- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
08.07.2019 N 3144/6/99-99-12-01-04-15/ІПК
Відповідно до ст.
19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У запиті Товариство поінформувало, що являється сільгоспвиробником, основним видом діяльності якого є: вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (КВЕД: 01.11).
В процесі здійснення своєї господарської діяльності Товариство придбаває та використовує лише для власних потреб споживання пальне (дизельне пальне) і має дві ємності для його зберігання загальним об'ємом 8 кубічних метрів, а саме: має в наявності ємність об'ємом 5 кубічних метрів та ємність об'ємом 3 кубічних метри.
За період своєї господарської діяльності Товариство більше 80 кубічних метрів дизельного пального не придбаває і не зберігає.
Товариство крім використання дизельного пального для власного споживання інші операції з реалізації пального не здійснює, а тому не являється платником акцизного податку.
В 2019 році Товариство, з урахуванням фінансових можливостей, також планує отримати (придбати) дизельного пального не більше 80 кубічних метрів.
З урахуванням викладеного, Товариство звертається з проханням надати роз'яснення з наступних питань:
- чи вважатимуться з 01.07.2019 р. за вищеописаних умов в розумінні норм Закону N 2628 місця зберігання пального Товариства акцизним складом;
- чи буде Товариство вважатися розпорядником акцизного складу, платником акцизного податку;
- чи потрібно Товариству реєструватися в Системі електронного адміністрування реалізації пального, проводити інвентаризацію обсягів залишку пального та надавати у визначений термін Акт інвентаризації обсягів залишку пального до контролюючого органу.
Нормами Закону N 2628 внесено ряд змін до Кодексу, зокрема передбачено, що акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку (п. 230.1 ст.
230 Кодексу).
Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст.
14 Кодексу акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом:
а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;
б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
................Перейти до повного тексту