1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.10.2018 № 4907
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2018 р.
за № 1299/32751
Про затвердження Правил спортивних змагань з фігурного катання на ковзанах
Відповідно до частини другої статті 40 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", абзацу п’ятого підпункту 17 пункту 4 та пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 220, з метою забезпечення належної організації та проведення всеукраїнських змагань з фігурного катання на ковзанах
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила спортивних змагань з фігурного катання на ковзанах, що додаються.
2. Департаменту олімпійського спорту забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Міністерства молоді та спорту України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
Міністр молоді та спорту
України

І. Жданов
ПОГОДЖЕНО:

Президент Української федерації
фігурного катання на ковзанах



М. Макаров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства молоді
та спорту України
24 жовтня 2018 року № 4907
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2018 р.
за № 1299/32751
ПРАВИЛА
спортивних змагань з фігурного катання на ковзанах
I. Загальні положення
1. Ці Правила визначають основні засади організації та проведення спортивних змагань з фігурного катання на ковзанах, що проводяться на території України.
Ці Правила розроблено з урахуванням правил Міжнародної спілки ковзанярів.
2. Вимоги цих Правил стосуються усіх дисциплін, з яких проводяться змагання з фігурного катання на ковзанах.
3. Термін та абревіатури, що вживаються у цих Правилах, означають:
рефері - суддя, який призначається зі складу суддів, затверджених для суддівства певних змагань;
ВАДА - Всесвітнє антидопінгове агентство;
ГОЕ/GOE - градації оцінювання елемента;
МСК - Міжнародна спілка ковзанярів;
ТВЕ/SOV - таблиця оцінювання елементів;
УФФК - Українська федерація фігурного катання на ковзанах.
Інші терміни, що використовуються у цих Правилах, вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про фізичну культуру і спорт".
4. Антидопінговий контроль спортсменів, які беруть участь у змаганнях, здійснюється відповідно до Всесвітнього антидопінгового кодексу та Закону України "Про антидопінговий контроль у спорті".
II. Спортивні змагання
1. Змагання з фігурного катання на ковзанах проводяться з одиночного катання серед жінок, одиночного катання серед чоловіків, парного катання, танців на льоду, синхронного катання.
2. Змагання можуть проводитися за наявності на старті не менше трьох учасників або танцювальних пар, двох пар у парному катанні.
3. До програми зимових Олімпійських ігор включено дисципліни:
1) одиночне катання на ковзанах серед чоловіків;
2) одиночне катання на ковзанах серед жінок;
3) парне катання на ковзанах;
4) танці на льоду;
5) командні змагання (одиночне катання на ковзанах серед чоловіків, одиночне катання на ковзанах серед жінок, парне катання на ковзанах, танці на льоду).
4. До програми зимових Олімпійських ігор не включається дисципліна "синхронне катання".
5. Змагання з одиночного катання серед чоловіків та жінок, парного катання складається з короткої та довільної програм.
У парному катанні до складу спортивної пари входять жінка і чоловік.
6. Коротка і довільна програми включаються до програми змагань чемпіонатів України серед спортсменів різних вікових груп та змагань розіграшу Кубка України.
7. Змагання з танців на льоду складаються з ритмічного танцю або патерн-танцю та довільного танцю. До складу танцювальної пари входять жінка і чоловік.
8. Ритмічний і довільний танці включаються до програми всіх чемпіонатів України різних вікових груп, змагань розіграшу Кубка України.
9. Спеціальні спортивні змагання можуть організовуватися тільки з довільного катання в одиночному катанні серед жінок та чоловіків та парному катанні або довільному танці у танцях на льоду.
10. За своїм значенням спортивні змагання поділяються на:
1) всеукраїнські, що проводяться відповідно до Положення (Регламенту) про змагання та включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України;
2) місцеві (в адміністративно-територіальних одиницях, об’єднаних територіальних громадах, дитячо-юнацьких спортивних школах), які включені до календарних планів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, районів, міст, селищ, сіл, об’єднаних територіальних громад, закладів фізичної культури і спорту та проводяться відповідно до Положення (Регламенту) про змагання;
3) спеціальні, які проводяться відповідно до Положення (Регламенту) про змагання за спеціальною програмою і включені до календарного плану Федерації.
