1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.08.2018 № 936
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 вересня 2018 р.
за № 1000/32452
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 868 від 30.07.2021 )
Про затвердження форм звітності з питань діяльності денних закладів загальної середньої освіти та інструкцій щодо їх заповнення
Відповідно до Закону України "Про інформацію", Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, та з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1) форму звітності № ЗНЗ-1 "Звіт денного закладу загальної середньої освіти";
2) Інструкцію щодо заповнення форми звітності № ЗНЗ-1 "Звіт денного закладу загальної середньої освіти";
3) форму звітності № 76-РВК "Зведений звіт денних закладів загальної середньої освіти";
4) Інструкцію щодо заповнення форми звітності № 76-РВК "Зведений звіт денних закладів загальної середньої освіти".
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 08 липня 2016 року № 813 "Про затвердження форм звітності з питань діяльності денних загальноосвітніх навчальних закладів та інструкцій щодо їх заповнення", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 липня 2016 року за № 1056/29186.
3. Форми звітності з питань діяльності денних закладів загальної середньої освіти та інструкції щодо їх заповнення, затверджені цим наказом, увести в дію, починаючи зі звітів на початок 2018/2019 навчального року.
4. Установити, що забезпечення бланками форм та примірниками інструкцій, зазначених у пункті 1 цього наказу, покладається на департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій.
5. Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій забезпечувати в установлені терміни збір, контроль, обробку звітності та подання зведеної інформації відділу інформаційних та аналітичних систем Інституту освітньої аналітики Міністерства освіти і науки України, головним управлінням статистики в областях, м. Києві в цілому по території та в розрізі районів (за узгодженим колом показників), форм власності і підпорядкування.
6. Департаменту економіки та фінансування (Ткаченко О.Л.) забезпечувати подання в установлені терміни Державній службі статистики України зведеної інформації в цілому по Україні, у розрізі форм власності і підпорядкування, а також в розрізі регіонів (за узгодженим колом показників).
7. Департаменту економіки та фінансування (Ткаченко О.Л.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
8. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра Ковтунця В.В.
Міністр Л.М. Гриневич
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби статистики України


І.Є. Вернер
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
27 серпня 2018 року № 936
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 вересня 2018 р.
за № 1000/32452
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми звітності № ЗНЗ-1 "Звіт денного закладу загальної середньої освіти"
I. Загальні положення
1. Форма звітності № ЗНЗ-1 "Звіт денного закладу загальної середньої освіти" (далі - звіт) поширюється на всі денні заклади загальної середньої освіти (далі - заклад) незалежно від форм власності та підпорядкування.
2. Текстова частина звіту заповнюється українською мовою. Звіт підписується керівником або його заступником.
3. Якщо після відправлення звіту до нього вносилися зміни та доповнення, потрібно терміново повідомити про це адресатів.
4. Звіт щороку складається денними закладами загальної середньої освіти станом на 05 вересня та подається не пізніше 10 вересня:
органу управління освітою за місцезнаходженням;
організації, до сфери управління якої належить цей заклад (для комунальних і державних закладів, крім системи Міністерства освіти і науки України).
II. Порядок складання звіту
1. При визначенні типу закладу загальної середньої освіти необхідно керуватися нормами законодавства, зокрема статтею 9 Закону України "Про загальну середню освіту", положеннями про відповідний тип закладу загальної середньої освіти, затвердженими в установленому законодавством порядку, та статутом закладу.
2. В адресній частині звіту необхідно вказати тип закладу відповідно до статті 9 Закону України "Про загальну середню освіту".
3. Якщо заклад уведено в дію на початок поточного навчального року або в минулому навчальному році пізніше терміну звіту, після повної назви і номера закладу необхідно вказати літеру Н.
4. При визначенні типу місцевості слід мати на увазі, що до міських населених пунктів належать міста різних рівнів підпорядкування і селища міського типу, до сільських - села і селища незалежно від їх адміністративного підпорядкування.
5. Графу "Код" в розділах III і IV звіту денні заклади загальної середньої освіти не заповнюють.
III. Заповнення розділу I "Контингенти учнів за класами"
1. У рядку 01 наводяться дані про кількість класів (без спеціальних класів, дані про які відображаються у рядку 04), а в рядку 05 - кількість учнів у цих класах (без учнів спеціальних класів, дані про яких наводяться в рядку 16).
2. У рядку 02 наводяться дані з рядка 01 про кількість класів з наповнюваністю більше 27 учнів, в рядку 03 - про кількість інклюзивних класів.
