1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.05.2019 N 2006/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) повідомляє.
Щодо внесення коштів до скриньки реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО), оформлення касових ордерів та використання операцій "службове внесення" та "службова видача"(питання 1)
Пунктом 6 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України 14.06.2016 р. N 547, зареєстрованим Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за N 918/29050 (далі - Порядок N 547), передбачено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція "службове внесення" використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання "Z-звіту".
Якщо на господарському об'єкті ведеться касова книга, то сума коштів, виданих у вашому прикладі для видачі кредитів громадянам, і зазначена у видатковому касовому ордері, має співпадати з сумою, зазначеній у операції "службове внесення" на початок робочої зміни.
Сума коштів, що вилучається із скриньки РРО на кінець робочої зміни з використанням операції "службова видача" у наведеному вами прикладі, має бути оформлена прибутковим ордером у касу.
Чинним законодавством не передбачено обов'язковості зберігання чеків "службове внесення" та "службова видача".
Разом з тим, відповідно до п. 13 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО.

................
Перейти до повного тексту