11. За характером проведення спортивні змагання є:
1) особистими, в яких беруть участь троє і більше спортсменів або танцювальних пар, дві спортивні пари у кожному виді змагань, за результатами яких визначається тільки особиста першість серед окремих учасників або пар;
2) командними, в яких беруть участь окремі команди, за результатами яких визначається лише командна першість;
3) особисто-командними, в яких підбиваються загальні підсумки особистої першості та виступів команд;
4) кубковими, в яких беруть участь команди спортсменів, що проводяться, як правило, в декілька етапів.
III. Положення (Регламент) про змагання
1. Підставою для організації і проведення змагань є Положення (Регламент) про змагання.
2. Положення (Регламент) про змагання визначає умови проведення змагання і включає такі розділи:
1) цілі і завдання заходу;
2) строки і місце проведення заходу;
3) організація та керівництво заходу;
4) учасники заходу;
5) характер заходу (особисті, командні, особисто-командні);
6) програма проведення змагань;
7) безпека та підготовка місць проведення заходу;
8) умови визначення першості та нагородження переможців і призерів;
9) умови фінансування заходу та матеріальне забезпечення учасників;
10) строки та порядок надання заявок для участі у заході;
11) інші умови, які забезпечують якісне проведення конкретного заходу.
3. Положення (Регламент) про змагання розробляється на підставі цих Правил.
4. Положення (Регламент) про змагання не має суперечити цим Правилам.
5. Положення про змагання розробляється на календарний рік або (у разі потреби) на кожний окремий захід та затверджується організатором цього заходу не пізніше ніж за 2 місяці до початку його проведення відповідно до Вимог до змісту положення (регламенту) про офіційні фізкультурно-оздоровчі заходи або спортивні змагання, затверджених наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 06 серпня 2010 року № 2659, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 01 вересня 2010 року за № 766/18061.
6. Умови та вимоги, необхідні для присвоєння спортсменам спортивних звань та спортивних розрядів, визначено Положенням про Єдину спортивну класифікацію України, затвердженим наказом Міністерства молоді та спорту України від 11 жовтня 2013 року № 582, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 листопада 2013 року за № 1861/24393 (зі змінами).
7. Під час проведення спортивних змагань лише з довільного катання в одиночному катанні серед жінок, чоловіків та парному катанні або довільного танцю у танцях на льоду вимоги Єдиної спортивної класифікації України можуть не враховуватися, а учасникам не присвоюються спортивні розряди та звання.
IV. Учасники змагань
1. Учасниками змагань можуть бути члени УФФК та спортсмени, які не є її членами.
2. У разі проведення відкритих змагань до участі допускаються спортсмени, які є членами національних федерацій, - члени МСК або їх клубів.
3. До участі у змаганнях допускаються спортсмени:
1) заявлені організацією, до якої вони належать;
2) на підставі допуску до змагань, наданого лікарем після проведення медичного огляду;
3) за наявності страхового свідоцтва (поліса, сертифіката), визначеного пунктом 2 частини четвертої статті 6 Закону України "Про страхування" .
4. Вікові групи спортсменів:
1) до участі у чемпіонаті України, змаганнях розіграшу Кубка України та інших всеукраїнських змаганнях серед дорослих допускаються спортсмени, яким виповнилось 15 років до 01 липня року, що передує змаганням;
2) до участі у чемпіонаті України та інших всеукраїнських змаганнях серед юніорів та юніорок в одиночному катанні допускаються спортсмени, яким виповнилось 13 років, але не виповнилось 19 років до 01 липня року, що передує змаганням;
3) до участі у чемпіонаті України та інших всеукраїнських змаганнях серед юніорів та юніорок у парному катанні та танцях на льоду допускаються спортсмени-юніорки, яким виповнилось 13 років, але не виповнилось 19 років, спортсмени-юніори, яким виповнилось 13 років, але не виповнився 21 рік до 01 липня року, що передує змаганням;
4) до участі у чемпіонаті України та інших всеукраїнських змаганнях серед юнаків та дівчат в одиночному катанні допускаються спортсмени, яким виповнилось 10 років, але не виповнилось 14 років до 01 липня року, що передує змаганням;
5) до участі у чемпіонаті України та інших всеукраїнських змаганнях серед юнаків та дівчат в танцях на льоду та парному катанні допускаються спортсмени, яким виповнилось 10 років, але не виповнилось 16 років до 01 липня року, що передує змаганням;
6) у всеукраїнських змаганнях можуть брати участь спортсмени, молодші за віком у всіх дисциплінах фігурного катання на ковзанах, за рішенням головної суддівської колегії змагань;
7) до участі у всеукраїнських змаганнях юних фігуристів допускаються спортсмени за віком, визначеним Положенням (Регламентом) про такі змагання.
