1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 18.07.2019 р. N 3341/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянула звернення, отримане про отримання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та надає відповідь на порушені у зверненн питання.
Чи зобов'язано отримувати ліцензію для зберігання пального у разі здійснення передачі пального Виконавцю зі складу Товариства, який с платником єдиного податку 4 групи?
Чи потрібно отримувати ліцензію на роздрібний продаж та/або зберігання пального на транспортний засіб, який є власністю Товариства (платник єдиного податку 4 групи) та яким здійснюється перевезення/зберігання пального виключно для власного споживання та/або передачі пального в межах договорів підряду?
Відповідно до звернення товариство є платником єдиного податку четвертої групи, є сільськогосподарським підприємством та отримує пальне з метою використання виключно для власних потреб.
Законом України від 23 листопада 2018 року N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481), зокрема запроваджено ліцензування зберігання пального. Зазначені зміни набирають чинності з 1 липня 2019 року.
Статтею 1 Закону N 481 визначено, що:
місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування;
зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Статтею 15 Закону N 481 визначено, що зберігання пального здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Річна плата за ліцензії на право зберігання пального встановлена у розмірі 780 гривень. Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

................
Перейти до повного тексту