1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.09.2018 № 4334
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 жовтня 2018 р.
за № 1178/32630
Про затвердження Порядку реалізації програми "Молодіжний працівник"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства молоді та спорту № 1025 від 14.08.2020 № 4806 від 22.11.2022 )
Відповідно до пункту 13 частини першої статті 1, пункту 10 частини другої статті 8, статті 14 Закону України "Про основні засади молодіжної політики", пункту 5 додатка 2 до Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2021-2025 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2021 року № 579, пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 220, з метою набуття молоддю знань, навичок шляхом неформальної освіти як сучасної форми задоволення освітніх потреб особистості НАКАЗУЮ:
( Преамбула в редакції Наказу Міністерства молоді та спорту № 4806 від 22.11.2022 )
1. Затвердити Порядок реалізації програми "Молодіжний працівник", що додається.
2. Департаменту молодіжної політики забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації забезпечити оприлюднення цього наказу на веб-сайті Міністерства молоді та спорту України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

Виконуючий обов’язки
Міністра молоді та спорту
України



О. Ярема
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
молоді та спорту України
19 вересня 2018 року № 4334
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 жовтня 2018 р.
за № 1178/32630
ПОРЯДОК
реалізації програми "Молодіжний працівник"
( У тексті Порядку слова "державної політики у молодіжній сфері" замінено словами "молодіжної політики"; слово "Інститут" у всіх відмінках замінено словом "Центр" у відповідних відмінках; слова "молодіжної сфери" замінено словами "сфери молодіжної політики" згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 4806 від 22.11.2022 )
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає організаційні засади реалізації програми "Молодіжний працівник" (далі - Програма).
2. Програма передбачає комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів з реалізації молодіжної політики, формування знань і навичок, необхідних для самореалізації молоді.
3. Реалізація Програми здійснюється Мінмолодьспортом разом з державною установою "Всеукраїнський молодіжний центр" (далі - Центр), Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань молоді обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій та органами місцевого самоврядування (за їх згодою).
( Абзац перший пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 4806 від 22.11.2022 )
Організаційний та інформаційний супровід реалізації Програми забезпечується Мінмолодьспорт разом з Центром шляхом організації і проведення тренінгів базового, спеціалізованого рівнів, тренінгів для тренерів, конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні, Всеукраїнського форуму молодіжних працівників і працівниць, обмінів молоддю, а також її стажування та інших заходів у рамках реалізації Програми.
( Абзац другий пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1025 від 14.08.2020 )
4. Реалізація Програми здійснюється на всеукраїнському, регіональному та місцевому рівнях і базується на принципах партнерства, а також засадах неформальної освіти.
5. Програма розрахована на представників інститутів громадянського суспільства, які працюють з молоддю та державних службовців, відповідальних за реалізацію молодіжної політики на всеукраїнському, місцевому, регіональному рівнях, а також на інших осіб, залучених до роботи з молоддю.
6. З урахуванням стратегічної мети, потреб і завдань Програми Мінмолодьспорт спільно з Центром щороку визначають зміст, програми тренінгів базового, спеціалізованого рівнів й тренінгу для тренерів, а також питання щодо проведення конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні, Всеукраїнського форуму молодіжних працівників та працівниць, обмінів молоддю, а також її стажування та інших заходів у рамках реалізації Програми.
( Абзац перший пункту 6 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1025 від 14.08.2020 )
Підвищення рівня компетентностей фахівців сфери молодіжної політики за тренінгами базового та спеціалізованого рівнів, вебінарами, семінарами, лекціями, конференціями, форумами та іншими заходами у межах реалізації Програми можуть проводитись за допомогою дистанційних технологій навчання шляхом використання вебресурсів ZOOM, Google, Skype, форумів, чатів та інших онлайн-інструментів.
( Пункт 6 розділу I доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1025 від 14.08.2020 )
Дистанційна комунікація учасників Програми передбачає виконання домашніх завдань, участь в інтерактивних заняттях з тренерами на онлайн-платформі та відповідає кількості навчальних годин базового та спеціалізованого рівнів.
( Пункт 6 розділу I доповнено новим абзацом третім згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1025 від 14.08.2020 )
II. Мета і завдання Програми
1. Основною метою Програми є сприяння підвищенню рівня компетентностей фахівців сфери молодіжної політики, зокрема підвищенню кваліфікації державних службовців, створення сприятливих умов для ефективного розроблення та реалізації обґрунтованої молодіжної політики в Україні.
( Пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1025 від 14.08.2020 )
2. Основними завданнями Програми є:
1) підвищення компетентностей фахівців сфери молодіжної політики, зокрема підвищенню кваліфікації державних службовців щодо формування та реалізації молодіжної політики шляхом проведення короткострокових навчальних курсів на всеукраїнському, регіональному і місцевому рівнях;
