1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
27.12.2017 № 1468
Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності)
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 270 від 24.02.2021 № 897 від 08.05.2024 № 1515 від 27.08.2024 № 1872 від 05.11.2024 )
Відповідно до статті 6 Закону України "Про ринок електричної енергії", статей 6 та 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" та статті 17 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності), що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з 01 січня 2019 року, але не раніше ніж через два місяці з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур’єр", та вводиться в дію з 01 липня 2019 року, крім глави 1 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності), яка вводиться в дію з 01 квітня 2019 року.

Голова НКРЕКП

Д. Вовк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕКП
27.12.2017 № 1468
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності)
1. Загальні положення
1.1. Ці Ліцензійні умови встановлюють вичерпний перелік документів, які додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) (далі - ліцензована діяльність), а також визначають вичерпний перелік вимог, умов і правил, обов’язкових для виконання під час провадження ліцензованої діяльності.
1.2. Господарська діяльність з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) на ринку електричної енергії підлягає ліцензуванню у разі відсутності у суб’єкта господарювання інших ліцензій, обов’язкових для провадження діяльності на ринку електричної енергії.
У разі наявності інших ліцензій, обов’язкових для провадження діяльності на ринку електричної енергії, трейдерська діяльність здійснюється без отримання ліцензії на право здійснення трейдерської діяльності з одночасним дотриманням вимог цих Ліцензійних умов.
1.3. Суб’єкт господарювання, який має намір отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) (далі - здобувач ліцензії), має відповідати цим Ліцензійним умовам, а суб’єкт господарювання, який має ліцензію на провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) (далі - ліцензіат), зобов’язаний виконувати вимоги цих Ліцензійних умов.
1.4. У цих Ліцензійних умовах терміни вживаються в таких значеннях:
засіб провадження господарської діяльності - будівлі (приміщення), що знаходяться у власності чи користуванні ліцензіата, для організації роботи з ліцензованого виду діяльності, а також власний веб-сайт ліцензіата в мережі Інтернет та засоби комунікації (телефон, E-mail);
місце провадження господарської діяльності - територія України;
перехресне субсидіювання - переміщення доходу від провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності), що здійснюється в рамках виконання спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільного інтересу у разі їх покладення Кабінетом Міністрів України відповідно до статті 62 Закону України "Про ринок електричної енергії", для фінансової підтримки діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) на вільних умовах (на ринкових засадах) та/або іншого виду господарської діяльності в межах одного або декількох суб’єктів господарювання.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Господарському кодексі України, Цивільному кодексі України, законах України "Про ринок електричної енергії", "Про захист економічної конкуренції", Порядку ліцензування видів господарської діяльності, державне регулювання яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженому постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 03 березня 2020 року № 548 (далі – Порядок ліцензування), та інших нормативно-правових актах, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.
( Абзац п’ятий пункту 1.4 розділу 1 в редакції Постанови Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 270 від 24.02.2021; із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1872 від 05.11.2024 )
1.5. Ліцензування господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) здійснюється відповідно до Порядку ліцензування.
У період дії воєнного стану в Україні та протягом 30 робочих днів після його закінчення або скасування ліцензування діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) здійснюється з урахуванням таких особливостей:
1) заяви про отримання ліцензії не підлягають розгляду та повертаються здобувачу ліцензії, якщо вони подані суб’єктами господарювання, місцезнаходженням яких є територія активних бойових дій або тимчасово окупована територія відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 (далі – Перелік територій);
2) заяви про анулювання ліцензій не підлягають розгляду та повертаються ліцензіату, якщо вони подані суб’єктами господарювання, місцезнаходженням яких є області України, де відповідно до Переліку територій наявні території активних бойових дій та території тимчасово окуповані Російською Федерацією.
( Главу 1 доповнено новим пунктом 1.5 згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1872 від 05.11.2024 )
1.6. Здобувач ліцензії, який має намір провадити господарську діяльність з перепродажу електричної енергії (трейдерську діяльність), подає до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), заяву про отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1.
1.7. До заяви про отримання ліцензії здобувачем ліцензії додаються документи згідно з переліком, який є вичерпним:
1) копія паспорта керівника здобувача ліцензії (або довіреної особи) із відміткою органу державної податкової служби про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами-підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби);
