1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
08.06.2017 № 756
Про затвердження Правил професійної етики, що застосовуються до членів, працівників центрального апарату і територіальних органів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Відповідно до статті 5 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" , законів України "Про запобігання корупції", "Про державну службу" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,
ПОСТАНОВЛЯЄ:
Затвердити Правила професійної етики, що застосовуються до членів, працівників центрального апарату і територіальних органів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, що додаються.
Голова НКРЕКП Д. Вовк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕКП
08.06.2017 № 756
ПРАВИЛА
професійної етики, що застосовуються до членів, працівників центрального апарату і територіальних органів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
1. Ці Правила визначають принципи професійної етики, якими зобов’язані керуватись члени, працівники центрального апарату і територіальних органів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - працівники НКРЕКП), під час виконання посадових обов’язків у відносинах з державними органами, фізичними та юридичними особами, які покликані сприяти утвердженню таких особистих та ділових якостей і моральних норм, як високий професіоналізм, неупередженість, чесність, порядність та здатність протистояти намаганням неправомірного впливу на службову діяльність.
Неухильне дотримання цих Правил є важливим чинником якісного виконання працівниками НКРЕКП поставлених завдань та необхідною умовою для формування та збереження суспільної довіри та підтримки діяльності НКРЕКП.
2. Завданнями цих Правил є:
1) забезпечення ефективного здійснення працівниками НКРЕКП своїх професійних обов’язків на підставі додержання принципів верховенства права, законності, суспільної моралі та високої культури;
2) підвищення авторитету НКРЕКП та репутації її працівників;
3) створення умов для розвитку у працівників НКРЕКП почуття справедливості, відповідальності, відданості справі, додержання загальнолюдських моральних цінностей, запобігання проявам корупції;
4) формування та збереження довіри суспільства до НКРЕКП;
5) формування принципової морально-правової позиції у взаємовідносинах з колегами по роботі та керівництвом.
3. Дія цих Правил поширюється на працівників НКРЕКП.
4. Вимоги цих Правил є обов’язковими з моменту призначення на посаду членів НКРЕКП, працівників центрального апарату та/або територіального органу НКРЕКП.
5. Професійна діяльність працівників НКРЕКП ґрунтується на загальних правилах етичної поведінки державних службовців, а також на основних принципах діяльності НКРЕКП, а саме:
1) законності;
2) самостійності і незалежності;
3) компетентності;
4) ефективності;
5) справедливості;
6) прогнозованості та своєчасності прийняття рішень;
7) неупередженості та об’єктивності під час прийняття рішень;
8) відкритості та прозорості, гласності процесу державного регулювання;
9) недопущення дискримінації;
10) відповідальності за прийняті рішення.
6. Поведінка працівників НКРЕКП має бути бездоганною, відповідати високим стандартам професіоналізму і морально-етичним принципам. Дії та вчинки працівників НКРЕКП не повинні ганьбити авторитет НКРЕКП та репутацію її працівників.
7. Працівники НКРЕКП зобов’язанні діяти в межах повноважень та у спосіб, визначений законодавством України, дотримуватися вимог Конституції України, законів України, зокрема законів України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", "Про запобігання корупції", "Про державну службу", інших актів законодавства, що регулюють відносини у сферах енергетики та комунальних послуг. Особи під час прийняття на посади в НКРЕКП ознайомлюються з обмеженнями, що застосовуються до працівників НКРЕКП згідно з Законом України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" , викладеними в додатку 1, які засвідчуються підписом особи та зберігаються в особовій справі працівника.
8. Працівники НКРЕКП діють незалежно від приватних інтересів. Вони не мають права бути власниками корпоративних прав будь-яких суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики або комунальних послуг.
Не можуть бути призначені працівниками центрального апарату або територіального органу особи, які прямо чи опосередковано є членами органів управління та/або володіють підприємствами або корпоративними правами будь-яких суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики або комунальних послуг, або члени сім’ї яких, визначені Законом України "Про запобігання корупції" , є власниками таких підприємств або корпоративних прав та/або членами органів управління таких суб’єктів господарювання. У разі виникнення таких обставин працівник центрального апарату або територіального органу повинен негайно повідомити про це своєму безпосередньому керівникові за формою, наведеною у додатку 2 .
9. Під час виконання своїх функцій та повноважень працівники НКРЕКП діють незалежно від будь-якого іншого органу державної влади, іншого державного органу, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, суб’єктів господарювання, а також політичних партій, громадських об’єднань, професійних спілок чи їх органів.
Працівники НКРЕКП не повинні допускати будь-яких письмових чи усних вказівок, розпоряджень, доручень органу державної влади, іншого державного органу, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, суб’єктів господарювання, політичних партій, громадських об’єднань, професійних спілок чи їх органів, а також інших осіб, що стосуються виконання працівниками НКРЕКП своїх функцій і повноважень відповідно до Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" , які є незаконним впливом.
10. Працівники НКРЕКП зобов’язані професійно, сумлінно, вчасно, компетентно, результативно і відповідально виконувати свої функції і повноваження відповідно до законодавства України, проявляти ініціативу, а також не допускати ухилення від прийняття рішень та відповідальності за свої дії та рішення.
11. Працівники НКРЕКП зобов’язані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального та/або потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли працівник дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника за формою, наведеною в додатку 3, а у випадку перебування працівника на посаді, яка не передбачає наявності у нього безпосереднього керівника, Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший визначений законом орган;

................
Перейти до повного тексту