- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У М. КИЄВІ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
05.04.2019 № 1451/ІПК/26-15-12-03-11 |
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист щодо подання до органів ДФС звіту про управління у складі фінансової звітності, та керуючись статтею
52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі -
ПКУ), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Відповідно до п. 46.2 ст.
46 ПКУ платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацієюквартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст.
137 ПКУ.
Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ст.
46 ПКУ платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток(звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід'ємною частиною.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначені
Законом України від 16 липня 1999 року N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"(далі - Закон N 996).
У ст.
1 Закону N 996 визначені терміни, зокрема, Звіт - це документ, що містить фінансову та нефінансову інформацію, яка характеризує стан і перспективи розвитку підприємства та розкриває основні ризики і невизначеності його діяльності.
Статтею
11 Закону N 996 встановлено загальні вимоги до фінансової звітності, зокрема, порядок та строки подання фінансової звітності, Звіту про управління (далі - Звіт) визначаються Кабінетом Міністрів України, для банків - Національним банком України.
Звіт подається разом з фінансовою звітністю та консолідованою фінансовою звітністю в порядку та строки, встановлені законом. У разі подання підприємством консолідованої фінансової звітності подається консолідований Звіт. Від подання звіту звільняються мікропідприємства та малі підприємства. Середні підприємства мають право не відображати у Звіті нефінансову інформацію (п. 7 ст.
11 Закону N 996).
Таким чином, Звіт складається всіма суб'єктами господарювання крім мікропідприємств та малих підприємств, середні підприємства мають право не відображати у Звіті нефінансову інформацію.
Фінансова звітність подається органам, до сфери управління яких належать підприємства, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) відповідно до установчих документів, а також згідно із законодавством - іншим органам та користувачам, зокрема органам державної статистики.
................Перейти до повного тексту