2) відомість про засоби провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) (додаток 2);
3) інформацію про підтвердження відсутності здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про оборону України" (додаток 3).
( Пункт розділу 1 доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 270 від 24.02.2021 )
1.8. Документи до заяви про отримання ліцензії здобувачем ліцензії додаються відповідно до опису, складеного за формою згідно з додатком 4 до цих Ліцензійних умов.
( Пункт розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 270 від 24.02.2021, № 1515 від 27.08.2024 )
1.9. Ліцензіат має право звернутися до НКРЕКП із заявою про зупинення дії ліцензії (додаток 5).
( Розділ 1 доповнено новим пунктом згідно з Постановою Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 270 від 24.02.2021 )
1.10. Для відновлення дії ліцензії, що була зупинена на підставі заяви ліцензіата або на інших підставах, визначених законодавством, ліцензіат подає до НКРЕКП заяву про відновлення дії ліцензії згідно з додатком 6.
Якщо дія ліцензії була зупинена не за заявою ліцензіата, до заяви про відновлення дії ліцензії ліцензіат додає такі документи:
відомості разом із підтвердними документами про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії;
документ про сплату штрафу, передбаченого рішенням НКРЕКП, якщо дія ліцензії зупинена на підставі відповідного рішення НКРЕКП.
( Розділ 1 доповнено новим пунктом згідно з Постановою Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 270 від 24.02.2021 )
1.11. Форма заяви про переоформлення ліцензії на ім’я спадкоємця встановлена додатком 7.
( Розділ 1 доповнено новим пунктом згідно з Постановою Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 270 від 24.02.2021 )
2. Вимоги до провадження ліцензіатом господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності)
2.1. При провадженні ліцензованої діяльності ліцензіат повинен дотримуватися кадрових вимог, зокрема оформляти трудові відносини з персоналом шляхом укладення трудових договорів відповідно до положень Кодексу законів про працю України, а також шляхом залучення інших осіб для виконання окремих робіт (послуг) на інших підставах, не заборонених чинним законодавством України.
2.2. При провадженні ліцензованої діяльності ліцензіат повинен дотримуватися таких організаційних вимог:
1) зберігати протягом дії ліцензії документи, копії яких подавалися до НКРЕКП відповідно до вимог цих Ліцензійних умов;
2) повідомляти НКРЕКП про всі зміни даних, які були зазначені в заяві про отримання ліцензії та в документах, що додавалися до заяви, не пізніше одного місяця з дня настання таких змін;
( Підпункт 2 пунку 2.2 розділу 2 в редакції Постанови Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 270 від 24.02.2021 )
3) провадити ліцензовану діяльність виключно із застосуванням заявлених засобів провадження господарської діяльності, зазначених у документах, що додаються до заяви про отримання ліцензії (з урахуванням змін до документів, поданих ліцензіатом до НКРЕКП);
4) забезпечити присутність керівника ліцензіата, його заступника або іншої уповноваженої особи під час проведення НКРЕКП в установленому законом порядку перевірки дотримання ліцензіатом вимог цих Ліцензійних умов;
5) виконувати рішення НКРЕКП у строки, встановлені відповідним рішенням та чинним законодавством;
6) сплачувати щоквартально, протягом перших 30 днів кварталу, наступного за звітним, внески на регулювання, що визначаються рішенням НКРЕКП;
7) забезпечити функціонування веб-сайту ліцензіата в мережі Інтернет, в якому, зокрема, вказати засоби комунікації (поштову адресу, номер телефону для звернення, електронну пошту для прийому електронних повідомлень), розмістити нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, згідно з якими ліцензіат здійснює ліцензовану діяльність;
8) укладати договори, обов’язкові для здійснення діяльності на ринку електричної енергії, та виконувати умови таких договорів;
9) провадити ліцензовану діяльність лише з моменту отримання доступу до ринку електричної енергії у порядку, визначеному правилами ринку електричної енергії;
10) надавати повідомлення про договірні обсяги купівлі-продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, зокрема імпортованої та експортованої електричної енергії, у порядку, визначеному правилами ринку;
11) сплачувати своєчасно та в повному обсязі за електричну енергію, куплену на ринку електричної енергії, та послуги, що надаються на ринку електричної енергії;
12) здійснювати купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами та на організованих сегментах ринку електричної енергії відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та нормативно-правових актів, що забезпечують функціонування ринку електричної енергії;
13) укладати двосторонні договори з урахуванням обмежень, передбачених статтею 66 Закону України "Про ринок електричної енергії";
14) укладати двосторонні договори на строк, що не перевищує максимальний строк дії двосторонніх договорів, установлений НКРЕКП;
15) інформувати НКРЕКП про укладення двостороннього договору, якщо сторони договору входять до складу одного вертикально інтегрованого суб’єкта або є афілійованими між собою, у порядку та строки, встановлені НКРЕКП;
( Розділ 2 доповнено новим підпунктом 15 згідно з Постановою Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 270 від 24.02.2021 )

................
Перейти до повного тексту