1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
10.05.2019 N 2073/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), розглянула звернення Товариство стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування норм розділу VI Кодексу та повідомляє таке.
Товариство поінформувало, що здійснює придбання дизельного палива та інших підакцизних товарів, що використовуються виключно для власного споживання та у зв'язку з внесенням Законом України від 23 листопада 2018 року N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (далі - Закон N 2628) змін до норм Кодексу просить надати податкову консультацію з наступних питань.
1. Чи виникає у Товариства обов'язок реєстрації платником акцизного податку з 01.07.2019 року, враховуючи зміни норм Кодексу внесених Законом N 2628, при умові, що Товариством будуть придбаватись підакцизні товари на митній території України та виключно для власного споживання?
З 01.07.2019 р. набудуть чинності зміни до Кодексу, внесені Законом N 2628, якими визначено наступне.
Відповідно до пункту 212.1 статті 212.1 платником податку є, зокрема, особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне.
Реалізація, зокрема, пального для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:
до акцизного складу;
до акцизного складу пересувного;
для власного споживання чи промислової переробки;
будь-яким іншим особам.
Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу (підпункт 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).
Отже, операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з акцизного складу/акцизного складу пересувного на акцизний склад розпорядника, для зберігання, а також операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з акцизного складу розпорядника для власного споживання, з 01 липня 2019 року вважатимуться операціями з реалізації пального в розумінні норм Закону N 2628.
Порядок реєстрації осіб як платників акцизного податку визначено пунктом 212.3 статті 212 Кодексу, яким, зокрема, визначено наступне.
Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.
Відповідно до п. 22 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу суб'єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників податку з 1 липня 2019 року, зобов'язані до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.
2. У разі, якщо у Товариства не виникає обов'язку реєстрації платником акцизного податку з 01.07.2019 року, чи буде товариство розпорядником акцизного складу в розумінні підпункту 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, в редакції Кодексу, що діятиме з 01.07.2019 р. та чи буде воно зобов'язане виконувати приписи підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Кодексу в частині необхідності облаштування місць зберігання пального витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками?
З 01.07.2019 р. набудуть чинності норми Закону N 2628, якими надано визначення акцизних складів, акцизних складів пересувних та їх розпорядників.
Акцизний склад - це, зокрема, приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом, зокрема:
приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

................
Перейти до повного тексту