- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
14.08.2019 N 3792/6/99-99-12-02-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула запит Товариства щодо необхідності отримання ліцензії на виробництво та реалізацію холодоагенту R290 та сплату з цього продукту акцизного податку та, в межах компетенції, повідомляє.
Як зазначено у запиті, Товариство виробляє холодоагенту R290 з пропану, який згідно Кодексу відноситься до підакцизних нафтопродуктів (код 2711 12 19 00 або 2711 12 91 00 згідно УКТ ЗЕД). Холодоагент R290 використовується для промислових холодильних установок. Технологія виробництва холодоагенту R290 полягає у очищенні пропану до високої чистоти (99,9 %), внаслідок чого вартість холодоагенту R290 (пропану) більше ніж у чотири рази вища, ніж звичайного пропану, який реалізують для заправки автомобілів чи для побутових потреб, і відповідно його недоцільно використовувати як пальне, а реалізують як холодоагент.
Обсяг придбання пропану Товариством і його зберігання до переробки складає в середньому 57,8 кубічних метрів в рік, а реалізація після переробки холодоагенту R290 становить 54,9 кубічних метрів в середньому за рік.
У зв'язку із викладеним, відповідно до статті
52 Кодексу, Товариство просить надати податкову консультацію з таких питань:
1) Чи повинно Товариство отримати ліцензію на право зберігання пропану?
2) Чи зобов'язане Товариство реєструвати акцизний склад для зберігання пропану?
3) Чи повинне Товариство бути зареєстроване як платник акцизного податку та сплачувати акцизний податок при реалізації холодоагенту R290?
Щодо питання 1.
Законом N 2628 внесено зміни до
Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набули чинності з 01 липня 2019 року.
Відповідно до статті
1 Закону N 481 зберігання пального визначена як діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Відповідно до статті
15 Закону N 481 зберігання пального здійснюються суб єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Підпунктом 14.1.1411 п. 14.1 ст.
14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті
215 Кодексу.
Відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті
215 Кодексу до палива віднесено "Скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази" за кодом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД за кодами 2711 12 19 00 або 2711 12 91 00.
Отже, у разі зберігання пропану за кодами товару згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 19 00 або 2711 12 91 00, який відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті
215 Кодексу віднесено до палива, зокрема, "Скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази", Товариству, необхідно отримати ліцензію на право зберігання пального.
Щодо питання 2.
Акцизний склад - це, зокрема, приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом, зокрема:
приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
Відповідно до підпункту 14.1.224 пункту 14.1 статті
14 Кодексу розпорядник акцизного складу - зокрема, суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
................Перейти до повного тексту