1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
26.04.2019 N 1866/6/99-99-12-01-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення (далі - Товариство) щодо отримання ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального та в межах компетенції повідомляє.
Товариство цікавлять наступні питання:
У разі відсутності у орендодавця об’єктів нерухомості діючих договорів користування земельною ділянкою, або акту вводу в експлуатацію, або декларацію про готовність об’єкта до експлуатації або сертифікату, але за наявності зареєстрованого права власності, та наявності правовстановлюючого документу на об’єкт нерухомості та відповідного договору оренди, на підставі яких документів Товариство може отримати ліцензію на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального?
Чи можливе отримання Товариством ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального за умови надання орендодавцем лише правовстановлюючого документу на об’єкт нерухомості та документів, які підтверджують сплату земельного податку чи орендної плати за земельну ділянку?
Порядок здійснення роздрібної та оптової торгівлі пальним та зберігання пального визначено статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (в редакції від 01.07.2019 р.) (далі - Закон N 481).
Оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання. У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального). У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби).
До заяви додаються визначені Законом N 481 копії документів:
1. документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію;
2. документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності;
3. акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

................
Перейти до повного тексту