- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
21.06.2019 N 2840/6/99-99-15-02-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо віднесення до витрат сум процентів за кредитом у разі його нецільового використання та, керуючись ст.
52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до пп. 14.1.258 п. 14.1 ст.
14 Кодексу фінансовий кредит - кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами - нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.
Підпунктом 19-1.28 п. 19.1 ст.
19 Кодексу визначено, що до функції контролюючих органів належить, зокрема, надання індивідуальних податкових консультацій, інформаційно-довідкових послуг з питань податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст.
134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Кодексом не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування у разі нецільового використання кредитних коштів. Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст.
6 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-ХIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").
Отже, з питання порядку відображення у бухгалтерському обліку витрат, пов'язаних з нарахуванням процентів за кредитним договором, у тому числі у разі нецільового використання кредитних коштів, доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Водночас зазначаємо, що у разі якщо кредит отримано від нерезидента - пов'язаної особи, то у платника податку можуть виникати різниці при нарахуванні відсотків за таким кредитом відповідно до положень пунктів 140.1 - 140.3 ст.
140 Кодексу.
Крім того, відповідно до пп. 140.5.4 п. 140.5 ст.
140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг (крім операцій, зазначених у пункті 140.2 та підпункті 140.5.6 цього пункту, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), придбаних у:
................Перейти до повного тексту