- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.03.2019 N 868/6/99-99-15-02-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула лист підприємства щодо оподаткування операцій з безоплатного отримання юридичною особою акцій (іменних цінних паперів) від фізичних осіб за договорами дарування при перебуванні такої юридичної особи на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності (третя група платників єдиного податку із застосуванням ставки податку 5 відс.) або загальній системі оподаткування та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та оподаткування єдиним податком
Визначення доходу (об’єкта оподаткування) платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи регулюється пп. 2 п. 292.1 ст.
292 Кодексу: доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.
292 Кодексу.
Відповідно до п. 292.6 ст.
292 Кодексу датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Дохід обліковується згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.
Відповідно до част. першої ст.
3 Закону України від 23 лютого 2006 року N 3480-IV "Про цінні папери та фондовий ринок" зі змінами (далі - Закон N 3480) цінним папером є документ установленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право, визначає взаємовідносини емітента цінного папера (особи, яка видала цінний папір) і особи, що має права на цінний папір, та передбачає виконання зобов'язань за таким цінним папером, а також можливість передачі прав на цінний папір та прав за цінним папером іншим особам.
До особи, яка набула право на цінний папір, одночасно переходять у сукупності всі права, які ним посвідчуються (права за цінним папером), крім випадків, установлених законом або правочином (част. перша ст.
4 Закону N 3480). Відповідно до част. третьої ст.
4 Закону N 3480 інформацію про власників іменних цінних паперів емітент одержує у формі реєстру власників іменних цінних паперів. Перехід прав на іменні цінні папери і реалізація прав за ними потребує обов'язкової ідентифікації власника депозитарною установою, що веде рахунок у цінних паперах (крім випадку, коли облік прав на цінні папери власника здійснюється на рахунку номінального утримувача в установленому законодавством порядку) такого власника.
Згідно з пп. 14.1.90 п. 14.1 ст.
14 Кодексу корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Отже, безоплатно отримані цінні папери посвідчують грошове або інше майнове право підприємства; сума, що дорівнює номінальної вартості акцій, визнається доходом та є об’єктом оподаткування єдиним податком за обраною підприємством ставкою 5 відсотків.
Щодо виникнення податкових наслідків у фізичної особи при даруванні акцій (іменних цінних паперів) юридичній особі шляхом укладення договору дарування, то оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV
Кодексу, згідно з пп. 162.1.1 п. 162.1 ст.
162 якого передбачено, що платником податку на доходи фізичних осіб є фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
................Перейти до повного тексту