5. Учасник змагань зобов’язаний:
1) знати ці Правила та Положення (Регламент) про змагання та неухильно дотримуватись їх;
2) бути дисциплінованим;
3) виступати в охайному вигляді;
4) мати чіткий запис музичного супроводу програм;
5) через представника команди надати судді з музики музичний супровід, що містить інформацію про учасника, якому вона належить, дисципліну та вид програми, розряд або звання та належність до спортивної організації, не пізніше як за добу до початку змагань;
6) надіслати в електронному вигляді запланований зміст програм (Content) до головної суддівської колегії змагань не пізніше ніж за 15 днів до початку змагань. Запланований зміст програм має бути надрукований за спеціальною формою та з використанням абревіатури елементів програм згідно з вимогами МСК;
7) своєчасно вийти на старт;
8) залишити льодову арену після закінчення виступу до оголошення результатів;
9) повідомити головного суддю у разі, якщо він не може продовжити участь у змаганнях.
6. Учасник змагань має право:
1) під час виступу звертатись до рефері у випадках, передбачених розділом IX цих Правил;
2) за дозволом рефері повторити свій виступ згідно з розділом IX цих Правил.
7. Обов’язки та права представників команд і тренерів:
1) організація, яка подала заявку на участь у змаганнях, визначає свого представника та заявляє його одночасно зі складом учасників;
2) представник команди є офіційною особою.
8. Представник команди зобов’язаний:
1) знати ці Правила;
2) знати Положення (Регламент) про змагання, неухильно дотримуватись його;
3) виконувати розпорядження головного судді змагань та його заступників;
4) відповідати за поведінку учасників команди та усіх супроводжуючих осіб;
5) оформити у секретаріаті змагань особисті картки спортсменів;
6) брати участь у жеребкуванні, якщо жеребкування не проводиться комп’ютерною системою;
7) інформувати учасників своєї команди про всі рішення суддівської колегії;
8) перебувати на місці проведення змагань;
9) слідкувати за готовністю учасників до виходу на старт, охайністю їх вигляду та костюмів, справністю інвентарю.
9. Представник команди має право:
1) брати участь у вирішенні питань, які виникають у учасників щодо організації та суддівства змагань;
2) брати участь у засіданні суддівської колегії за запрошенням головного судді змагань;
3) отримувати у головного секретаря протоколи змагань до їх публікації.
10. Представнику команди та тренеру не дозволяється виходити на лід під час розминки та змагань, підказувати або подавати сигнали учасникам під час виступу.
11. Представники та тренери команд, учасники яких беруть участь у змаганнях, не можуть бути у складі суддівської колегії цих змагань.
12. У разі відсутності представника його обов’язки виконує тренер.
V. Суддівська колегія та її обов’язки
1. Суддівська колегія
1. Суддівську колегію комплектує Всеукраїнська колегія суддів з фігурного катання на ковзанах та затверджує організація, яка проводить змагання.
2. До складу суддівської колегії входять:
головний суддя;
головний секретар;
заступники головного судді;
заступник головного секретаря;
суддя-секретар (не менше ніж два);
рефері (старший суддя) у кожній дисципліні;
технічний контролер у кожній дисципліні;
технічний спеціаліст у кожній дисципліні;
асистент технічного спеціаліста у кожній дисципліні;
оператор введення даних;
оператор відеоповтору;
оператор відеозйомки;
судді (не більше ніж дев’ять у кожній дисципліні);
суддя з музики;
суддя при учасниках (не менше двох);
суддя-інформатор (не менше двох);
суддя-хронометрист у кожній дисципліні, в танцях на льоду - 2 особи;
лікар (на правах заступника головного судді).
3. Склад бригад суддів є постійним у кожному виді програми змагань.
4. Склад суддівської бригади у короткій програмі або ритмічному танці може відрізнятись від складу суддівської бригади у довільній програмі або довільному танці.
2. Головна суддівська колегія
1. Керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснює головна суддівська колегія у складі головного судді, заступника головного судді, головного секретаря та рефері (старших суддів з кожної дисципліни).
2. У розпорядженні головної суддівської колегії перебувають комендант змагань та обслуговувальний персонал.
3. Головна суддівська колегія визначає персональний склад бригад суддів, а також запасних суддів.
4. Під час комплектації бригад необхідно враховувати, що суддя бере участь у суддівстві не більше одного або двох видів програми змагань.
