1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГУ ДФС у Рівненській області
Лист
21.03.2017 № 1054/10/17-00-12-02-10
Головним управлінням ДФС у Рівненській області розглянуто лист про надання роз’яснення:
На якій системі оподаткування може перебувати фермерське господарство, створене з метою розведення великої рогатої худоби? Чи може фермерське господарство мати трудові відносини з людьми, які не пов’язані родинними зв’язками з членами фермерського господарства?
Чинним законодавством України передбачено загальну систему оподаткування та спрощену систему оподаткування, обліку та звітності - єдиний податок.
При перебуванні на загальній системі оподаткування для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.
Розділом XIV Кодексу передбачено спеціальні податкові режими. Пунктом 11.2. ст. 11 Кодексу визначено, що спеціальний податковий режим - система заходів, що визначає особливий порядок оподаткування окремих категорій господарюючих суб'єктів.
Главою 1 розділу XIV Кодексу визначено правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності (далі – спрощена система) – є спеціальним податковим режимом, особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, на сплату єдиного податку у порядку та на умовах, визначених главою 1 Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 Кодексу).
Юридична особа чи фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку у порядку, визначеною цією главою (п. 291.3 ст. 291 Кодексу).
Так, юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
- третя група – юридичні особи – суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень;
- четверта група – сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом юридичної особи - платника єдиного податку є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Пунктом 292.13. ст. 292 Кодексу передбачено, що дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 цього Кодексу.
Згідно пп. 296.1.3. п. 296.1 ст. 296 Кодексу платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 цього Кодексу.

................
Перейти до повного тексту