- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 вересня 2018 р.
за № 1055/32507
Про затвердження Порядку використання сум пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) та/або державних соціальних допомог, нарахованих відповідно до законодавства дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, недієздатним особам та особам, цивільна дієздатність яких обмежена, які є вихованцями/підопічними дитячих будинків-інтернатів, психоневрологічних інтернатів
1. Затвердити Порядок використання сум пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) та/або державних соціальних допомог, нарахованих відповідно до законодавства дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, недієздатним особам та особам, цивільна дієздатність яких обмежена, які є вихованцями/підопічними дитячих будинків-інтернатів, психоневрологічних інтернатів, що додається.
2. Управлінню інтегрованих соціальних послуг (І. Пінчук) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції О. Чуркіну.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Міністр фінансів України Голова правління Пенсійного фонду України Голова Національного банку України Голова Спільного представницького органу об’єднань профспілок Керівник Секретаріату Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Голова виконавчого комітету Всеукраїнської спілки громадських організацій "Конфедерація громадських організацій інвалідів України" Генеральний секретар Громадської спілки "Всеукраїнське громадське об’єднання "Національна Асамблея людей з інвалідністю України" |
О. Данилюк О. Зарудний Я.В. Смолій Г.В. Осовий Р. Іллічов О. Мірошниченко В.В. Карпенко В. Назаренко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
17 серпня 2018 року № 1173
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 вересня 2018 р.
за № 1055/32507
ПОРЯДОК
використання сум пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) та/або державних соціальних допомог, нарахованих відповідно до законодавства дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, недієздатним особам та особам, цивільна дієздатність яких обмежена, які є вихованцями підопічними дитячих будинків-інтернатів, психоневрологічних інтернатів
1. Цей Порядок визначає механізм використання сум пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) та державних соціальних допомог (далі - кошти), нарахованих відповідно до законодавства дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, недієздатним особам та особам, цивільна дієздатність яких обмежена, які є вихованцями/підопічними дитячих будинківінтернатів, психоневрологічних інтернатів (далі - установи/заклади) та опіку або піклування над якими здійснюють ці установи/заклади, для придбання товарів, робіт та послуг в інтересах вихованців/підопічних.
2. Цей Порядок не застосовується щодо коштів осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, піклування над якими здійснює установа/заклад, у разі, якщо директором установи/закладу надано письмовий дозвіл такій особі самостійно одержувати кошти та розпоряджатися ними відповідно до частини четвертої статті
37 Цивільного кодексу України .
3. У разі призначення вихованцям/підопічним у встановленому порядку опікуна, піклувальника, у тому числі з числа працівників установи/закладу, використання коштів здійснюється їхніми опікунами, піклувальниками відповідно до законодавства.
5. Грошові кошти та інші цінні речі приймає на зберігання директор установи/закладу або уповноважена ним відповідальна особа з числа працівників установи/закладу зі складанням акта про приймання грошових коштів та інших цінних речей на зберігання за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
6. Питання використання коштів вихованців/підопічних в установі/закладі вирішується комісією, що утворюється у складі не менше п’яти осіб.
Склад комісії (голова, його заступник, секретар, члени комісії) обирається на загальних зборах трудового колективу за участю громадської ради при установі/закладі строком на один рік.
До складу комісії можуть входити працівники установи/закладу, представники органу опіки та піклування, у тому числі служби у справах дітей (за згодою), громадських організацій (за згодою), дієздатні підопічні, законні представники інших вихованців/підопічних установи/закладу.
Головою комісії не може бути директор установи/закладу.
Положення про комісію та склад комісії затверджуються наказом установи/закладу.
7. Основними завданнями комісії є:
розгляд один раз на місяць (за потреби - частіше) письмових звернень вихованців старше 14 років і підопічних, цивільна дієздатність яких обмежена, що подаються особисто за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, та звернень про потребу вихованців до 14 років і повнолітніх недієздатних осіб, що подаються персоналом, який безпосередньо їх обслуговує, в тому числі медичними, педагогічними, соціальними працівниками, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку, з урахуванням побажань, потреби та інтересів вихованців/підопічних;
прийняття рішення про використання коштів (далі - рішення);
розгляд щокварталу інформації про облік та рух коштів вихованців/підопічних;
підготовка пропозицій директору установи/закладу про покращення організації з використання коштів вихованців/підопічних.
8. Формою роботи комісії є засідання, що проводиться за ініціативою її голови.
Засідання комісії веде голова, за його відсутності - заступник голови.
Підготовку матеріалів для розгляду на засіданні комісії забезпечує секретар.
Засідання комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні більше половини її членів.
................Перейти до повного тексту