- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 грудня 2018 р.
за № 1391/32843
Про затвердження Положення про особливості організації форм здобуття загальної середньої освіти в закладах охорони здоров’я
Відповідно до частини дванадцятої статті
9 Закону України
"Про освіту", підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року
№ 630, підпункту 6 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р.
№ 267,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про особливості організації форм здобуття загальної середньої освіти в закладах охорони здоров’я, що додається.
2. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А.О.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників міністрів відповідно до розподілу обов’язків.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр освіти і науки України |
Л. Гриневич |
В.о. Міністра охорони здоров’я України |
У. Супрун |
ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра фінансів України |
Ю. Джигир |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України,
Міністерства охорони
здоров’я України
13 листопада 2018 року
№ 1232/2067
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 грудня 2018 р.
за № 1391/32843
ПОЛОЖЕННЯ
про особливості організації форм здобуття загальної середньої освіти в закладах охорони здоров’я
1. Це Положення регулює особливості організації форм здобуття загальної середньої освіти дітьми шкільного віку, які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я.
Діти шкільного віку, перебуваючи на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (далі - учні), можуть здобувати загальну середню освіту в інституційній (очній, дистанційній) та індивідуальній (екстернат, педагогічний патронаж) формах, за заявою батьків учнів або їх інших законних представників. Заява подається всіма можливими засобами зв’язку або передається нарочно.
2. Здобуття загальної середньої освіти в очній формі передбачає спільну участь учнів та педагогічних працівників в освітньому процесі, що організовується в закладах охорони здоров’я шляхом створення класів закладів освіти (філій), у тому числі з’єднаних класів (класів-комплектів), безпосередньо в закладах охорони здоров’я (далі - класи).
3. Організація освітнього процесу для учня, який за станом здоров’я не може відвідувати навчальні заняття в класі, здійснюється біля його стаціонарного лікарняного ліжка відповідно до
Положення про індивідуальну форму навчання з загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 3 лютого 2016 року за № 184/28314.
4. Для учнів, умови перебування яких на стаціонарному лікуванні унеможливлюють безпосереднє спілкування з педагогічними працівниками, організація освітнього процесу здійснюється в дистанційній або індивідуальній (екстернатній) формі з використанням технологій дистанційного навчання відповідно до
Положення про дистанційне навчання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25 квітня 2013 року № 466, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 року за № 703/23235,
Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2017 року № 369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 року за № 416/30284.
5. Для організації дистанційної форми навчання учня можуть залучатись педагогічні працівники закладу освіти, в яких дитина попередньо здобувала загальну середню освіту.
7. Організацію освітнього процесу у закладах охорони здоров’я здійснюють заклади загальної середньої освіти, які закріплені засновниками (далі - заклад освіти) відповідно до законодавства.
З метою створення умов для здобуття загальної середньої освіти учнями, між закладом охорони здоров’я та закладом освіти укладається письмовий договір про співпрацю, де визначаються взаємні обов’язки та відповідальність сторін.
8. Директор закладу освіти забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за наданням освітніх послуг учням.
Директор (завідувач філією) закладу освіти визначає педагогічного працівника закладу освіти, відповідального за організацію здобуття учнями загальної середньої освіти, який згідно зі своїми посадовими обов’язками:
взаємодіє з адміністрацією закладу охорони здоров’я, за потреби з іншими закладами освіти в яких попередньо навчались учні, інклюзивно-ресурсним центром з питань організації здобуття учнями загальної середньої освіти;
сприяє матеріально-технічному забезпеченню освітнього процесу у закладі охорони здоров’я;
організовує тимчасове користування підручниками або забезпечує доступ до їх електронних версій, електронних підручників, освітніх ресурсів та сервісів на час їх перебування на стаціонарному лікуванні;
затверджує розклад навчальних занять, забезпечує якісну і своєчасну заміну уроків тимчасово відсутніх педагогічних працівників;
контролює ведення необхідної документації;
здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.
................Перейти до повного тексту