційної програми;
недопущення під час занять вчинків, що ображають людську гідність і громадську мораль, погроз, насильства, відвідування занять з ознаками алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння та інших вчинків, що унеможливлюють проведення заходів, передбачених пробаційною програмою;
виконання завдань, що надаються куратором пробаційної програми або іншими фахівцями, які можуть залучатися до реалізації пробаційних програм, у рамках заходів, передбачених пробаційною програмою.

................
Перейти до повного тексту