( Підпункт 1 пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1025 від 14.08.2020 )
2) узагальнення інформації про випускників Програми та кращих практик молодіжної роботи в Україні;
3) налагодження ефективного діалогу між органами державної влади та інститутами громадянського суспільства задля сприяння розвитку молоді в Україні;
4) консультування молоді щодо участі у формуванні молодіжної політики;
5) обмін кращими міжнародними й національними практиками молодіжної роботи та реалізації молодіжної політики.
III. Наглядова рада Програми
1. З метою визначення завдань, шляхів розвитку та основних напрямів реалізації Програми, підготовки пропозицій та здійснення контролю за її виконанням при Мінмолодьспорті утворюється Наглядова рада Програми (далі - Наглядова рада).
2. Наглядову раду очолює заступник Міністра молоді та спорту України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
3. Склад Наглядової ради затверджується наказом Мінмолодьспорту.
4. Організаційною формою роботи Наглядової ради є засідання.
5. Засідання Наглядова рада проводить за потреби, але щонайменше раз на півроку.
6. Засідання Наглядової ради скликає її голова за власною ініціативою, а за потреби - члени Наглядової ради.
7. Основними завданнями Наглядової ради є:
1) підготовка пропозицій щодо визначення завдань, шляхів перспективного розвитку та основних напрямів реалізації Програми, а також контроль за їх виконанням;
2) підготовка пропозицій до плану на поточний рік щодо проведення короткострокових навчальних курсів (тренінгів базового й спеціалізованого рівнів, а також тренінгів для тренерів), проведення конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні, Всеукраїнського форуму молодіжних працівників і працівниць, обмінів молоддю, а також її стажування;
3) аналіз результатів реалізації Програми.
IV. Порядок реалізації Програми
1. Реалізація Програми передбачає проведення:
першого етапу - базові тренінги на всеукраїнському, регіональному та місцевому рівнях;
другого етапу - спеціалізовані тренінги на всеукраїнському, регіональному та місцевому рівнях;
третього етапу - тренінги для тренерів на всеукраїнському рівні;
конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні;
Всеукраїнського форуму молодіжних працівників і працівниць;
круглих столів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, форумів, конкурсів, конференцій, у тому числі дистанційно в режимі реального часу (онлайн);
( Пункт 1 розділу IV доповнено новим абзацом сьомим згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1025 від 14.08.2020 )
заходів щодо забезпечення роботи вебсайту Програми;
( Пункт 1 розділу IV доповнено новим абзацом восьмим згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1025 від 14.08.2020 )
обмінів молоддю, а також її стажування.
2. Програма передбачає проведення короткострокових навчальних курсів - тренінгів базового, спеціалізованого рівнів, тренінгів для тренерів та інших заходів у межах реалізації Програми.
3. Короткостроковий навчальний курс (далі - тренінг) складається із модулів, опису навчальної програми (теоретичні положення, практичні вправи, завдання для формування навичок в учасників), презентацій, порад тренеру з проведення тренінгу щодо взаємодії з групою.
4. Під час тренінгу учасники відповідно до рівня навчання (базовий, спеціалізований рівні чи тренінг для тренерів) опановують матеріал і методологію для використання у подальшій роботі з молоддю.
5. З метою організації і проведення тренінгів базового, спеціалізованого рівнів та тренінгів для тренерів на всеукраїнському, регіональному і місцевому рівнях Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань молоді обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій та органами місцевого самоврядування (за їх згодою) в межах виконання Програми (далі - організатори проведення тренінгів Програми) надсилають Центру лист-заяву про необхідність проведення таких тренінгів, у якому зазначається інформація про можливість матеріально-технічного забезпечення їх проведення на місцях.
6. Центр щороку складає план проведення тренінгів базового та спеціалізованого рівнів на місцях на підставі отриманих листів-заявок від організаторів проведення тренінгів Програми.
7. З метою належної організації і проведення тренінгів базового, спеціалізованого рівнів, а також тренінгів для тренерів Центр:
1) розробляє проектну документацію для тренінгів базового, спеціалізованого рівнів, а також тренінгів для тренерів;
2) узагальнює інформацію про учасників і випускників Програми (ім’я, прізвище та по-батькові (за наявності), вік, поштова адреса, номер телефону, електронна пошта, посада і організація, яку представляє учасник), термін зберігання інформації відповідно до номенклатури справ;
( Підпункт 2 пункту 7 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 4806 від 22.11.2022 )
3) видає випускникам Програми свідоцтва про проходження навчання;
4) надає консультації, контролює діяльність організаторів проведення тренінгів Програми та тренерів Програми;
5) обслуговує та наповнює вебсайт Програми;
( Підпункт п'ятий пункту 7 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 1025 від 14.08.2020 )
6) готує, координує та організовує роботу тренерів для проведення тренінгів базового, спеціалізованого рівнів, а також тренінгів для тренерів;
7) забезпечує моніторинг та оцінку якості реалізації Програми;
( Підпункт 7 пункту 7 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 4806 від 22.11.2022 )

................
Перейти до повного тексту