1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.05.2019 N 2001/6/99-99-15-02-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо відображення бюджетною установою (організацією) залишків коштів на спеціальних рахунках, що перейшли з попереднього року у звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та, керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), повідомляє.
Неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає вимогам, визначеним пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу, зокрема:
утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
До неприбуткових організації, що відповідають вимогам пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу і не є платниками податку на прибуток підприємств можуть бути віднесені бюджетні установи.
Згідно з підпунктом 14.1.17 пункту 14.1 статті 14 Кодексу бюджетною установою є установа у значенні, наведеному у Бюджетному кодексі України (далі - БКУ).
Відповідно до пунктів 12, 30 статті 2 БКУ бюджетні установи - це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими.
Бюджетні установи здійснюють свою діяльність на основі кошторису - основного планового фінансового документа бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень.
Згідно зі статтею 58 БКУ звітність про виконання Державного бюджету України (кошторисів бюджетних установ) включає фінансову та бюджетну звітність.
Фінансова звітність складається згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України.
Бюджетна звітність відображає стан виконання бюджету, містить інформацію в розрізі бюджетної класифікації.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 Кодексу, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та річну фінансову звітність (пункт 46.2 статті 46 Кодексу).
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Форма Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 р. N 553, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.07.2016 р. за N 932/29062 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 р. N 469, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27.05.2017 р. за N 653/30521) (далі - Звіт).

................
Перейти до повного тексту