- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 19.03.2019 р. N 1100/6/99-99-08-02-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо питань, пов’язаних з поданням податкових документів до контролюючого органу в електронному вигляді та, керуючись статтею 52 розділу II
Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Статтею 6 Закону встановлено, що державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань веде Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР).
Частиною четвертою статті 17 Закону визначено перелік документів, які подаються державному реєстратору для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР, у т.ч. змін до установчих документів юридичної особи.
Відповідно до пункту 66.1 статті 66 Кодексу підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:
інформація органів державної реєстрації;
документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.
Отже, першоджерелом відомостей щодо юридичної особи є ЄДР.
Відомості, які містяться в ЄДР, контролюючі органи отримують у порядку інформаційної взаємодії між ЄДР та інформаційними системами ДФС.
Відповідно до абзацу другого пункту 49.4 статті 49 Кодексу податкова звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку.
Подання електронних документів здійснюється платниками відповідно до норм Кодексу та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 р. N 557, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 р. за N 959/30827 (далі - Порядок обміну електронними документами), на підставі Договору про визнання електронних документів (далі - Договір) шляхом надсилання заяви про приєднання до Договору (далі - Заява про приєднання до Договору), що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу.
Підписувачем Заяви про приєднання до Договору має бути особа, яка згідно з даними ЄДР є керівником. За наявності електронної печатки на Заяву про приєднання до Договору спочатку накладається електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП), після нього - електронна печатка.
Дія Договору припиняється за ініціативи самого платника шляхом надання Заяви про припинення дії Договору з дотриманням процедури, передбаченої пунктом 15 розділу III Порядку обміну електронними документами, або до виникнення підстав, визначених пунктом 14 розділу III Порядку обміну електронними документами, зокрема отримання інформації від акредитованого центру сертифікації ключів про завершення строку чинності (або скасування) посиленого сертифіката керівника, отримання інформації з ЄДР про зміну керівника.
................Перейти до повного тексту