1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
19.02.2019 N 612/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до пункту 53.2 статті 53 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) та пункту 5.2 Порядку організації роботи органів доходів і зборів із надання індивідуальних податковий консультацій, затвердженого наказом ДФС від 25.04.2017 р. N 293, за результатами розгляду звернення про надання податкової консультації щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у 2017 році розрахунків коригування до податкових накладних, складених у межах дії спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (далі - спеціальний режим оподаткування ПДВ) відповідно до статті 209 розділу V "Податок на додану вартість" ПКУ, з урахуванням висновків Шостого апеляційного адміністративного суду, викладених у постанові від ... у справі N..,, надісланій до ДФС, якою індивідуальну податкову консультацію визнано протиправною та скасовано, повідомляє
Відповідно до пункту 53.2 статті 53 ПКУ платник податків може оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації або надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій формі, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.
Протягом 30 календарних днів з дня набрання законної сили рішенням суду про скасування наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або контролюючий орган з урахуванням висновків суду зобов'язані опублікувати узагальнюючу податкову консультацію або надати платнику податків індивідуальну податкову консультацію з урахуванням висновків суду.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів та митних платежів, повноваження, функції та правові основи діяльності контролюючих органів визначено нормами Податкового кодексу України (далі - ПКУ) та Митного кодексу України (далі - МКУ) (пункт 1.1 статті 1, пункт 41.3 статті 41 ПКУ і пункт 2 статті 1 МКУ).
Згідно зі статтями 6 та 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V "Податок на додану вартість" та підрозділом 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ.
Пунктом 192.1 статті 192 розділу V ПКУ, як до 01.01.2017 року, так і після зазначеної дати визначається механізм коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту на підставі зареєстрованих в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, у випадку, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг.
До 1 січня 2017 року статтею 209 розділу V ПКУ було визначено спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників (далі - с/г товаровиробників) при здійсненні ними операцій з постачання сільськогосподарської продукції власного виробництва, яка згідно з підпунктом 4 пункту 2 розділу XIX "Прикінцеві положення" ПКУ втратила чинність із зазначеної дати. При цьому, в рамках спеціального режиму оподаткування ПДВ для платників було визначено особливий механізм сплати ПДВ сільськогосподарськими товаровиробниками на окремі банківські рахунки, та особливості подальшого використання таких коштів.
Одночасно, з 1 січня 2017 року набув чинності Закон Україні від 20 грудня 2016 року N 1791-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році", яким було внесені низку змін до ПКУ у частині врегулювання окремих питань, пов'язаних із скасуванням спеціального режиму оподаткування ПДВ для с/г товаровиробників.

................
Перейти до повного тексту