- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 червня 2018 р.
за № 719/32171
Про затвердження Порядку проведення судово-психіатричної експертизи
1. Затвердити Порядок проведення судово-психіатричної експертизи , що додається.
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання цього наказу.
3. Визнати таким, що втратив чинність,
наказ Міністерства охорони здоров'я України від 08 жовтня 2001 року № 397 "Про затвердження нормативно-правових документів з окремих питань щодо застосування примусових заходів медичного характеру до осіб, які страждають на психічні розлади", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01 березня 2002 року за № 215/6503 (із змінами).
4. Медичному департаменту (Гаврилюк А.О.) забезпечити подання цього наказу у встановленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лінчевського О.В.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Генерального прокурора України Голова Національної поліції України |
Д. Сторожук С.М. Князєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
08 травня 2018 року № 865
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 червня 2018 р.
за № 719/32171
ПОРЯДОК
проведення судово-психіатричної експертизи
1. Цей Порядок визначає організаційні засади проведення судово-психіатричної експертизи (далі - СПЕ).
3. СПЕ проводять державні спеціалізовані судово-психіатричні установи Міністерства охорони здоров'я України (далі - експертні установи).
6. За формою проведення СПЕ може бути амбулаторною, стаціонарною, посмертною.
7. За потреби та з дотриманням вимог статті
6 Закону України
"Про судову експертизу" СПЕ може проводитись за місцезнаходженням особи, щодо якої призначено СПЕ, за умови забезпечення експертові безперешкодного доступу до неї.
8. За процесуальними ознаками СПЕ може бути первинною, повторною, додатковою.
9. За організаційними ознаками СПЕ може бути одноосібною та комісійною.
10. Предметом СПЕ є психічний стан особи у певні юридично значимі проміжки часу. Психічний стан особи у певні юридично значимі проміжки часу визначається з метою надання відповіді на запитання, поставлені особою або органом, яка (який) залучила(в) експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи.
11. Організаційне, матеріально-технічне забезпечення виконання СПЕ, контроль за своєчасним її проведенням та дотриманням експертами чинного законодавства про судову експертизу покладаються на керівника експертної установи.
12. Кількісний склад експертів (одноособовий або комісійний) щодо конкретної СПЕ встановлюється особою або органом, яка (який) залучила(в) експерта, або слідчим суддею чи судом, який призначив СПЕ. Якщо це не зазначено, його встановлює керівник експертної установи.
13. Керівник експертної установи розглядає отримані матеріали та у разі, якщо вони оформлені з порушеннями, що виключають можливість організації проведення СПЕ, в одноденний строк у письмовій формі повідомляє про це орган (особу), який (яка) призначив(ла) СПЕ (залучив(ла) експерта), та повертає матеріали, надані для проведення СПЕ, для прийняття подальших процесуальних рішень.
14. У разі призначення комісійної СПЕ або доручення керівника установи проведення СПЕ декільком експертам експерт, призначений провідним експертом, не має переваг перед іншими під час вирішення поставлених питань.
Провідний експерт виконує організаційні функції:
скликає та проводить наради експертів, на яких ознайомлює їх з документом про призначення експертизи (залучення експерта) та матеріалами, які надійшли на дослідження;
організовує розробку спільної програми досліджень, у тому числі з визначенням послідовності та строків виконання окремих досліджень. У разі неузгодження дій комісії під час виконання досліджень чи порушення їх послідовності повідомляє про це керівника експертної установи;
організовує попереднє вивчення досліджуваних об'єктів членами комісії.
15. Якщо проведення комплексної експертизи не може бути здійснено експертами цієї експертної установи, її керівник повідомляє про це орган (особу), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), та повертає матеріали, надані для проведення експертизи, для прийняття подальших процесуальних рішень.
................Перейти до повного тексту