1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.07.2018 № 790
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 серпня 2018 р.
за № 925/32377
Про затвердження Положення про конкурсний відбір проектів електронних підручників для закладів загальної середньої освіти
Відповідно до статей 4 - 7, 12, 71 та 75 Закону України "Про освіту", підпунктів 5, 68 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про конкурсний відбір проектів електронних підручників для закладів загальної середньої освіти, що додається.
2. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А.О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П.К.
Міністр Л.М. Гриневич
ПОГОДЖЕНО:
В.о. Міністра охорони здоров’я України
Т.в.о. президента
Національної академії наук України
Т.в.о. президента Національної академії
педагогічних наук України
В.о. Голови Державної
регуляторної служби України


У. Супрун


А.Г. Наумовець


В.І. Луговий


В. Загородній
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
17 липня 2018 року № 790
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 серпня 2018 р.
за № 925/32377
ПОЛОЖЕННЯ
про конкурсний відбір проектів електронних підручників для закладів загальної середньої освіти
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до статей 4 - 7, 12, 71, 75 Закону України "Про освіту", Закону України "Про авторське право і суміжні права", статей 3, 22 Закону України "Про запобігання корупції", постанов Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 "Про затвердження Державного стандарту початкової освіти", від 23 листопада 2011 року № 1392 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти", розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903 "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа".
2. Це Положення визначає порядок проведення конкурсного відбору проектів електронних підручників (далі - Конкурс) для закладів загальної середньої освіти (далі - ЗЗСО) з навчальних програм окремих предметів згідно з переліком, який затверджується наказом МОН про проведення Конкурсу.
3. У цьому Положенні терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про освіту" та "Про запобігання корупції", Положенні про електронний підручник, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 02 травня 2018 року № 440, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 24 травня 2018 року за № 621/32073.
4. Конкурс проводиться окремо для кожної назви підручника.
5. Конкурс проводиться згідно з наказом МОН на засадах відкритості, прозорості, гласності.
Інформація щодо проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті МОН та веб-сайті Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" (далі - ІМЗО).
6. У Конкурсі можуть брати участь фізичні та юридичні особи, які мають виключні майнові права на використання твору (далі - учасники Конкурсу).
7. Один автор (авторський колектив) може подати на Конкурс не більше одного проекту електронного підручника (далі - е-підручник) з однієї назви, у тому числі у співавторстві з іншими особами.
8. З метою забезпечення проведення Конкурсу створюють такі комісії:
комісія з прийому конкурсних матеріалів конкурсного відбору проектів електронних підручників (далі - Комісія ПКМ);
конкурсна комісія конкурсного відбору проектів електронних підручників (далі - Конкурсна комісія);
апеляційна комісія конкурсного відбору проектів електронних підручників (далі - Апеляційна комісія).
Результати роботи кожної комісії оформлюються протоколом, який підписують голова, секретар та всі члени цієї комісії, присутні на засіданні. Голова та секретар підписують усі сторінки протоколу.
Засідання кожної комісії є правомочним, якщо у ньому брали участь не менше 2/3 її складу.
Рішення кожної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від затвердженого складу Комісії.
Організація роботи комісій покладається на голів та секретарів цих комісій.
9. Склад Комісії ПКМ у кількості трьох осіб з числа працівників ІМЗО, які не залучені до роботи Конкурсної комісії, Апеляційної комісії та не є учасниками Конкурсу або особами, які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів (далі - конфлікт інтересів), затверджується наказом МОН до оголошення Конкурсу.
10. Склад Конкурсної комісії у кількості не менше п’яти осіб (непарна кількість), затверджується наказом МОН до закінчення строку подання комплектів конкурсних матеріалів.
Голову Конкурсної комісії обирають з числа членів комісії на першому її засіданні.
Секретарем Конкурсної комісії без права голосу є працівник ІМЗО.
Членами Конкурсної комісії можуть бути науково-педагогічні працівники закладів вищої та післядипломної педагогічної освіти, наукові працівники Національної академії педагогічних наук України, педагогічні працівники, представники асоціацій та спілок учителів із відповідного предмета вивчення, представники громадських організацій (за їх згодою), які не є учасниками Конкурсу, членами Комісії ПКМ, Апеляційної комісії та особами, які мають конфлікт інтересів.
Інформація про склад Конкурсної комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті МОН та веб-сайті ІМЗО після завершення її роботи.
11. Склад Апеляційної комісії у кількості не менше п’яти осіб (непарна кількість) затверджується наказом МОН до закінчення строку подання комплектів конкурсних матеріалів.
Голову Апеляційної комісії обирають на першому її засіданні.
Секретарем Апеляційної комісії без права голосу є працівник ІМЗО.
Членами Апеляційної комісії не можуть бути працівники МОН, учасники Конкурсу, члени Комісії ПКМ, Конкурсної комісії та особи, які мають конфлікт інтересів.
Інформація про склад Апеляційної комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті МОН та веб-сайті ІМЗО після завершення її роботи.
12. Комісії здійснюють роботу у строки, визначені наказом МОН про проведення Конкурсу.
ІІ. Підготовка та оголошення Конкурсу
1. Конкурс оголошується наказом МОН, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті МОН та веб-сайті ІМЗО.
Оголошення має містити інформацію про мету Конкурсу, строки його проведення, перелік окремих предметів та назв е-підручників, з яких оголошується Конкурс, умови подання комплектів конкурсних матеріалів та апеляцій, номери контактних телефонів, факсів, номер телефону "гарячої лінії", електронні адреси МОН.
2. МОН та ІМЗО для організованого проведення Конкурсу забезпечують:
формування переліку окремих предметів та назв е-підручників, з яких оголошується Конкурс;
формування пропозицій щодо складу Конкурсної та Апеляційної комісій;
розроблення та оприлюднення на офіційному веб-сайті МОН та веб-сайті ІМЗО інструктивно-методичних матеріалів щодо здійснення вибору ЗЗСО е-підручників з кожної назви та оформлення результатів вибору.
3. Для проведення Конкурсу ІМЗО забезпечує:
формування складу Комісії ПКМ;
належні умови роботи Комісії ПКМ, Конкурсної та Апеляційної комісій;
оприлюднення на офіційному веб-сайті МОН та веб-сайті ІМЗО наказів МОН щодо організації Конкурсу, інформації про кількість е-підручників, поданих на Конкурс із кожної назви, зразків оформлення комплектів конкурсних матеріалів, узагальнених результатів вибору е-підручників, протоколів засідань Конкурсної та Апеляційної комісій, інструктивно-методичних матеріалів та інших документів щодо проведення Конкурсу.

................
Перейти до повного тексту