1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
20.05.2019 N 2260/6/99-99-12-01-04-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула звернення (далі - Підприємство) щодо облаштування акцизного складу витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Підприємство поінформувало, що в процесі очищення коксового газу, що утворюється у його виробничому процесі (при переробці вугільної шихти), виробляє бензол сирий кам'яновугільний (код згідно УКТ ЗЕД 2707 10 90 00).
З урахуванням викладено, Підприємство цікавлять наступні питання:
1. Податковим кодексомУкраїни (далі - Кодекс) не передбачені спеціальні податкові правила (облік) для процесу очищення (переробки) коксового газу, незважаючи на те, що в цьому процесі отримується бензол сирий кам'яновугільний (код згідно УКТ ЗЕД 2707 10 90 00), який згідно п.п 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу визнаний підакцизним товаром - паливом, а отже, абз. 2 пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Кодексу для нашого коксохімічного Підприємства не застосовується (виробниче обладнання, із застосуванням якого відбувається очищення коксового газу, витратомірами-лічильниками не обладнується)?
2. У розумінні Кодексу діяльність нашого Підприємства щодо операцій з бензолу, отриманого у вищезазначеному виробничому процесі, зводиться до зберігання та реалізації цього виду продукції, а отже, наше Підприємство повинне визнати акцизний склад, на який з виробничого процесу буде поступати готова продукція - бензол сирий кам'яновугільний, таким, на якому здійснюються виключно зберігання та реалізація бензолу, у зв'язку з чим згідно абз. 3 пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Кодексу у ПРАТ не виникає потреби облаштовувати такий склад витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками?
Відповідно до пп. 14.1.6. п. 14.1. ст. 14 Кодексу (в редакції з 01.07.2019 р.), акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом:
а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;
б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

................
Перейти до повного тексту