- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 травня 2018 р.
за № 633/32085
Про затвердження Положення про Всеукраїнську краєзнавчу акцію учнівської молоді "Українська революція: 100 років надії і боротьби"
Відповідно до статті
4 Закону України "Про позашкільну освіту" та пункту 8
Положення про Міністерство освіти і науки України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (із змінами), з метою громадянського виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність, сприяння збереженню історичної пам’яті, удосконалення змісту, форм і засобів краєзнавчо-дослідницької роботи в закладах освіти
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Всеукраїнську краєзнавчу акцію учнівської молоді "Українська революція: 100 років надії і боротьби", що додається.
2. Департаменту професійної освіти (Кучинський М.С.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П.К.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
03 травня 2018 року № 450
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 травня 2018 р.
за № 633/32085
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнську краєзнавчу акцію учнівської молоді "Українська революція: 100 років надії і боротьби"
І. Загальні положення
1. Це Положення, розроблене відповідно до Указів Президента України від 22 січня 2016 року
№ 17 "Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-2017 років" та від 13 жовтня 2015 року
№ 580/15 "Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки",
Рекомендацій парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему: "Ціннісні орієнтири сучасної української молоді", схвалених Постановою Верховної Ради України від 23 лютого 2017 року № 1908-VIII, визначає порядок проведення Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді "Українська революція: 100 років надії і боротьби" у 2018-2021 роках (далі - акція "Українська революція: 100 років надії і боротьби").
2. Метою акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" є громадянське виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність.
3. Основними завданнями акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" є:
вивчення подій, фактів, наслідків та здобутків Української революції;
сприяння науковим, краєзнавчим дослідженням державотворчих процесів;
формування ціннісних орієнтирів і почуття патріотизму у дітей та молоді на прикладах боротьби українського народу за самовизначення, соборність та державність України, успадкованих, зокрема, від Українських січових стрільців, армії Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, антибільшовицьких селянських повстань, загонів Карпатської Січі, Української повстанської армії, українців-повстанців у сталінських таборах, учасників дисидентського руху. Національно-патріотичне виховання може здійснюватися також на прикладах мужності та героїзму учасників революційних подій в Україні 2004, 2013-2014 років;
дослідження діяльності політичних, військових, громадських і духовних лідерів у боротьбі за державну незалежність України;
аналіз перемог і поразок як мотивації формулювання уроків і здобутків українського народу у боротьбі за державну незалежність;
сприяння вихованню у дітей та молоді активної громадянської позиції щодо зміцнення державності, почуття української ідентичності та національної самосвідомості;
залучення учнівської молоді до вивчення історії рідного краю;
створення умов для оволодіння учнями практичними навичками пошукової, дослідницької роботи, розширення напрямів краєзнавчих досліджень;
удосконалення змісту та форм виховної роботи в закладах освіти;
просвітницька діяльність закладів освіти.
ІІ. Керівництво акцією "Українська революція: 100 років надії і боротьби"
1. Загальне керівництво проведенням акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" здійснює Міністерство освіти і науки України.
Організаційне та методичне забезпечення проведення акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" покладається на Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (далі - організатори акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби").
2. В Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі керівництво проведенням акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" здійснюють Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Організаційне та методичне забезпечення проведення акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють Кримський республіканський, обласні, Київський та Севастопольський міські центри туризму і краєзнавства учнівської молоді, станції юних туристів (далі - організатори акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" у регіонах).
3. Співорганізаторами акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" можуть бути Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України Національної академії наук України, Національний музей історії України, Музей Української революції, Національний музей історії України у другій світовій війні, інші заінтересовані установи та організації (за згодою).
ІІІ. Учасники акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби"
1. До участі в акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" запрошуються вихованці, слухачі, учні закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти, а також дитячі громадські організації, клуби за місцем проживання (далі - учасники акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби").
2. Акція "Українська революція: 100 років надії і боротьби" є відкритою для участі в ній дітей та молоді інших країн.
3. До участі в акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" як керівники та консультанти краєзнавчо-дослідницьких робіт запрошуються вчителі, викладачі, науково-педагогічні працівники, представники національних спілок та громадських організацій.
ІV. Зміст та форми проведення акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби"
1. Учасники акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" проводять краєзнавчу, пошукову, науково-дослідницьку роботу, збирають емпіричні дані, фактичний матеріал, статистичну інформацію, працюють у музеях, бібліотеках та архівах, беруть участь у польових краєзнавчих експедиціях, тематичних змінах у закладах оздоровлення та відпочинку тощо.
2. Акція "Українська революція: 100 років надії і боротьби" проводиться за такими тематичними напрямами:
1) "Українська революція - доба національного державотворення";
2) "Боротьба українців проти більшовицької диктатури та військової агресії Росії";
3) "Український національний визвольний рух 1930-х років, періоду Другої світової війни та у повоєнні роки";
4) "Дисидентський рух опору комуністичному тоталітарному режимові";
5) "Українська державність: від Революції на граніті до Революції Гідності".
3. Учасники акції "Українська революція: 100 років надії і боротьби" досліджують:
1) за напрямом "Українська революція - доба національного державотворення":
етапи політичного, військового, економічного, культурно-просвітницького тощо розвитку Української революції та формування державницьких інститутів;
діяльність Української Центральної Ради (березень 1917 - квітень 1918);
правління гетьмана Павла Скоропадського у контексті 100-річчя гетьманату (квітень-грудень 1918);
період влади Директорії Української Народної Республіки (грудень 1918 - листопад 1921);
факти та події в добу національного піднесення, що відбувалися у селах і містах свого краю;
формування громадянського суспільства, відродження українських традицій в освіті і культурі;
діяльність історичних постатей Української революції, а також долі односельців, земляків - учасників революційних перетворень на місцях, які своїми діями і прагненнями прославили рідний край і Україну;
2) за напрямом "Боротьба українців проти більшовицької диктатури та військової агресії Росії":
................Перейти до повного тексту