- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
14.08.2019 N 3786/6/99-99-12-02-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула запит ФОП щодо питань реєстрації платником акцизного податку та ліцензування діяльності з торгівлі пальним та в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у запиті, ФОП планує здійснювати операції з перепродажу (шляхом участі в публічних закупівлях (тендерах) та/або в комерційних тендерах), а саме купівлі та подальшого продажу кінцевому споживачу виключно талонів та/або карток (паливних, смарт-карток) на пальне, за якими пальне отримуватиметься кінцевим споживачем в пунктах реалізації (АЗС), що належать іншим суб'єктам господарювання. Такі операції здійснюватимуться у безготівковій формі згідно з договорами купівлі-продажу талонів/карток на отримання палива на АЗС без фізичного відпуску (відвантаження) пального. Дана діяльність буде здійснюватися виключно на території розташування (місцезнаходження) ФОП за вищезазначеною реєстраційною адресою.
При цьому, ФОП не має власних, або орендованих, або у користуванні приміщень, території, земельної ділянки, споруди, обладнання, АЗС, паливороздавальної колонки, ємностей тощо, що можуть використовуватися для виробництва та/або зберігання, відпуску, відвантаження, реалізації пального та не здійснюється господарська діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, зберігання, відпуску, відвантаження, реалізації пального.
Враховуючи вищенаведене, ФОП запитує:
1. Чи може здійснювати діяльність без утворення акцизного складу та чи потребує ліцензування з виробництва, оптової та/або роздрібної торгівлі, зберігання пального;
2. Чи має право ФОП не реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального та не складати акцизні накладні.
Щодо питання 1.
Підпунктами 14.1.6, 14.1.61, 14.1.224 та 14.1.2241пункту 14.1 статті
14 Кодексу визначено поняття акцизних складів, акцизних складів пересувних та їх розпорядників.
Акцизний склад, зокрема - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Відповідно до підпункту 14.1.224 пункту 14.1 статті
14 Кодексу розпорядник акцизного складу - зокрема, суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Згідно з підпунктом 230.1.2 пункту 230.1 статті
14 Кодексу платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати, зокрема, усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Отже, суб'єкт господарювання, який не здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та не має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу відповідно не буде вважатися розпорядником акцизного складу, відповідно до норм підпункту 14.1.224 пункту 14.1 статті
14 Кодексу та відповідно не повинен здійснювати реєстрацію акцизного складу.
Згідно з
Законом України від 19 грудня 1995 року N 481 " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481), зокрема ліцензуються видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.
Відповідно до статті
1 Закону N 481 оптова торгівля пальним визначена як діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб'єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.
Роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції / автогазозаправної станції / газонаповнювальної станції / газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.
................Перейти до повного тексту