1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
10.06.2019 N 2644/6/99-99-12-01-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула лист Підприємства щодо застосування норм Кодексу та в межах компетенції повідомляє таке.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Законом України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" внесено ряд змін до Кодексу та Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів" (зі змінами) (далі - Закон N 481).
У запиті Підприємство поінформувало, що являється виробником спирту на місцях провадження діяльності, які не є окремими юридичними особами чи відокремленими підрозділами Підприємства.
Поряд з цим Підприємство поінформувало що Національним стандартом України ДСТУ 7166:2010 "Біоетанол. Технічні умови" визначено сировину для виробництва біоетанолу, а саме:
- зерно, картоплю, цукрові буряки, мелясу, іншу цукристу та крохмалисту сировину будь-якої якості, цукристі відходи і конфіскат, напівпродукти цукрового виробництва, згідно з супровідними документами, або їхню сумішеву біомасу;
- спирт етиловий-сирець згідно з ДСТУ 5042 та/або інший спирт згідно з чинними нормативними документами;
- фракцію головну етилового спирту згідно з чинними нормативними документами;
- олію сивушну згідно з чинними нормативними документами;
- концентрат естеро-сивушний згідно з чинними нормативними документами;
- відходи спиртовмісні ароматичні лікеро-горілчаного виробництва згідно з чинними нормативними документами;
- конфіскат (спиртовмісні рідини та лікеро-горілчані вироби) згідно з супровідними документами;
- спиртовмісні рідини та невиправний брак, який утворився в процесі виробництва алкогольних напоїв згідно з супровідними документами;
З урахуванням викладеного, Підприємство звертається з проханням надати інформацію:
1. Щодо можливості використання всього переліку спиртовмісної сировини, передбаченої ДСТУ 7166:2010 при виробництві біоетанолу;
2. Чи необхідно підприємству реєструвати окремі місця зберігання по виду сировини згідно ДСТУ 7166:2010, враховуючи те, що за Підприємством вже є зареєстровані місця зберігання готової продукції?

................
Перейти до повного тексту