1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГУ ДФС у Рівненській області
Лист
10.02.2017 р. № 416/10/17-00-12-01-07/1
Головне управління ДФС у Рівненській області розглянуло Ваш запит від 12.01.2017р. № 3, щодо неможливості реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), повідомляє наступне.
Згідно з п.28 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість який затверджений Постановою Кабінету міністрів України № 569 від 16.10.2014 року із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 569) у разі анулювання реєстрації платника податку - суб’єкта спеціального режиму оподаткування або виключення платника податку з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування сума коштів, перерахована таким платником податку на додаткові електронні рахунки, є недостатньою для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальний рахунок на підставі поданих контролюючому органу податкових декларацій, в яких відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування, остаточний перерахунок коштів здійснюється таким платником:
до державного бюджету - з власного поточного рахунка на електронний рахунок;
на спеціальний рахунок - з власного поточного рахунка на спеціальний рахунок.
Згідно пункту 13 Порядку № 569 ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН. Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.
Для збільшення реєстраційної суми необхідно:
або отримати від своїх постачальників зареєстровані в ЄРПН податкові накладні;
або сплатити ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України в режимі імпорту;
або поповнити свій електронний рахунок, відкритий платнику в Казначействі, шляхом перерахування грошових коштів з поточного рахунка на такий електронний рахунок.
Слід зазначити, що відповідно до п. 52.1, 52.2 ст. 52 Кодексу контролюючі органи надають платникам податків консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у Рівненській області не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.
Перейти до повного тексту