- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 18.07.2019 р. N 3343/6/99-99-12-02-03-15/ІПК |
Про туристичний збір
Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо справляння туристичного збору (далі - Збір), керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство просить надати податкову консультацію з питання підтвердження правомірності надання пільги категоріям осіб, які не являються платниками Збору, зокрема у випадках, зазначених у пп. 268.2.2. п. 268.2 ст.
268 Кодексу, зокрема (1) яку форму розпорядчого документу про відрядження повинен мати податковий агент для підтвердження надання пільги, чи можна вважати таким документом незавірену належним чином фотокопію, скан-копію, отриману засобами електронної пошти, паперову копію, завірену електронним цифровим підписом; (2) який документ має отримати Товариство для підтвердження правомірності надання пільги особам з інвалідністю, якщо ці особи є іноземцями (особами без громадянства, біженцями) та не мають документів, що засвідчують статус особи з інвалідністю.
1. Відповідно до пп. "б" та "в" пп. 268.2.2 п. 268.2 ст.268
Кодексу платниками Збору не можуть бути:
особи визначені пп. "в" пп. 14.1.213 п. 14.1 ст.
14 Кодексу, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. "б" п. 268.5.1 п. 268.5 цієї статті, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого).
З метою визначення осіб, які не є платниками Збору відповідно до пп. 268.2.2. п. 268.2 ст.
268 Кодексу, необхідно отримати у особи підтверджуючі документи про віднесення її до певної категорії.
Відповідно до п. 44.1 ст.
44 Кодексу для цілей оподаткування ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, має здійснюватися на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених визначеними вище документами.
Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є перівинні документи; первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг; у разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку з використанням електронних засобів оброблення інформації підприємство зобов'язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами (пп. 1, 2, 6 ст.
9 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-ХIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").
................Перейти до повного тексту