3. У рядку 04 наводяться дані про кількість спеціальних класів у денних закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Ці дані не включаються до рядка 01. Спеціальні школи (включаючи інтернатні відділення) рядок 04 не заповнюють.
4. Графу 2 заповнюють лише спеціальні школи (включаючи інтернатні відділення) та класи для дітей з особливими освітніми потребами, організовані при денних закладах загальної середньої освіти.
5. Графу 3 заповнюють заклади загальної середньої освіти, які організували навчання учнів перших класів у закладах дошкільної освіти.
6. Дані графи 1 дорівнюють сумі даних граф 2-15 за всіма рядками.
7. Рядок 09 заповнюють заклади інтернатного типу (включаючи спеціальні школи-інтернати) за наявності учнів, що відвідують тільки навчальні заняття і не забезпечуються одягом, взуттям, м’яким інвентарем та харчуванням.
8. У рядках 10, 11 необхідно навести дані про кількість учнів, які навчаються відповідно індивідуально та дистанційно (включаючи учнів з особливими освітніми потребами, але без учнів спеціальних класів).
9. У рядках 13-15 наводяться дані про учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються в закладах загальної середньої освіти (без спеціальних класів). Спеціальні школи (включаючи інтернатні відділення) ці рядки не заповнюють.
10. У рядку 16 зазначаються дані про учнів спеціальних класів, які організовані при денних закладах загальної середньої освіти (школах-інтернатах) для дітей з особливими освітніми потребами. До рядка 05 ці дані не включаються. Рядок 16 не заповнюють спеціальні школи (школи-інтернати) і навчально-реабілітаційні центри.
11. У рядку 17 наводяться дані про учнів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", що повинно підтверджуватися довідками, виданими управліннями праці та соціального захисту населення.
12. Рядки 19-21 заповнюють денні заклади загальної середньої освіти всіх типів за наявності дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. До числа дітей, позбавлених батьківського піклування, належать ті, що залишилися без піклування батьків у зв’язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбуванням покарання в місцях позбавлення волі та перебуванням їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами Національної поліції, пов’язаним з відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки, а також діти, розлучені із сім’єю, підкинуті діти, батьки яких невідомі, діти, від яких відмовились батьки, діти, батьки яких не виконують своїх батьківських обов’язків з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку з перебуванням батьків на тимчасово окупованій території України або в зоні проведення бойових дій, та безпритульні діти. Відсутність батьків підтверджується відповідними документами (копіями свідоцтв про смерть, рішень судів, а також довідками закладів охорони здоров’я і органів Національної поліції, які оновлюються раз на півроку, тощо), які є підставою для надання цим дітям матеріального забезпечення і пільг, передбачених законодавством України.
Дані рядка 20 включаються до рядка 19.
13. У рядках 22-24 наводяться дані про дітей з інвалідністю (із включенням до рядка 24 даних про учнів спеціальних класів), статус яких повинен підтверджуватися відповідним висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, що міститься в особовій справі дитини.
Дані рядка 23 включаються до рядка 22.
14. Рядки 28, 31 заповнюють денні заклади загальної середньої освіти всіх типів. У рядку 28 наводяться дані про всіх учнів, які користуються гарячим харчуванням, уключаючи і дані про учнів, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, незалежно від категорії постраждалих, а до рядка 29 включаються дані про учнів, які відповідно до чинного законодавства забезпечуються безплатним харчуванням, уключаючи і дані про учнів, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи.
15. Дані рядка 31 наводяться з рядка 29.
16. Рядок 32 заповнюють школи-інтернати (з інтернатним відділенням), наводячи дані лише про учнів (вихованців), які є мешканцями цього району (міста).
17. Рядки 35-38 заповнюють всі заклади інтернатного типу.
18. Рядок 38 заповнюють ті заклади інтернатного типу, у яких є вихованці, що лише проживають в цих закладах, а навчаються в інших закладах.
19. Опорні заклади наводять інформацію разом з філіями.
IV. Заповнення розділу II "Розподіл учнів з особливими освітніми потребами за нозологіями"
1. У розділі II дані за рядками 01-11 заповнюють спеціальні школи (включаючи інтернатні відділення), навчально-реабілітаційні центри та заклади загальної середньої освіти, у яких організовані спеціальні та (або) інклюзивні класи.
