- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
26.04.2019 N 1863/Г/99-99-13-02-03-14/ІПК |
Державна фіскальна служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексуУкраїни (далі -
ПКУ), розглянула звернення щодо оподаткування доходу, отриманого фізичною особою в наслідок розірвання договору купівлі-продажу будинку і в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до ст.
655 Цивільного кодексу України (далі -
ЦКУ) за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно з ст.
182 ЦКУ право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Згідно із ст.
3 Закону N 1952 державна реєстрація прав, у тому числі на нерухоме майно, яке відповідно до цього Закону є обов'язковою, виникають з моменту такої реєстрації.
Разом з цим ст.
651 ЦКУ визначено підстави для зміни або розірвання договору. Зокрема, розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
При цьому зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту (ст.
654 ЦКУ).
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV
ПКУ, відповідно до пп. 163.1.1 п. 163.1 ст.
163 якого об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст.
172 ПКУ (пп. 164.2.4 п. 164.2 ст.
164 ПКУ).
................Перейти до повного тексту