1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
25.06.2019 N 2901/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула запит Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з питань акцизного податку, та надає відповіді на порушені у зверненні питання.
Як зазначено у запиті, Товариство надає послуги з перевезення пального річковими та морськими суднами в залежності від заявок замовників (імпортерів) та напрямків перевезення з використанням як самохідних суден, так і з використанням барж.
Підприємство запитує:
1. Чи правомірно розпочинати перевезення пального в транспортному засобі до завершення реєстрації акцизної накладної, складеної розпорядником акцизного складу пересувного, у зв'язку з таким перевезенням?
2. Який максимальний дозволений строк знаходження пального у морському/річковому судні у місці стоянки такого судна без отримання ліцензії власником пального чи перевізником на право зберігання пального?
До запитань 1 та 2.
Відповідно до вимог пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу (у редакції, яка набуває чинності з 01.07.2019 р.) платниками акцизного податку є, зокрема, але не виключно, особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий.
Згідно з пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу з 01.07.2019 р. розпорядником акцизного складу для пального є суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Акцизний склад пересувний - це транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне на митній території України (пп. 14.1.61п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.
Згідно з пп. 14.1.2241п. 14.1 ст. 14 Кодексу розпорядником акцизного складу пересувного для пального є суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який є власником пального та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:
реалізує або зберігає пальне;
ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 цього Кодексу.
Не є розпорядником акцизного складу пересувного суб'єкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального або спирту етилового.
Отже, якщо Товариство не є розпорядником акцизного складу та надає послуги з перевезення пального річковим та морським транспортом за заявками замовників (імпортерів), тобто здійснює тільки перевезення пального, яке належить імпортеру, Товариство не є розпорядником акцизного складу пересувного та платником акцизного податку з реалізації пального. Тому у Товариства відсутній обов'язок складати акцизну накладну. Такий обов'язок є у особи, що здійснює реалізацію пального в розумінні пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, зокрема, імпортера пального.
Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:
а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним пп. "а" п. 2 частини другої ст. 91 Митного кодексу України);
б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;
в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 Кодексу.
Транспортні засоби, що набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий. Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику (пп. 230.1.5. п. 230.1 ст. 230 Кодексу - у редакції, яка набуває чинності з 01.07.2019 р.).

................
Перейти до повного тексту