1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.05.2018 № 440
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2018 р.
за № 621/32073
Про затвердження Положення про електронний підручник
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 748 від 29.05.2019 )
Відповідно до частини четвертої статті 3, пункту 4 частини першої статті 75 Закону України "Про освіту" , підпунктів 5, 68 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про електронний підручник, що додається.
2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П.К.
Міністр Л.М. Гриневич
ПОГОДЖЕНО:

Т.в.о. президента
Національної академії
педагогічних наук України




В.І. Луговий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
02 травня 2018 року № 440
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2018 р.
за № 621/32073
ПОЛОЖЕННЯ
про електронний підручник
І. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до Законів України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Про загальну середню освіту", "Про професійну (професійно-технічну) освіту", "Про вищу освіту", "Про позашкільну освіту", "Про захист персональних даних", "Про авторське право і суміжні права", "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", національних стандартів України ДСТУ 3017-2015 "Видання. Основні види. Терміни та визначення понять", ДСТУ 7157:2010 "Інформація та документація. Видання електронні. Основні види та вихідні відомості", стандартів освіти з урахуванням вимог державних санітарних правил і норм та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність у сфері науково-методичного і матеріально-технічного забезпечення системи освіти.
( Пункт 1 розділу I в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 748 від 29.05.2019 )
2. Це Положення визначає поняття електронного підручника (далі - е-підручник), вимоги до змісту е-підручника, структурних компонентів та функціонування.
( Пункт 2 розділу I в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 748 від 29.05.2019 )
3. У цьому Положенні терміни вживаються у таких значеннях:
е-підручник - електронне навчальне видання із систематизованим викладенням навчального матеріалу, що відповідає освітній програмі, містить цифрові об’єкти різних форматів та забезпечує інтерактивну взаємодію;
користувачі е-підручника - учасники освітнього процесу та суб’єкти освітньої діяльності;
модуль (тематичний блок в е-підручнику) - частина навчального матеріалу, відтворена у вигляді тексту, відеоматеріалів, аудіоматеріалів, зображень, інтерактивних елементів або їх комбінацій;
мультимедійний контент - сукупність даних інтерактивного вмісту, представлених у форматах відео, анімації, об’єкти віртуальної, доповненої реальності, комп’ютерні моделі (симулятори), а також їх поєднання з аудіоінформацією, текстом, зображеннями;
складові частини е-підручника - емпіричні, теоретичні, практичні та демонстраційні компоненти, засоби пошуку, відображення, перевірки знань тощо.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про освіту", "Про авторське право і суміжні права", інших нормативно-правових актах.
4. Е-підручник створюється у вигляді комп’ютерної програми. У разі якщо для роботи е-підручника необхідно додаткове програмне забезпечення, таке програмне забезпечення має бути безкоштовним (за винятком операційної системи).
( Пункт 4 розділу I в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 748 від 29.05.2019 )
5. Е-підручнику надається гриф МОН в установленому законодавством порядку.
( Пункт 5 розділу I в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 748 від 29.05.2019 )
6. Е-підручники, яким надано відповідний гриф МОН, включаються до відповідного переліку е-підручників, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України, веб-сайті Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти", а також на Національній освітній електронній платформі.
( Пункт 6 розділу I в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 748 від 29.05.2019 )
7. У разі необхідності усунення граматичних, орфографічних, арифметичних помилок, а також оновлення програмного забезпечення до е-підручника вносяться відповідні зміни із зазначенням поточного номера версії, змінивши його на наступний (наприклад, 1.1 на 1.2).
ІІ. Зміст е-підручника
1. Зміст е-підручника повинен:
відповідати стандарту освіти, типовій освітній (навчальній) програмі, затвердженій МОН;
відповідати сучасним науковим результатам;
забезпечувати повноту розкриття основних наукових положень, використання загальноприйнятої наукової термінології, актуальних відомостей та даних.
2. Система завдань, наведених в е-підручнику, має забезпечувати диференційований та компетентнісний підходи до навчання, індивідуалізацію освітнього процесу, в тому числі містити завдання для самооцінювання, групової роботи, відкриті запитання, дослідницькі, пізнавальні, творчі завдання, завдання для самостійної роботи тощо.
3. В е-підручнику не повинно бути фахових помилок.
4. Мають бути викладені збалансовані думки щодо тем, які вивчаються. Потрібно уникати оціночних суджень.
5. Е-підручник не має містити реклами, а також посилань на матеріали, які не є складовою частиною цього е-підручника, або надавати безпосередній доступ (платний чи безоплатний) до таких матеріалів.

................
Перейти до повного тексту