5. Не рекомендується одночасно залучати суддю до суддівства змагань з одиночного катання серед чоловіків та жінок, якщо змагання з цих дисциплін проводяться в один і той самий день.
3. Головний суддя
1. Головний суддя очолює суддівську колегію, керує змаганнями, відповідає за їх підготовку та проведення відповідно до цих Правил та Положення (Регламенту) про змагання.
2. Головний суддя зобов’язаний:
1) знати Положення (Регламент) про змагання;
2) своєчасно перевірити стан місць проведення змагань;
3) визначити місцезнаходження тренерів, представників команд, преси, телебачення, фоторепортерів;
4) організувати роботу секретаріату, взяти участь у розгляді заявок, перевірці документів учасників;
5) уточнити програму та графік проведення змагань, тренувань та підготовки льоду, сценарій відкриття та закриття змагань, сценарій та порядок нагородження переможців та призерів змагань, проведення показових виступів;
6) провести разом з головним секретарем та рефері (старших суддів з кожної дисципліни) організаційне засідання учасників, представників команд та суддів перед першим днем змагань;
7) перевірити організацію першої медичної допомоги;
8) проводити наради з рефері (старшими суддями з кожної дисципліни), засідання колегії суддів під час проведення змагань та після їх закінчення;
9) подати звіт про проведення змагань у термін до 5 днів після їх закінчення до організації, яка їх проводила, скласти суддівський аналіз та подати його до суддівської колегії УФФК;
10) визначити кількість бригад суддів з окремих дисциплін та видів змагань, їх чисельний склад відповідно до програми та характеру змагань. Кількість суддів у бригаді має бути не менше ніж п’ять та не більше ніж дев’ять.
3. Головний суддя має право:
1) вносити зміни до програми змагань, що не суперечать цим Правилам та Положенню (Регламенту) про зазначені змагання;
2) затримати змагання, перенести строки їх проведення у зв’язку з незадовільним станом льоду, непідготовленістю місць для змагань, через інші обставини, що заважають їх якісному проведенню;
3) перенести змагання на інший льодовий майданчик, за погодженням з організацією, яка їх проводить, якщо місце проведення непридатне для змагань або виникли інші обставини, які заважають їх нормальному проведенню;
4) вимагати пояснення від заступників головного судді, рефері (старших суддів з кожної дисципліни), якщо, на його погляд, їх дії або рішення суперечать цим Правилам;
5) відсторонити від участі у змаганнях учасників, представників команд, тренерів, суддів, які порушили ці Правила;
6) змінити суддів під час змагань, якщо для цього є об’єктивні підстави.
4. Заступник головного судді
1. Заступник головного судді зобов’язаний допомагати головному судді у виконанні його обов’язків.
2. Залежно від характеру змагань та кількості учасників може бути призначено одного чи двох заступників.
3. Якщо головний суддя відсутній, заступник виконує його обов’язки.
4. За потреби заступник головного судді може виконувати обов’язки рефері з дисципліни або виду змагань.
5. Рефері (старший суддя з кожної дисципліни)
1. Рефері керує роботою бригади суддів згідно з Правилами змагань, правилами МСК та відповідає за проведення змагань у певній дисципліні.
2. Рефері зобов’язаний:
1) проводити наради бригади суддів до початку кожного виду змагань та здійснювати обговорення проведеного суддівства після закінчення довільної програми/танцю згідно з правилами МСК;
2) визначати місце та порядок проведення розминки учасників та їх порядок виходу на лід;
3) проводити жеребкування стартових номерів спортсменів, якщо не застосовується електронне жеребкування;
4) слідкувати за виконанням вимог щодо заборони суддям на суддівському місці користування засобами електронного зв’язку, спілкування один з одним, визначення певною дією чи звуком помилки спортсмена, намагання дізнатися оцінки, які вводяться іншими суддями, використання інформації щодо раніше присуджених оцінок;
5) бути за потреби відповідальним представником бригади суддів.
