- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.08.2019 N 4008/6/99-99-15-03-03-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства щодо отримання індивідуальної податкової консультації стосовно оподаткування акцизним податком операцій з використання електричної енергії для власних потреб її виробником, та повідомляє.
У звернені Підприємство зазначає, що є виробником електричної енергії на когенераційних установках енергоблоків ТЕЦ. Підприємство отримало свідоцтво про кваліфікацію когенераційних установок 29 липня 2019 року.
виробник електричної енергії (далі - виробник) - суб'єкт господарювання, який здійснює виробництво електричної енергії (пп. 10 п. 1 ст. 1);
виробництво електричної енергії - діяльність, пов'язана з перетворенням енергії з енергетичних ресурсів будь-якого походження в електричну енергію за допомогою технічних засобів (пп. 11 п. 1 ст. 1).
когенераційна установка - комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії або перетворює скидний енергетичний потенціал технологічних процесів в електричну та теплову енергію;
кваліфікація когенераційної установки - встановлення центральним органом виконавчої влади у сфері енергозбереження відповідності умов та показників експлуатації когенераційної установки вимогам (кваліфікаційним показникам) цього Закону;
кваліфікована когенераційна установка - когенераційна установка, умови і показники експлуатації якої відповідають вимогам цього Закону.
Водночас, реалізація електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії відноситься до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню (пп. 213.2.8 п. 213.2 ст.
213 Кодексу).
Отже, у разі якщо Підприємство здійснюватиме виробництво електричної енергії, виробленої на кваліфікованих когенераційних установках та реалізовуватиме її на ринку електричної енергії та/або для власних потреб, то у суб'єкта господарювання не виникатиме податкове зобов'язання з акцизного податку (згідно з пп. 213.2.8 п. 213.2 ст.
213 Кодексу).
У своєму зверненні Підприємство зазначає, що складає акти прийому-передачі електроенергії. За липень 2019 року підписані 31 липня 2019 року.
Відповідно статті
9 Закону N 2019 господарська діяльність з виробництва, передачі, розподілу електричної енергії, постачання електричної енергії споживачу, трейдерська діяльність, здійснення функцій оператора ринку та гарантованого покупця провадиться на ринку електричної енергії за умови отримання відповідної ліцензії.
Повідомляємо, що купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами здійснюють, зокрема, виробники, електропостачальники, а також гарантований покупець та споживачі (ст.
66 Закону N 2019).
Відповідно до положень Кодексу платниками акцизного податку є, зокрема, виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії (пп. 212.1.13 п. 212.1 ст.
212 Кодексу).
Об'єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу (пп. 213.1.2 п. 213.1 ст.
213 Кодексу).
При цьому, базою оподаткування, відповідно до пп. 214.1.3 п. 214.1 ст.
214 Кодексу є вартість реалізованої електричної енергії без податку на додану вартість. Ставка акцизного податку відповідно до пп. 215.3.9 п. 215.3 ст.
215 Кодексу складає 3,2 %.
Датою виникнення податкових зобов'язань щодо постачання електроенергії є дата підписання акту прийому-передачі електроенергії (п. 216.10 ст.
216 Кодексу).
................Перейти до повного тексту