2. Сума даних рядків 01-11 за графою 1 має дорівнювати даним рядка 05 за графою 1 розділу I, сума даних рядків 01-11 за графою 2 - даним рядка 15 за графою 1 розділу I, сума даних рядків 01-11 за графою 3 - даним рядка 16 за графою 1 розділу I, а сума даних рядків 01-11 за графою 4 - даним рядка 13 за графою 1 розділу I.
V. Заповнення розділу III "Мова навчання та мова, що вивчається як предмет"
1. Під час заповнення розділу III слід керуватися типовими навчальними планами, що затверджуються Міністерством освіти і науки України.
2. У рядках 01-06 наводяться дані щодо класів (груп) та учнів з одночасним зазначенням мови або мов, якими проводиться навчання. Якщо навчання проводиться двома мовами, наприклад у молодших класах українською, а в старших - однією з регіональних мов, необхідно навести окремо кількість класів (рядки 01, 03, 05) і в них учнів (рядки 02, 04, 06), які навчаються кожною з цих мов.
3. Сума даних рядків 01, 03, 05 за графою 14 має дорівнювати даним рядка 01 графи 1 розділу I, а сума даних рядків 02, 04, 06 за графою 14 - даним рядка 05 графи 1 розділу I.
4. У рядках 07-22 наводяться дані про мови, які вивчаються як самостійний предмет (включаючи іноземні мови), а в рядках 23-27 - факультативно або в гуртках. До рядків 07-22 з розподілом учнів за графами 1-14 мають обов’язково включатися дані про вивчення учнями української мови.
5. Рядки 13-22 заповнюють заклади, у яких іноземні мови вивчаються як предмет, та заклади з поглибленим вивченням іноземних мов, виділивши словами "у тому числі" у рядках 07-14 розділу III дані про учнів, які вивчають іноземні мови поглиблено з першого класу.
6. Якщо в закладі викладають різні іноземні мови у двох групах одного класу, кожна група учнів відображається за цією мовою як окремий клас. Якщо клас поділяється на дві самостійні групи, які вивчають одну й ту саму іноземну мову, кожну з них також необхідно обліковувати за цим розділом як окремий клас. Якщо учні одного й того самого класу вивчають дві іноземні мови, дані про таких учнів і класи, де вивчаються дві іноземні мови, наводяться за кожною мовою окремо.
7. Дані графи 14 мають дорівнювати сумі даних граф 2-13 за всіма рядками.
8. У рядках 28-34 у графі А зазначається, яку саме другу іноземну мову вивчають учні, а за графами 6-13 здійснюється розподіл учнів за класами.
VI. Заповнення розділу IV "Кількість учнів за профілем навчання та поглибленим вивченням предметів"
1. Розділ IV заповнюють заклади з профільними предметами, а також заклади загальної середньої освіти, у яких є класи з певним профілем навчання. Якщо в одному і тому самому закладі є декілька профілів навчання, дані про учнів наводяться за кожним з цих профілів окремо за рядками 01-05 граф 11-14.
Профільними предметами є: українська мова, українська література, зарубіжна література, іноземна мова, друга іноземна мова, історія України в контексті всесвітньої історії, правознавство, економіка, мова і література національної меншини, математика, фізика і астрономія, біологія і екологія, хімія, географія, інформатика, технології, мистецтво, фізична культура, захист Вітчизни.
2. Відомості про предмети, які вивчаються поглиблено, та учнів, які вивчають ці предмети, наводяться у рядках 06-14 граф 3-14.
3. Гімназії, ліцеї, колегіуми в цьому розділі наводять інформацію тільки про учнів, які навчаються за навчальними планами цих закладів (крім учнів у класах, що навчаються у цих закладах за навчальними планами загальноосвітніх шкіл).
4. У рядках 15, 17 наводяться дані про загальну кількість у закладі класів з профільним навчанням та з поглибленим вивченням предметів, а в рядках 16, 18 - дані про загальну кількість учнів у цих класах. Дані рядка 16 дорівнюють сумі даних рядків 01-05 графи 14, а сума даних рядка 18 - сумі даних рядків 06-14 графи 14.
VII. Заповнення розділу V "Кількість учнів за віком"
1. У розділі V кількість учнів 1-11 (12) класів необхідно розподілити за віком за рядками 01-17 станом на 01 січня наступного року.
2. Дані рядка 01 мають дорівнювати сумі даних рядків 02-13 за всіма графами та даним рядка 05 графи 1 розділу І, дані рядка 14 - відповідати даним рядка 06 графи 1 розділу І.

................
Перейти до повного тексту