3. Рефері має право:
1) надавати дозвіл спортсмену на повторний старт;
2) приймати рішення з усіх поданих на змаганнях протестах;
3) проводити інструктаж із суддею-хронометристом з виміру часу програми, враховуючи її реальне виконання, а також час можливих перерв;
4) проводити інструктаж із другим суддею-хронометристом з виміру часу у разі виконання всіх підтримок у короткому і довільному танцях;
5) виявляти можливі перетримані підтримки, а також перевіряти темп музики, обраної парою для патерн-танцю у ритмічному танці;
6) приймати рішення про зниження оцінки за порушення тривалості програми, переривання програми, падіння на лід частини костюма або прикрас, за підтримки, що перевищують дозволений час, порушення встановленого темпу музики;
7) приймати рішення разом з бригадою суддів щодо порушення вимог до костюма, аксесуарів і музичного супроводу;
8) приймати рішення про відповідні зниження оцінки за рішенням більшості членів бригади, яка включає всіх суддів і рефері, та не застосовувати зниження оцінки у разі рівного розподілу голосів;
9) судити повністю всі змагання;
10) призупиняти змагання до відновлення порядку у випадках, коли публіка перериває змагання або заважає їх нормальному проведенню;
11) відстороняти суддю від суддівства в разі суттєвих порушень суддівства, якщо це обґрунтовано;
12) вирішувати проблемні питання, пов’язані з порушеннями Правил або Статуту УФФК;
13) брати участь у церемонії нагородження;
14) керувати дискусією суддів за круглим столом разом з технічним контролером після закінчення довільної програми/танцю відповідно до правил МСК;
15) підготувати звіт про спортивні змагання згідно з правилами МСК та Положенням (Регламентом) про змагання.
6. Судді
Суддя зобов’язаний:
оцінювати виступ учасників згідно з цими Правилами, використовуючи всю оціночну шкалу градації оцінювання елементів (ГОЕ/GOE) і оцінок за компоненти програми;
виставляти оцінки незалежно, під час суддівства не спілкуватися з іншими суддями, не вказувати на помилки спортсменів жестами або звуками;
не використовувати заздалегідь підготовлені оцінки спортсменам;
приймати рішення щодо порушення вимог до костюма, аксесуарів і музичного супроводу, відповідні зниження оцінок приймаються за рішенням більшості членів бригади, яка включає всіх суддів і рефері, в разі рівного розподілу голосів зниження оцінок не застосовується;
брати участь у нараді, що проводить рефері перед кожною частиною змагань згідно з правилами МСК;
брати участь у дискусії за круглим столом, яку проводить рефері разом з технічним контролером згідно з правилами МСК.
7. Технічний контролер
Технічний контролер зобов’язаний:
спостерігати за процесом виконання спортсменом елементів програми, затверджувати або коригувати виконані фігуристом елементи;
спостерігати за технічними спеціалістами та оператором введення даних і за потреби пропонувати поправки до кожного виконаного елемента та їх рівня складності, які визначили технічний спеціаліст і асистент технічного спеціаліста;
якщо обидва технічних спеціалісти не згодні з поправкою, яку пропонує технічний контролер, їх початкове рішення залишається без змін. У разі незгоди між технічним спеціалістом та асистентом технічного спеціаліста щодо визначення елемента або рівня його складності рішення технічного контролера є вирішальним;
відповідати за правильність введення виконаних елементів та їх рівня складності;
затверджувати або коригувати інформацію щодо заборонених елементів/рухів;
затверджувати або коригувати інформацію щодо падіння, яке відбулось у будь-якій частині програми, включаючи вступні і завершальні кроки/рухи у ритмічному танці;
брати участь у дискусії за круглим столом разом з рефері згідно з правилами МСК;
підготувати звіт про змагання згідно з правилами МСК та організаторів змагань;
брати участь у церемонії нагородження переможців та призерів змагань.
8. Технічний спеціаліст
Технічний спеціаліст зобов’язаний:
визначати і називати вголос виконані фігуристом елементи;
визначати і називати вголос правильні рівні складності виконаних елементів;
визначати заборонені елементи/рухи;
визначати падіння, що відбулось у будь-якій частині програми, а також у вступних і завершальних кроках/рухах в ритмічному танці;
визначати і видаляти додаткові елементи програми.
9. Асистент технічного спеціаліста
1. Асистент технічного спеціаліста фіксує виконані елементи та їх рівні складності, які визначає технічний спеціаліст.
2. Асистент бере участь у процесі прийняття рішень згідно з розділом VIII цих Правил.
10. Оператори введення даних і оператори відеоповтору
Оператори введення даних і оператори відеоповтору зобов’язані:
вводити названі вголос технічним спеціалістом елементи, виконані фігуристом;
вводити названі вголос технічним спеціалістом рівні складності елементів;
виправляти елементи або рівні їх складності, на які вказав технічний контролер;
вказувати технічним спеціалістам та технічному контролеру додаткові елементи, визначені комп’ютером;
записувати на відео кожен виконаний елемент окремо для того, щоб технічна бригада, рефері і судді у разі потреби мали можливість повторно переглянути виконаний елемент;
брати участь у нараді технічної бригади перед кожною частиною / кожним сегментом виду програми.
