1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.04.2019 N 1431/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Щодо перебування на спрощеній системі оподаткування
Державна фіскальна служба України розглянула звернення Підприємства, надіслане Головним управлінням ДФС у Херсонській області, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни, повідомляє.
Підприємство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи та планує укласти договір відступлення права вимоги боргу (договір цесії), згідно з яким набуває у право вимоги на грошові кошти, які знаходяться на вкладному рахунку, відкритого відповідно до договору банківського вкладу. Згідно з проектом договору відступлення права вимоги є безоплатним.
Підприємство запитує, чи являються кошти, отримані від боржника за договором цесії, доходом в розумінні Кодексу, якою буде дата отримання доходу.
Термін "цесія" застосовується у Положенні про порядок здійснення банками операцій з векселями в національній валюті на території України, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 16.12.2002 р. N 508, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2003 р. за N 174/7495, відповідно до ст. 1 якого цесія - поступка вимоги або передавання вимоги в зобов'язанні іншій особі.
Внаслідок відступлення прав вимоги боргу за правочином, згідно з яким Підприємство отримало у іншої юридичної особи права вимоги, відбулася зміна кредитора у зобов'язанні, порядок якої визначений ст. ст. 512 - 518 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ).
Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст. 509 ЦКУ).
Відповідно до ст. 514 ЦКУ до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Підпунктом 14.1.255 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що відступлення права вимоги - це операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.

................
Перейти до повного тексту