1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
19.08.2019 N 3883/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо питань, пов'язаних з обрахунком та заповненням звіту про суми податкових пільг (далі - звіт), і, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексуУкраїни (далі - ПКУ), повідомляє.
Згідно з пунктом 2 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1233(далі - Порядок N 1233), суб'єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт за формою згідно з додатком.
У разі коли суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається (пункт 3 Порядку N 1233).
Відповідно до пункту 8 Порядку N 1233 податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об'єктами обкладення ПДВ і відповідно до ПКУ та міжнародних договорів України, ратифікованих Верховною Радою України, звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою.
Згідно з пунктом 4 Порядку N 1233 у звіті:
у графах "Код податку, збору" та "Найменування податку, збору" код та найменування податку та збору зазначається відповідно до Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 р. N 11 " Про бюджетну класифікацію" (коди з ПДВ становлять, зокрема, 14060100 Податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг); 14060400 - Податок на додану вартість із імпортованих на територію України робіт, послуг);
у графах "Код пільги згідно з довідником пільг" та "Найменування податкової пільги" - код та найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг відповідно до довідника пільг (станом на 01.07.2019 р. ДФС затверджено Довідник N 93/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник N 93/2 інших податкових пільг).
Пунктом 4 розділу І Порядку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затвердженого наказом ДПА України від 29.03.11 р. N 167, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.04.2011 р. за N 483/19221 (далі - Порядок N 167), визначено, що суми ПДВ, не сплачені платником до державного бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, розраховуються залежно від особливостей оподаткування (звільнені від оподаткування ПДВ, оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою та ставкою 7 відс.).
Зокрема, відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу II Порядку N 167 не внесені платниками до державного бюджету суми ПДВ через застосування нульової ставки розраховуються шляхом визначення суми податку на додану вартість за встановленою основною ставкою податку від обсягів операцій з експорту товарів (супутніх послуг) та/або операцій з постачання товарів (послуг) на митній території України, оподатковуваних за нульовою ставкою, зменшених на обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях з експорту товарів (супутніх послуг) та/або в операціях з постачання товарів (послуг) на митній території України, які оподатковуються за нульовою ставкою.

................
Перейти до повного тексту