1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.04.2019 N 1448/6/99-99-12-01-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула лист Товариства щодо застосування норм Закону України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" та в межах компетенції повідомляє таке.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та і законами України.
Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
У запиті Товариство поінформувало, що є виробником бензолу сирого кам'яновугільного (код згідно з УКТ ЗЕД 2707 10 90 00), виробництво якого здійснюється відповідно до ТУ У 24.1-00190443-003-2003 (зі змінами NN 1, 2 та 3). Бензол сирий кам'яновугільний, це є суміш бензолу та його гомологів з домішками насичених сполук, парафінових і нафтенових вуглеводів, а також сірко-, азото-, та кисневмісних сполук. Вироблений бензол сирий кам'яновугільний реалізується на експорт.
Процес виробництва бензолу сирого кам'яновугільного (код згідно з УКТ ЗЕД 2707 10 90 00):
При коксуванні вугільної шихти в коксових батареях утворюється коксова продукція і коксовий газ. Коксовий газ після очищення від хімічних продуктів, використовується, як альтернативне паливо для обігріву коксових батарей і виробництва теплової енергії на парових котлах на коксохімічному виробництві. В процесі очищення коксового газу утворюється бензол сирий кам'яновугільний. Технологією виробництва бензолу сирого кам'яновугільного передбачено уловлювання бензольних вуглеводнів з коксового газу, поглинальною оливою. Поглинальна олива потім піддається нагріву з подальшим отриманням бензолу сирого кам'яновугільного. Після розганяння і поглинальної оливи на бензольної колоні, бензол сирий кам'яновугільний з сепаратора надходить на проміжне сховище сирого бензолу, для відстоювання від сепараторної води і усереднення. Бензол сирий кам'яновугільний в даному сховищі є незавершеним виробництвом. Після заповнення сховища, проводиться злив сепараторної води, визначення якісних показників бензолу сирого кам'яновугільного на відповідність технічним умовам. Після проведення аналізів лабораторією і отриманням сертифікату від відділу технічного контролю, бензол сирий кам'яновугільний вважається готовою продукцією, перекачується в сховища готової продукції і підлягає відвантаженню споживачу.
Процес реалізації бензолу сирого кам'яновугільного (код згідно з УКТ ЗЕД 2707 10 90 00):
Реалізація бензолу сирого кам'яновугільного на експорт відбувається залізничними цистернами, а саме:
1. Навантаження бензолу сирого кам'яновугільного з сховища готової продукції в орендовані типові залізничні цистерни (Договором оренди заборонено проведення їх модернізації, реконструкції тощо) з подальшим відвантаженням споживчу на експорт (розвантаження орендованих цистерн проводиться за межами митної території України);
2. Навантаження бензолу сирого кам'яновугільного з сховища готової продукції в орендовані типові залізничні цистерни (Договором оренди заборонено проведення їх модернізації, реконструкції тощо), тимчасове його зберігання в очікуванні, контрактації та сплати від споживача, та подальше відвантаження його споживачу на експорт (розвантаження орендованих цистерн проводиться за межами митної території України);
3. Навантаження бензолу сирого кам'яновугільного з сховища готової продукції у власні типові залізничні цистерни (без права виїзду на залізничні колії України), через відсутність напрямків (споживачів) і вільного місця в сховищах, з подальшим вивантаженням в сховища готової продукції.
З урахуванням викладеного, Товариство звертається з проханням надати інформацію:
1. Чи необхідно Товариству оформлювати акцизний склад у разі якщо підприємством здійснюється виробництво бензолу сирого кам'яновугільного, його зберігання та реалізація виключно на експорт, тобто за межі митної території України?
2. Чи є орендовані типові залізничні цистерни, розвантаження яких здійснюється за межами митної території України, акцизним складом?
3. Чи вірно Товариство розуміє, що операція навантаження бензолу сирого кам'яновугільного в орендовані типові залізничні цистерни не є операцією з реалізації підакцизної продукції, відповідно не потребує оформлення акцизної накладної?
4. Чи вірно Товариство розуміє, що операція реалізації бензолу сирого кам'яновугільного на експорт не є операцією з реалізації підакцизної продукції, відповідно не потребує оформлення акцизної накладної?
Щодо питання NN 1, 2.
З 01.07.2019 р. застосовуються наступні норми Кодексу.
Відповідно до підпункту 14.1.6. пункту 14.1. статті 14 Кодексу, акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом:
а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акційного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;
б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.
Відповідно до підпункту 14.1.61. пункту 14.1. статті 14 Кодексу, акцизний склад пересувний, це транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.
Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:
а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України);
б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;
в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 Кодексу.
Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.

................
Перейти до повного тексту