1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


Головного управління ДФС у Чернігівській області
Лист
20.02.2017 № 621/10/25-01-12-01-09
Щодо права платника на формування податкового кредиту за податковою накладною, що містить помилки у коді згідно з УКТ ЗЕД
ГУ ДФС у Чернігівській області, розглянуло запит платника податків на отримання податкової консультації щодо права платника на формування податкового кредиту за податковою накладною, що містить помилки у коді згідно з УКТ ЗЕД та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Законом України від 20.12.2016 року №1797, внесені зміни до ПКУ, згідно яких підпункт "і" пункту 201.1 статті 201 ПКУ викладено в новій редакції, відповідно до якої з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі – ДКПП).
При цьому платники податків мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. У разі здійснення платниками податків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю.
До внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.
Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з ДКПП, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.
Відсутність коду послуги згідно з ДКПП в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.
Тобто, при здійсненні платниками податку, починаючи з 1 січня 2017 року операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов’язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів – 10 знаків, для інших товарів – не менше 4 знаків). При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).
Вищезазначені зміни стосуються також і розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються з 1 січня 2017 року, незалежно від дати складання податкових накладних (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.
Дані роз’яснення викладені ДФС України у листі від 20.01.2017 року №1312/7/99-99-15-03-02-17, який розташований на офіційному сайті ДФС України.

................
Перейти до повного тексту