11. Суддя з музики
Суддя з музики зобов’язаний:
у встановлений час отримати від представника команди або особи, яка виконує його обов’язки, музичний супровід коротких і довільних програм, ритмічного та довільного танців, показових номерів спортсменів;
прослухати та перевірити час і якість музичного супроводу, в разі дефектів довести це до відома рефері та представника команди.
12. Головний секретар
1. Головний секретар керує роботою секретаріату, виконує вказівки головного судді та його заступника.
2. Головний секретар зобов’язаний:
1) знати Положення (Регламент) про змагання, програму та розклад змагань і тренувань;
2) перевіряти заявки організацій, склади команд, документи учасників;
3) подати головному судді списки учасників для затвердження;
4) підготувати матеріали для проведення жеребкування, якщо не застосовується електронне жеребкування;
5) підготувати матеріали та вести протоколи засідання суддівської колегії;
6) підготувати протоколи змагань, особисті протоколи суддів, стартові листи, матеріали для звіту про проведення змагань;
7) надавати матеріали судді-інформатору для повідомлення їх глядачам та учасникам, подавати матеріали з результатами змагань представникам преси та команд;
8) забезпечити правильне заповнення особистих і командних карток, перевіряти підрахунки результатів;
9) надавати представникам команд довідки про виконання учасниками класифікаційних нормативів;
10) підготувати матеріали для випуску підсумкового протоколу змагань.
13. Лікар
1. Лікар належить до складу головної суддівської колегії та бере участь в її роботі на правах заступника головного судді.
2. Лікар змагань зобов’язаний:
1) разом з головним секретарем перевіряти наявність допуску до змагань усіх учасників;
2) здійснювати медичний нагляд за учасниками;
3) забезпечувати медичну допомогу в разі захворювань і травм;
4) допускає спортсменів до подальшої участі у змаганнях;
5) здійснювати контроль за санітарно-гігієнічним станом у місцях проживання учасників змагань, харчування та безпосередньо на місцях проведення змагань;
6) після закінчення змагань подати головному судді звіт, де слід зазначити випадки захворювань і травм, відповідні висновки та пропозиції;
7) брати участь у роботі комісії із запобігання використання допінгу в спорті.
14. Комендант змагань
1. Комендант змагань зобов’язаний забезпечити відповідні умови для проведення змагань.
2. Комендант змагань відповідає за:
1) своєчасну підготовку місць проведення змагань;
2) своєчасну підготовку та якість льоду;
3) художнє оформлення місць проведення змагань;
4) наявність суддівського обладнання, комп’ютерів, необхідного інвентарю;
5) якість роботи радіотрансляційного вузла, телефонного зв’язку;
6) підготовку приміщень для учасників і суддів (роздягальні, суддівська кімната тощо).
VI. Протести
1. Протести приймаються лише у випадках технічної помилки під час математичних розрахунків.
Неправильна ідентифікація елемента або його рівня складності є людською помилкою, а не технічною, незважаючи на те, що вона може призвести до більш низького або більш високого результату.
Якщо рефері (старший суддя) отримує усну інформацію про людську помилку, пов’язану з неправильним внесенням даних оператором введення даних, до початку церемонії нагородження або до офіційного оголошення результатів, він виправляє помилку за погодженням із технічним контролером, технічними спеціалістами та оператором.
2. У разі виникнення технічної помилки у математичних розрахунках рефері (старший суддя) протягом 24 годин після церемонії нагородження виправляє помилку за погодженням із технічним контролером, технічними спеціалістами та оператором. Якщо виправлення оцінок призводить до зміни кінцевих результатів та розміщення спортсменів у підсумковому протоколі, такі зміни здійснюються та проводиться повторне нагородження.
3. Протести подає у письмовій формі представник команди не пізніше ніж через 30 хвилин після закінчення кожного виду змагань.
4. Протести щодо складу учасників подаються до проведення жеребкування стартових номерів учасників.
5. Рефері розглядає протест протягом 1 години з моменту його подання. Про результати прийнятого рішення інформується представник команди.
6. Згідно з рішенням головного судді протест може бути розглянуто на засіданні суддівської колегії.
7. Не приймаються та не розглядаються протести щодо оцінок рефері (старшого судді), суддів та технічної бригади (технічний контролер, технічні спеціалісти, оператори введення даних).

................
Перейти до повного тексту