- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 жовтня 2018 р.
за № 1178/32630
Про затвердження Порядку реалізації програми "Молодіжний працівник"
1. Затвердити Порядок реалізації програми "Молодіжний працівник", що додається.
2. Департаменту молодіжної політики забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації забезпечити оприлюднення цього наказу на веб-сайті Міністерства молоді та спорту України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
Виконуючий обов’язки Міністра молоді та спорту України |
О. Ярема |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
молоді та спорту України
19 вересня 2018 року № 4334
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 жовтня 2018 р.
за № 1178/32630
ПОРЯДОК
реалізації програми "Молодіжний працівник"
( У тексті Порядку слова "державної політики у молодіжній сфері" замінено словами "молодіжної політики"; слово "Інститут" у всіх відмінках замінено словом "Центр" у відповідних відмінках; слова "молодіжної сфери" замінено словами "сфери молодіжної політики" згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 4806 від 22.11.2022 )
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає організаційні засади реалізації програми "Молодіжний працівник" (далі - Програма).
2. Програма передбачає комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів з реалізації молодіжної політики, формування знань і навичок, необхідних для самореалізації молоді.
3. Реалізація Програми здійснюється Мінмолодьспортом разом з державною установою "Всеукраїнський молодіжний центр" (далі - Центр), Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань молоді обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій та органами місцевого самоврядування (за їх згодою).
( Абзац перший пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 4806 від 22.11.2022 )
Організаційний та інформаційний супровід реалізації Програми забезпечується Мінмолодьспорт разом з Центром шляхом організації і проведення тренінгів базового, спеціалізованого рівнів, тренінгів для тренерів, конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні, Всеукраїнського форуму молодіжних працівників і працівниць, обмінів молоддю, а також її стажування та інших заходів у рамках реалізації Програми.
( Абзац другий пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 1025 від 14.08.2020 )
4. Реалізація Програми здійснюється на всеукраїнському, регіональному та місцевому рівнях і базується на принципах партнерства, а також засадах неформальної освіти.
5. Програма розрахована на представників інститутів громадянського суспільства, які працюють з молоддю та державних службовців, відповідальних за реалізацію молодіжної політики на всеукраїнському, місцевому, регіональному рівнях, а також на інших осіб, залучених до роботи з молоддю.
6. З урахуванням стратегічної мети, потреб і завдань Програми Мінмолодьспорт спільно з Центром щороку визначають зміст, програми тренінгів базового, спеціалізованого рівнів й тренінгу для тренерів, а також питання щодо проведення конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні, Всеукраїнського форуму молодіжних працівників та працівниць, обмінів молоддю, а також її стажування та інших заходів у рамках реалізації Програми.
( Абзац перший пункту 6 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 1025 від 14.08.2020 )
Підвищення рівня компетентностей фахівців сфери молодіжної політики за тренінгами базового та спеціалізованого рівнів, вебінарами, семінарами, лекціями, конференціями, форумами та іншими заходами у межах реалізації Програми можуть проводитись за допомогою дистанційних технологій навчання шляхом використання вебресурсів ZOOM, Google, Skype, форумів, чатів та інших онлайн-інструментів.
( Пункт 6 розділу I доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 1025 від 14.08.2020 )
Дистанційна комунікація учасників Програми передбачає виконання домашніх завдань, участь в інтерактивних заняттях з тренерами на онлайн-платформі та відповідає кількості навчальних годин базового та спеціалізованого рівнів.
( Пункт 6 розділу I доповнено новим абзацом третім згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 1025 від 14.08.2020 )
II. Мета і завдання Програми
1. Основною метою Програми є сприяння підвищенню рівня компетентностей фахівців сфери молодіжної політики, зокрема підвищенню кваліфікації державних службовців, створення сприятливих умов для ефективного розроблення та реалізації обґрунтованої молодіжної політики в Україні.
( Пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 1025 від 14.08.2020 )
2. Основними завданнями Програми є:
1) підвищення компетентностей фахівців сфери молодіжної політики, зокрема підвищенню кваліфікації державних службовців щодо формування та реалізації молодіжної політики шляхом проведення короткострокових навчальних курсів на всеукраїнському, регіональному і місцевому рівнях;
( Підпункт 1 пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 1025 від 14.08.2020 )
2) узагальнення інформації про випускників Програми та кращих практик молодіжної роботи в Україні;
3) налагодження ефективного діалогу між органами державної влади та інститутами громадянського суспільства задля сприяння розвитку молоді в Україні;
4) консультування молоді щодо участі у формуванні молодіжної політики;
5) обмін кращими міжнародними й національними практиками молодіжної роботи та реалізації молодіжної політики.
