- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 24.07.2019 р. N 3425/6/99-99-12-02-02-15/ІПК |
Товариство повідомило, що здійснює діяльність з вирощування сільськогосподарської продукції. У процесі провадження господарської діяльності закуповує пальне для заправлення автотранспорту та зберігає його для власних потреб у 1 ємності місткістю 1 м-3. За 2018 рік отримано 132 м-3 пального. За січень - квітень 2019 року - 12 м-3.
Товариство запитує:
1. Чи потрібно отримувати ліцензію на право зберігання пального за умови, що Товариство здійснює зберігання пального в ємностях для заправки власного автотранспорту?
2. Чи має статус акцизного складу територія Товариства на якій розміщено ємності для зберігання власного пального об'ємом 1 м-3, якщо за 2018 рік отримано 132 м-3 пального, за січень - квітень 2019 року - 12 м-3 та відповідно чи підлягає реєстрації у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового така територія як акцизний склад?
3. Чи підлягає обов'язковій реєстрації у контролюючому органі як платник акцизного податку Товариство у разі придбання та зберігання пального, що використовується виключно для заправки власних автомобілів?
Слід зазначити, що Товариством не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення господарських операцій.
Щодо питання 1.
Відповідно до ст.
1 Закону
N 481, зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик. Зокрема, ст.
15 Закону
N 481 встановлено, що зберігання пального здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій. Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на зберігання пального визначено ст.
15 Закону
N 481.
Відповідно до ст.
1 Закону
N 481 зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик, а місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Згідно зі ст.
15 Закону
N 481 зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.
Для отримання ліцензії на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності;
акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці зберігання пального, необхідних для зберігання пального;
дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової торгівлі пальним або на зберігання пального.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
................Перейти до повного тексту