- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 29.07.2019 р. N 3536/6/99-99-12-01-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист щодо правомірності проставлення відміток представниками контролюючого органу на акцизному складі "Виїзд дозволено" та "В’їзд дозволено" та особистого підпису на товарно-транспортній накладній, зареєстрованій в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв (далі - Реєстр) та в межах компетенції повідомляє таке.
Відповідно до статті
52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено яа контролюючі органи.
Відповідно до ст.
19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У запиті Товариство поінформувало, що Національний стандарт України "ДСТУ 3297:95. Лікеро-горілчана промисловість. Терміни та визначення понять" встановлює терміни та визначення основних понять у галузі лікеро-горілчаної промисловості. Згідно із зазначеним стандартом лікеро-горілчаний напій - алкогольний напій міцністю від 1,2 до 60 %, виготовлений змішуванням спирту етилового ректифікованого з напівфабрикатами, інгредієнтами та підготовленою водою, насичений або ненасичений діоксидом вуглецю (для слабоалкогольних напоїв). Національний стандарт України "ДСТУ 3888:2015. Пиво. Загальні технічні умови" не передбачає використання спирту етилового при виробництві пива. Національний стандарт України "ДСТУ 4836:2007. Сидри. Загальні технічні умови" передбачає пряму заборону використання під час виробництва сидрів етиловий спирт будь-якого типу (ректифікат, плодовий, виноградний тощо) та інші водно-спиртові розчини.
Таким чином, пиво та сидр, виготовлені методом натурального бродіння без додавання спирту етилового не підпадають під визначення лікеро-горілчаних напоїв.
З урахуванням викладеного, Товариство звертається з проханням надати податкову консультацію щодо правомірності проставляння відміток представниками контролюючого органу на податковому пості на товарно-транспортній накладній, зареєстрованій в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних, шляхом проставляння штампів "Виїзд дозволено" та "В’їзд дозволено" та особистого підпису під час оприбуткування та відвантаження сидру та пива з акцизного складу.
Відповідно до інформаційних баз даних ДФС, Товариство здійснює на території акцизного складу діяльність з виробництва та оптової торгівлі алкогольними напоями (у тому числі пива та сидру) за наявності відповідної ліцензії.
Відповідно до пункту 230.5. статті
230 представник (представники) контролюючого органу здійснює (здійснюють) постійний безпосереднїй контроль за дотриманням установленого порядку відпуску горілки та лікеро- горілчаних виробів та сплати податку з них.
................Перейти до повного тексту