III. Наглядова рада Програми
1. З метою визначення завдань, шляхів розвитку та основних напрямів реалізації Програми, підготовки пропозицій та здійснення контролю за її виконанням при Мінмолодьспорті утворюється Наглядова рада Програми (далі - Наглядова рада).
2. Наглядову раду очолює заступник Міністра молоді та спорту України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
3. Склад Наглядової ради затверджується наказом Мінмолодьспорту.
4. Організаційною формою роботи Наглядової ради є засідання.
5. Засідання Наглядова рада проводить за потреби, але щонайменше раз на півроку.
6. Засідання Наглядової ради скликає її голова за власною ініціативою, а за потреби - члени Наглядової ради.
7. Основними завданнями Наглядової ради є:
1) підготовка пропозицій щодо визначення завдань, шляхів перспективного розвитку та основних напрямів реалізації Програми, а також контроль за їх виконанням;
2) підготовка пропозицій до плану на поточний рік щодо проведення короткострокових навчальних курсів (тренінгів базового й спеціалізованого рівнів, а також тренінгів для тренерів), проведення конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні, Всеукраїнського форуму молодіжних працівників і працівниць, обмінів молоддю, а також її стажування;
3) аналіз результатів реалізації Програми.
IV. Порядок реалізації Програми
1. Реалізація Програми передбачає проведення:
першого етапу - базові тренінги на всеукраїнському, регіональному та місцевому рівнях;
другого етапу - спеціалізовані тренінги на всеукраїнському, регіональному та місцевому рівнях;
третього етапу - тренінги для тренерів на всеукраїнському рівні;
конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні;
Всеукраїнського форуму молодіжних працівників і працівниць;
круглих столів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, форумів, конкурсів, конференцій, у тому числі дистанційно в режимі реального часу (онлайн);
( Пункт 1 розділу IV доповнено новим абзацом сьомим згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 1025 від 14.08.2020 )
заходів щодо забезпечення роботи вебсайту Програми;
( Пункт 1 розділу IV доповнено новим абзацом восьмим згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 1025 від 14.08.2020 )
обмінів молоддю, а також її стажування.
2. Програма передбачає проведення короткострокових навчальних курсів - тренінгів базового, спеціалізованого рівнів, тренінгів для тренерів та інших заходів у межах реалізації Програми.
3. Короткостроковий навчальний курс (далі - тренінг) складається із модулів, опису навчальної програми (теоретичні положення, практичні вправи, завдання для формування навичок в учасників), презентацій, порад тренеру з проведення тренінгу щодо взаємодії з групою.
4. Під час тренінгу учасники відповідно до рівня навчання (базовий, спеціалізований рівні чи тренінг для тренерів) опановують матеріал і методологію для використання у подальшій роботі з молоддю.
5. З метою організації і проведення тренінгів базового, спеціалізованого рівнів та тренінгів для тренерів на всеукраїнському, регіональному і місцевому рівнях Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань молоді обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій та органами місцевого самоврядування (за їх згодою) в межах виконання Програми (далі - організатори проведення тренінгів Програми) надсилають Центру лист-заяву про необхідність проведення таких тренінгів, у якому зазначається інформація про можливість матеріально-технічного забезпечення їх проведення на місцях.
6. Центр щороку складає план проведення тренінгів базового та спеціалізованого рівнів на місцях на підставі отриманих листів-заявок від організаторів проведення тренінгів Програми.
7. З метою належної організації і проведення тренінгів базового, спеціалізованого рівнів, а також тренінгів для тренерів Центр:
1) розробляє проектну документацію для тренінгів базового, спеціалізованого рівнів, а також тренінгів для тренерів;
2) узагальнює інформацію про учасників і випускників Програми (ім’я, прізвище та по-батькові (за наявності), вік, поштова адреса, номер телефону, електронна пошта, посада і організація, яку представляє учасник), термін зберігання інформації відповідно до номенклатури справ;
( Підпункт 2 пункту 7 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 4806 від 22.11.2022 )
3) видає випускникам Програми свідоцтва про проходження навчання;
4) надає консультації, контролює діяльність організаторів проведення тренінгів Програми та тренерів Програми;
5) обслуговує та наповнює вебсайт Програми;
( Підпункт п'ятий пункту 7 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 1025 від 14.08.2020 )
6) готує, координує та організовує роботу тренерів для проведення тренінгів базового, спеціалізованого рівнів, а також тренінгів для тренерів;
7) забезпечує моніторинг та оцінку якості реалізації Програми;
( Підпункт 7 пункту 7 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту
№ 4806 від 22.11.2022 )
................Перейти до повного тексту