1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
22.08.2019 N 3958/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула запит Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства, а саме щодо адміністрування акцизного податку та зберігання пального, яке використовується виключно для власних потреб та, в межах компетенції, повідомляє таке.
У зверненні Товариство поінформувало, що займається вирощуванням птиці, та згідно із сертифікатом відповідності закінченого будівництвом об'єкта місцезнаходження бригад по вирощуванню птиці вказано: "землі в межах селищної ради (за межами населеного пункту)". Бригада з вирощування птиці включає близько 20 пташників, які розміщені на 18 земельних ділянках за межами населеного пункту та мають одну юридичну адресу (місцезнаходження Товариства).
З метою безперебійного забезпечення електроенергію в межах об'єкта (бригада з вирощування птиці) на пташниках знаходяться 4 дизель генератори Fogo FDG 500 SS (об'єм паливного бака кожного дизель генератора становить 990 літрів (3 960 літрів в цілому по об'єкту)).
При цьому дизель-генератори розміщені в межах однієї території (землі в межах селищної ради (за межами населеного пункту), на якій розташовані споруди та обладнання, проте на різних земельних ділянках.
Товариство просить надати письмову індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1. Чи правильно Товариство розуміє, що з урахуванням ч. 2 статті 1 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та зазначення у сертифікаті відповідності закінченого будівництвом об'єкта місцезнаходження об'єкту є сукупність усіх земельних ділянок, на яких розміщено комплекс будівель та споруд?
2. Чи правильно Товариство розуміє, що з урахуванням пп. "б" п. 14.1.6. Податкового кодексу України, у Товариства відсутній обов'язок реєструватися платником акцизного податку та реєструвати акцизний склад за умови отримання пального для роботи дизель генераторів у кількості, що не перевищує 1000 кубічних метрів протягом календарного року?
3. Чи правильно Товариство розуміє, що з урахуванням пп. "г" п. 14.1.6. Податкового Кодексу України, дизель генератор є технічним обладнанням, пристроєм, а тому у Товариства відсутній обов'язок реєструвати дизель генератор, як акцизний склад?
4. Чи правильно Товариство розуміє, що у зв'язку з відсутністю місць зберігання пального (зберігання дизпалива у баку дизель генератора не є місцем зберігання) у Товариства відсутній обов'язок щодо отримання ліцензії на зберігання пального?
5. Чи правильно Товариство розуміє, що у разі необхідності отримання ліцензії на зберігання пального Товариство зобов'язано отримати одну ліцензію на місце зберігання, при цьому місце зберігання є місце реєстрації об'єкту будівель та споруд згідно відомостей з Реєстру речових прав на нерухоме майно не залежно від кількості земельних ділянок та дизель генераторів?
Щодо питань 1 - 3.
Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 статті 14 Кодексу акцизний склад - це, зокрема, приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження- розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом, зокрема:
приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.
Тобто, для суб'єктів господарювання, які відповідають наведеним критеріям, не є акцизними складами приміщення та/ або території, на яких вони як власники або користувачі зберігають та використовують пальне виключно для потреб власного споживання та отримують протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів та на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а також паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.

................
Перейти до повного тексту