- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.05.2019 N 2218/6/99-99-15-02-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо оподаткування податком на доходи нерезидента та податком на додану вартість сум винагороди за надання послуг з дистанційного навчання іноземної мови та, керуючись ст.
52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Щодо оподаткування податком на доходи нерезидента
Доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними п. 141.4 ст.
141 Кодексу.
Перелік таких доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, визначено пп. 141.4.1 п. 141.4 ст.
141 Кодексу.
Згідно з пп. 141.4.2 п. 141.4 ст.
141 Кодексу резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1 п. 141.4 ст.
141 Кодексу, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у пп. 141.4.3 - 141.4.6 та п. 14.4.11 п. 141.4 ст.
141 Кодексу) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.
Зокрема, такими доходами є інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення (абзац "й" пп. 141.4.1 п. 141.4 ст.
141 Кодексу).
Таким чином, не підлягають оподаткуванню відповідно до абзацу "й" пп. 141.4.1 п. 141.4 ст.
141 Кодексу доходи нерезидента із джерелом походження з України у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості послуг.
Як вбачається із звернення нерезидентом надаються послуги з дистанційного навчання іноземної мови на постійній основі.
Постійне представництво - постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні, зокрема: місце управління; філія; офіс; фабрика; майстерня; установка або споруда для розвідки природних ресурсів; шахта, нафтова/газова свердловина, кар'єр чи будь-яке інше місце видобутку природних ресурсів; склад або приміщення, що використовується для доставки товарів, сервер (пп. 14.1.193 п. 14.1 ст.
14 ПКУ).
Господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 п. 14.1 ст.
14 ПКУ).
Враховуючи викладене вище, якщо представництво нерезидента здійснює господарську діяльність в Україні (незалежно від того, чи є така діяльність тотожною основному виду діяльності нерезидента) і підпадає під визначення "постійне представництво", наведене у пп. 14.1.193 п. 14.1 ст.
14 Кодексу, то воно повинно реєструватися платником податку на прибуток та сплачувати податок на прибуток.
Якщо постійне представництво розпочало свою господарську діяльність до реєстрації у контролюючому органі, то відповідно до вимог п. 133.3 ст.
133 Кодексу вважається таким, що ухиляється від оподаткування, а одержані ним прибутки вважаються прихованими від оподаткування (пп. 141.4.7 п. 141.4 ст.
141 Кодексу).
Щодо оподаткування податком на додану вартість
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами
Кодексу (п. 1.1 ст.
1 розділу І
Кодексу).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX
Кодексу.
Згідно з підпунктами "а" і "б" п. 185.1 ст.
185 розділу V
Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст.
186 розділу V
Кодексу розташоване на митній території України.
................Перейти до повного тексту